НЕ извеждат децата на вън, поради липса на персонал!?

  • 4 798
  • 122
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 757
Аз съм една от майките, дали си детето на ясла, не защото трябва да работя, а защото беше толкова бесно, че беше невъзможно за бременна жена да му смогне. Изобщо не исках да го давам ама се наложи, за да запазя бебета си. Тежко преживях раздялата с него, но посвикнах и установих колко ми е по-добре без него, защото той е хиперактивен  и много особен инатлив и опак характер и не мога да се оправя с него по никакъв начин. Признавам си, че изпитвам ужас като дойде уикенда. А сега и яслата стачкува и си в къщи цял ден и ни побърква. Така че допускам да има и други родители като мен, дали си децата на ясла щото така  е по-лесно. Отделно има и такива, на които им е по-лесно да не ги дават, щото децата им са кротички, цял ден по площадките и кафетата с тях и си живеят живот с оправданието че гледат деца. Отделно си улесняват живота пропускайки ясленските болести. Така че не може да се генерализира.
Но причината, че не изкарват децата навън в българските ясли е, че просто 1 човек не може да се оправи с толкова много деца. Отделно, че не им се и работи за тези пари, но това е второстепенна причина.

# 61
  • Мнения: 9 052
...Но причината, че не изкарват децата навън в българските ясли е, че просто 1 човек не може да се оправи с толкова много деца. Отделно, че не им се и работи за тези пари, но това е второстепенна причина.
плюс , че на голяма част от майките до там им стига акъла да вярват, че децата се иzвеждат навън с единствената цел да бъдат раzболяни и настава бесен скандал , ако са иzвеждани .

# 62
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами... Дай си детето на частна ясла, където заплатите не са такива и имаш пряко основание за претенции, наеми му бавачка или организирай кампания за повишаване на заплащането на персонала, така че да има наплив, а не пълно нежелание за заемане на свободните работни места и един възпитател да отговаря не за 20, а за 2 - 5 деца - тогава, сигурна съм, ще ги извеждат навън.

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Да ви кажа има и доста бавачки, които се мръщят на извеждането на детето. Страхували се да носят отговорност за него навън да не стане някой инцидент. Разбирам, ама това е част от работата - да седи до детето и да си отваря очите, ушите и всички сетива на 16 и да е готова да реагира веднага. Това й е инфарктното на тази работа - отговорността за един живот.

# 64
  • Мнения: 7 373
                           Хайде да спрем с това колко са по-големи заплатите в ЧДГ.Не са по-големи просто децата са по-малко.Това е разликата и тя се определя от факта,че доста родители не могат да си позволат таксите им.
                           За бавачките - не знам дали се страхуват от това да извеждат децата , но със сигурност имам наблюдения,че като ги изведат не ги свалят от количките. Mr. GreenМоята Неда е с почти година по-малка от детето на приятелка и не можем да я сложим в количка,скъсваме се от тичане по нея , а малчугана не съм го видяла да ходи.Както и още едно детенце от квартала с детегледачка.Чудя се как постигат това.При нас не се получава.Мисля си,че едно дете дори на годинка все пак трябва да щапурка от време на време.И пак стигаме до това КОЙ може и иска и кой си чака само заплатата. Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Децата ги тегли извън количките и добре, че така са устроени. И аз забелязвам много деца на годинка, които горките стоят завързани в количката. И аз се скапвах от търчане след детето.

# 66
  • Мнения: 9 990
Ееее, вие па се изказахте.Голямата като си я гледах аз, пак не слизаше от количката.Бременна продължавах да бутам, ама от срама-колело, не количка.Малката е с таралеж в гащите, но чак да я тегли извън количката-айде бе.И пак не проходи Преди годинка, нито азбуката знае...

Инак-пак казвам аз-не е до заплати.На детегледачката заплатата и не е до небето.Колкото мога, някак сме се споразумяли.Малката е текезесарски тен-на ръкави.От 100 км личи, че е миткала по улиците/калните ни градинки сиреч/И ми е все тая всъщност дали е Вадена от количката.Нищо няма да и стане ако поседи малко в нея, а по мои наблюдения-тя обича да се вози просто.

Еднозначно не може да се категоризира.

Апропо-Радостина-от зор да проходят на годинка и двете от доброжелатели, които твърдяха, че на годинка едно дете трябва да тича едва ли не-еми нъцкииии, не става по поръчка това.Голямата проходи на година и 3 месеца почти.Без да се налага да тичам по нея.Малката-на година и месец.И пак не се налага никой да тича по нея.Бих казала-ходи нормално а не с нос напред като повечето и аз съм невероятно доволна от този факт. Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, имам предвид възрастта около годинка. Ясно е, че някои деца прохождат няколко месеца преди, а други след като навършат годинка. Поне за мен е неприемливо да се държи едно дете насила в количката, то да се извива и да се сърди, а да е вързано. Има си и много кротки и съзерцателни деца, които предпочитат някой да ги вози.  Laughing

# 68
  • Мнения: 9 990
да, така е ок вече.НО, аз не вярвам да има дете, което да истеризира в количката и да не бъде извадено от нея.Дори от детегледачката...А че помрънкало 5 минути, че е сложено в количката-голяма пък работа.Аз днес около 20 минути вързах дребна в количката, за да влезна в банята и да се преонлека за излизане.Драмата беше пълна, повярвай.И после-два часа не иска да слезне от количката.Фръцла. Twisted Evil

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
За последно офф - моите ме правеха разногледа навън. И двамата не искаха да стоят в количката, дърпаха се и дори се бяха научили да си разкопчават коланчетата. Съгласяваха се само ако сме в движение и аз им говоря и обяснявам какво виждаме, къде е камионът, как свети светофарът и всякакви такива. Едва сварвахме да стигнем до градинката и вече искаха да скочат. Сякаш се наговаряха. ooooh!

