«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора

Gorni Bogrov

ћнени€: 558
искам да попитам какво правите със  червеното €йце от миналата година?»мам и още 1 въпрос а той е:знам,че €йцата утре се бо€дисват преди изгрев слънце,но дали може да ги бо€дисам тази вечер към 12 примерно? newsm78
÷итирай

ћежду два живота

ћнени€: 75
искам да попитам какво правите със  червеното €йце от миналата година?»мам и още 1 въпрос а той е:знам,че €йцата утре се бо€дисват преди изгрев слънце,но дали може да ги бо€дисам тази вечер към 12 примерно? newsm78
јз не спазвам толкова стриктно ритуалите и не съм суеверна: —тарото €йце го изхвърл€м. »наче по канон май беше да се зарови или хвърли в течаща вода! Ќикога е съм бо€дисвала по изгрев. ¬се или към 10-11ч. или дори следоб€д (вечер). ƒоколкото помн€ €йца се бо€дисват „етвъртък и/или —ъбота. ¬ едини€ ден не изгревът не беше задължителен! newsm78
ѕитам се какво толкова, ако не се спаз€т детайлите при положение, че човек не е силно религиозен!? Hug
÷итирай

Vaudreuil Canada

ћнени€: 2 400
яйцата се бо€дисват преди залез слънце в четвъртък или събота - демек не се бо€дисват по тъмно.
—тарото €йце се хвърл€ в течаща вода или се зарав€.
÷итирай

ћнени€: 4 496
» аз знам, че преди залез тр€бва да са бо€дисани вече.
—тарото €йце зарав€м.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 393
“ези неща н€мат нищо общо с религи€та и са народни обичай. Ќавс€къде за различни. яйцата се бо€дсиват в четвъртък или събота, защото в петък е –азпети петък и нищо не се прави. ¬ религи€та н€ма нищо казано нито за бо€досване на €йца, нито да се пази €йцето, пък да не говорим къде да се хвърли. “ака, че давайте смело каквото ви е на сърце Hug
÷итирай

ћнени€: 778
—тарото €йце пьрво го разчупвам,за да вид€ дали вьтре се е запазило,след това зарав€м в градината на м€сто ,кьдето не се тьпче.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 057
ƒо сега винаги съм го хвърл€ла в река. јз също знам, че €йцата тр€бва да са бо€дисани преди залез слънце, в четвъртък или събота.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 125
ѕо стар народен обичай старото €йце се разглежда внимателно дали се е запазило здраво.јко е здраво ще е плодородна и успешна годината за стопанина.—тарото €йце се зарав€ на нивите и се казва молитва за плодородие.“ака правеше баба ми и затова си го спомн€м.
 ѕрез годината го държеше на една дървена поличка до кандилото.
Ѕаба ми беше много в€рваща и изпълн€ваше православната традици€.
“ака знам аз ,но и други да сподел€т.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 125
. јз също знам, че €йцата тр€бва да са бо€дисани преди залез слънце, в четвъртък или събота.

“ова е така ,защото на –азпети петък е строг пост и много тъжен ден за христи€ните и не бива да се работи.
÷итирай

ћнени€: 3 159
Olivia и мо€та баба прави същото! » следователно и аз знам същото нещо от не€ за старото €йце.
јми пожелавам на всички да са им здрави старите €йчица Peace
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора