Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 311
И въпроса ми е: Напускам, пуснала съм си молба за напускане, но имам платен годишен отпуск, мога ли да го ползвам докато съм в предизвестие? Хем да ми тече предизвестието, хем да съм в оптуск. /Шефа е мнооого сърдит че напускам./
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Може. По време на отпуската предизвестието си тече.
Цитирай

София

Мнения: 2 199
Да, по тази причина заедно с молбата за напускане си пускаш и молбата за платения отпуск. Не може да ти бъде отказан. Пускаш го с дата съвпадаща с датата, от която ти тече предизвестието и си ползваш дните, които ти се полагат. Лошото е, че после може да  те мотаят с трудовата книжка и с последната заплата.
Цитирай


Мнения: 22
При прекратяване та ТД работодателят ти трябва да впише уволнението и да ти предаде трудовата книжка незабавно...справка чл.350 ал.1 от КТ.

За другите документи които трябва да ти издадат от фирмата си приготви едно заявление и го входирай при тях .Там изреди ,че във връзка с прекратяването на трудовото правоотношение между фирмата и теб е нужно да ти издадат следните документи в срок съгласно чл. 5 /7/ т 2 от Кодекса за социалното осигуряване- срокът е 14 дни..примерно УП-2, УП-3,Бележка за детски(сметни си за кои перид ще ти трябва точно от тази фирма),сл.бележка да ДОД...и т.н.

С това подадено заявление и входирано при тях ако имаш проблеми и не ти издадат документите..или пък със заплатата...право в ИТ.
Цитирай


Мнения: 311
Благодаря Ви момичета.
Вече ми остават 3 дена да работя в тази фирма, като не ми разрешиха да си ползвам платения отпуск /ще ми го платят/.
А задължително ли трябва да искам тези УП-2, УП-3, и ако взема бележка за детските ще пречи ли пред социални, че е със стара дата.
Цитирай


Мнения: 22
За УП-тата...по-добре сега да си ги вземеш отколкото след години да тръгнеш да ги събираш..а и е задължително работодателят ти да ги издаде(една част не ги издават за по-лесно).Бележката не пречи че е със задна дата...стига да не се измени формата или текст по нея в бъдеще време-просто си спестяваш време за повторно ходене когато ти е времето за подаването и.
Цитирай

Пловдив

Мнения: 458
И аз искам да питам за предизвестието,но при мен нещата стоят така: в момента тече шестмесечният ми неплатен отпуска за отглеждане на дете.Мога ли през това време да пусна предизвестие за напускане?
« Последна редакция: ср, 21 май 2008, 16:39 от gin4e32 »
Цитирай

София

Мнения: 1 352
Може. Служителят може да отправи предизвестие и когато е в отпуск, независимо от неговия вид - платен, неплатен и т.н.
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Мнения: 8 230
При прекратяване та ТД работодателят ти трябва да впише уволнението и да ти предаде трудовата книжка незабавно...справка чл.350 ал.1 от КТ.

За другите документи които трябва да ти издадат от фирмата си приготви едно заявление и го входирай при тях .Там изреди ,че във връзка с прекратяването на трудовото правоотношение между фирмата и теб е нужно да ти издадат следните документи в срок съгласно чл. 5 /7/ т 2 от Кодекса за социалното осигуряване- срокът е 14 дни..примерно УП-2, УП-3,Бележка за детски(сметни си за кои перид ще ти трябва точно от тази фирма),сл.бележка да ДОД...и т.н.

С това подадено заявление и входирано при тях ако имаш проблеми и не ти издадат документите..или пък със заплатата...право в ИТ.

Само да ви поправя, че отдавна няма ДОД, а тази година вече не се издават такива бележки.
Цитирай


Мнения: 22
Приемам,че няма ДОД....но смисъла беше служебна бележка по образец за придобития през годината облагаем доход и съответно за удържания от лицето данък.


А защо не се издават такива бележки???
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Мнения: 8 230
Приемам,че няма ДОД....но смисъла беше служебна бележка по образец за придобития през годината облагаем доход и съответно за удържания от лицето данък.


А защо не се издават такива бележки???

Тази година няма смисъл от преизчисление, защото се облагаме с плосък данък, а тази бележка за друго не трябва.
Цитирай


Мнения: 22
 Smile Само че има едно писмо указание на Мургина...писмо № 91-00-2..в което най-общо се казва,че доходи придобити от трудово правоотношение отнасящи се за месеци от 2007 год. изплатени през 2008 г. се облагат по таблицата за 2007 г. При годишното преизчисляване в края на 2008 г. окончателният данък върху тях се се сметне по новия регламент за 2008 г(10%)

Така че такава бележка трябва
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.