# 70
  • Мнения: 7 373
За последно офф - моите ме правеха разногледа навън. И двамата не искаха да стоят в количката, дърпаха се и дори се бяха научили да си разкопчават коланчетата. Съгласяваха се само ако сме в движение и аз им говоря и обяснявам какво виждаме, къде е камионът, как свети светофарът и всякакви такива. Едва сварвахме да стигнем до градинката и вече искаха да скочат. Сякаш се наговаряха. ooooh!
     И ние като теб  Laughing Проходиха по на 10 месеца и направо завиждах на тези в количките.За седенето на 2 години в количка и то когато го гледа друг .... newsm78...не искам да влизам в спор,но се изпуснах пред една от бабите на споменатите по-горе дечица и ...просто се разделиха с гледачката.Така,че се съмнявам дали детето само е искало да седи в количка. Laughing Ето и нашия най-малкия Бубо седи в количката при майка си ,но щом се появя вдига ръце и иска да ходи.Тя се тревожи,че не е проходил , а кака му ходеше на 10 месеца стабилно.Не ми се щеше да влизам в спор с щерката ама как да проходи като ту е в ръцете и,ту в количката,а ако е на пода пълзи като буболече из всички кьошета.Аз обаче реших да подлея водичка на мама  Mr. Green и го научих да се изправя и катери по дивани и легла.Ха сега да видя как ще и стои в кошарката и дали това е неговото желание! Mr. Green По всичко личи,че НЕ Е !  Mr. Green Peace

# 71
  • Мнения: 9 990
Е, аз тук не съм съгласна.Нашата баба така подля водичка тикайки детето да ходи на 10-11 месеца.С това постигна само отдръпване на детето и супер-нежелание от негова  страна даже да опитва подпряно на мебелите.Когато то само стана готово, без някой да му помага-само си тръгна.Това е и препоръка на водещи педиатри и детски ортопеди.Не визирам прехваления Драганов, а специалисти от Горна баня.На моите две деца по всичко им личеше, че не искат да ходят на 10 месеца, а предпочитаха да се возят.На сила-не е редно според мен.Друго наблюдавам аз-тази крайност на мен не ми допада никак-10-месечни да висят на раменните си стави, буквално провесени като маймунки в опити да ходят, видимо не умеят, махат с крака във въздуха, нервничат, но жената, която е с детето да твърди, че всъщност то много иска и вече виж как ходело, а то се влачи буквално, не ходи въобще.Така че-всяко си е индивидуално.
Божеееее, на къде откарахме в темата, не е истина Laughing Crazy

# 72
  • Мнения: 46 488
Е, аз тук не съм съгласна.Нашата баба така подля водичка тикайки детето да ходи на 10-11 месеца.С това постигна само отдръпване на детето и супер-нежелание от негова  страна даже да опитва подпряно на мебелите.Когато то само стана готово, без някой да му помага-само си тръгна.Това е и препоръка на водещи педиатри и детски ортопеди ...

На това мнение бяха и нашата педиатърка, и ортопедът, който ни прави профилактичните прегледи. Ако организмът не е готов, стимулирането може да доведе до здравословни проблеми, а ако е готов, нищо не може да го спре  Laughing

Дъщеря ми проходи на 1 г. и почти 3 месеца, м/у другото обожаваше си количката, никога не е държана насила вътре Sunglasses

Последна редакция: ср, 07 май 2008, 22:36 от Никол

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дъщеря ми проходи на 11 месеца, но си обожаваше количката въпреки това. Никога не се е съпротивлявала ако я сложа в нея, важното беше да се движи количката.

# 74
  • Мнения: 24 467
Този път не съм чела назад, обикновено го провя, но сега прочетох само заглавието и написаното от авторката. Пиша, защото с големия ми син минахме по тази пътека. Записах го на ясла, когато навърши 2 г. и 4-5 месеца. Говореше добре. Всеки ден /беше май- юни, хубаво време/ ми обясняваше, че стоели по цял ден вътре, не са излизали навън. Мразеше да ходи до тоалетната под час, оправяше се чудесно сам с гащичките, дори на обед не се изпускаше по време на сън, тези гърнета под час му дойдоха в повече. Какво пречи на персонала, колкото и малоброен и ниско платен да е той, да не насилва така децата, които се оправят без друго и сами? Защо трябва непременно да се изяде всичко, сервирано в чиниите?
Намирам тези неща за ненормални, независимо от причините.
Прибрах си детето, върнах обратно бавачката и поехме след няколко месеца на градина, където такъв проблем нямаше. Ако и там имаше- щях да сменя детското заведение.

Общи условия

Активация на акаунт