Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

на по- добро място

Днес, след като направих рентген на бял дроб се оказа, че съм с "лек" бронхит.Незнам има ли понятие като "лек" бронхит, но така се изрази лекарят.Изписа ми Панцеф.Въпросът ми е някой пил ли го е?Как действа и помага ли?Изплашена съм , защото диагнозата бронхит ми звучи страшно, а напоследък чувам много хора се оплакват от бронхити и пневмонии.Възможно ли е да е вирусно.притеснявам се да не заразя малката Sad
Цитирай

София

Панцеф бяха предписали на Вики след като иузлязохме от болницата за пнемония...трябваше да го пие още 10 дена-беше на 10м....изводите сама си направи
Цитирай

на по- добро място

Панцеф бяха предписали на Вики след като иузлязохме от болницата за пнемония...трябваше да го пие още 10 дена-беше на 10м....изводите сама си направи
ми явно съм много зле, ама мислих, мислих и до никакъв извод не стигнах newsm78 Very HappyКакво искаш да кажеш, че не ви е излекувал в болницата и после сте продължил приема му ли?Слаб ли е?Или какво?Наистина не схванах ooooh! Embarassed
Цитирай

София

Аз лично съм против антибиотиците и не мога да кажа пий еди какъв си много е добър. Искам да кажа, че щом го предписват на бебета-явно не е много силен. Детето ми се оправи, но не знам от какво В болницата му биха Амекацин, а после пи Панцеф, друг е въпросът, че диагнозата му беше доста измислена.
Според мен бронхита ти е в следствие на вирус и мисля, че периода на заразяване е минал и няма опасност за детето, по -добре не се притеснявай за това
Цитирай
Този антибиотик е изключително скъп и неефективен, изписан ми беше за цистит и не помогна. Беше изписан без посявка и сериозен преглед. Фирмата производител плаща на лекарите пари за всяка изписана опаковка.
 #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out
Цитирай

Ако след изследване в антибиограмата е посочен като вариант Панцеф- съвета ми е да го вземеш. Добър антибиотик е, сравнително нов. Но ще е ефективен, само ако преди това е направено изследване и то покаже, че бактериите не са резистентни към  него(или неговата група).

Този антибиотик е изключително скъп и неефективен, изписан ми беше за цистит и не помогна. Беше изписан без посявка и сериозен преглед.

Ето затова е бил неефективен-изписан е "на сляпо", най-вероятно не е бил подходящ за този вид бактерии.
Цитирай

Sofia

Марти преди 2 години се беше разболяла от вирусна пневмония и на снимката пишеше вирусна. Какво пише на твоята снимка. Според мен периода на зараза е минал.Започвай да пиеш АБ и бързо да се оправяш.
Цитирай

на по- добро място

Марти преди 2 години се беше разболяла от вирусна пневмония и на снимката пишеше вирусна. Какво пише на твоята снимка. Според мен периода на зараза е минал.Започвай да пиеш АБ и бързо да се оправяш.

моята не я разчете рентгенолог, а веднага я занесох на лекаря.Незнам дали е вирусно, надявам се, че ако е, периодът на зараза вече е отминал.Днес започнах да го пия , той се пие общо 5 дни и е с удължено действие.След празниците ще си направя нова снимка, надявам се всичко да е ок.
Благодаря на всички за отговорите Hug
Цитирай
Все още няма данни че този антибиотик е добър, нов е на пазара, а цената му е неоправдано висока.
Цитирай

Все още няма данни че този антибиотик е добър, нов е на пазара, а цената му е неоправдано висока.

Какви точно данни чакаш?На детето ми подейства повече от ефикасно- излекува му стрептококи в гърлото от раз. Препоръча ми го и един от най-добрите белодробни лекари в БГ.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.