Голяма каша я забърках, ами сега?

  • 3 613
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 334
Купихме билети за Бг за 10 май. Да ли да не изчакам за спирането на пюретата и като си отидем първо да и направят тест за алергии и ако има то тогава да започвам захранването на ново? newsm78

Аз лично бих спряла всичко давано до момента, мини само на АМ, както са те посъветвали. Не ми се вижда разумно да чакаш да си дойдете а дотогава да даваш всякакви неща които могат да причиняват алергична реакция. По-добре спри всичко докато се приберете, по-логично ми се вижда. А и нищо няма да му стане на детенцето ако остане само на мляко за 2 седмици.

# 16
  • Мнения: 51
Ето така се храним:

6- мляко около 150мл
 9-10- мляко около 120мл
13- зел. или месно пюре
16- плодова каша + мляко около 60мл
20- мляко около 150-180мл

# 17
Здравей Herinkata,
Успокой положението малко и не се шашкай толкова. Първо вземи и заведи детето тук на GP. Ние имахме същият проблем но не се оказа АД и се оправихме.
Малко поспри захранването, че сте се "попрекалили", макар че не е толкова зле.
Нашето GP ни изписа една голяма туба мазило от аптеката го забъркаха и още едно за във водата при къпане. Но GTто каза че тука проблема е във водата- просто е много лоша, а и аз имам няколко приятелки с бебоци със същия проблем. Но храната си играе огромната роля.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
herinkata, и моята щерка имаше подобен проблем. Както е казала Talana, обясняват, че е от варовитата вода  Rolling Eyes
По съвет на наблюдаващата започнах да ползвам друг прах за пране, Surcare. Не е ароматизиран и не изпира до снежно бяло, но е много добър за чувствителна и раздразнена кожа. Освен това спрях да ползвам всякаква козметика и минах само на това кремче, Aqueous Cream, което също се ползва и във водата, вместо шампоан.
Кортикостероиден крем беше предписан веднъж от GPто, по съвсем други причини на голямото ми дете. С него трябва много да се внимава, какво количество се слага, колко пъти на ден и колко дни.
За захранването, аз тукашната схема я имам за доста експресна, но ти определено ме изуми със скоростта, с която си въвела храните. На твое място бих поговорила отново с наблюдаващата по въпроса за захранването, англичаните са досадно подробностни  Tired Ще ти обяснят всичко, стига да видят, че проявяваш интерес, както и ще ти дадат много брошурки. Аз лично не захранвах съвсем по тяхната система, затова предпочетох да си купя книжка за захранването, която освен напътствия, кога и какво да въведеш, е пълна и с рецепти за пюрета за бебета, както и манджи за по-големи деца. Любимата ми авторка е Annabel Karmel, а аз ползвах тази нейна книга.

# 19
  • Мнения: 623
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=alergii
Пращам ти линк,ако смяташ,че ще ти е полезен.В заключената тема има и подтема ЛЕКАРИ - координати на специалисти,препоръчани от майките.......... също има и доста друго инфо. Peace

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
herinkata, и моята щерка имаше подобен проблем. Както е казала Talana, обясняват, че е от варовитата вода  Rolling Eyes

     м_е_р_и, водата като се филтрира през кана Брита и се прервари не става ли по-добра за пиене от децата?

# 21
  • Мнения: 51
Мери, благодаря за информацията,но аз от давна знам че водата е много варовита и затова Вики като се роди още за първото къпане до сега преваряваме водата. А за този крем от Gp то и ние го имаме и профилактично по 2,3 пъти на седмица я къпех и омазвах с него,но явно на нас ни трябва нещо по-силно. Питах и в Boots,но и там само този крем предлагат, нали ги знаеш какви са, страхливи, нищо без рецепта не ти дават. Тук в Ealing hospital имало много добра дерматоложка по специалност детски алергии, но на частен прием взема £200, то по добре в Бг да си питаме. За книгата на Анабел и аз чух много добри отзиви,та ще взема да си я купя и аз.

# 22
  • Мнения: 51
Сега мъжът ми донесе пратката от самолета, дето дерматоложката от бг прати за бебка.
Крема който е предписала е на А- дерма Ексомега. Също шампоан и гел за миене на същата марка. От утре почвам да я мажа редовно и спирам с пюретата за 1-2 седмици почивка, и после ще я захраня но този път внимателно и бавно Naughty.

Благодаря ви мами  за отделеното време. Ако някой вече е ползвал този крем ще се радвам да сподели резултатите след мазането.
  bouquet

# 23
  • Мнения: 19 294
Надявам се да се оправите от новия крем.
Схемата на захранване и мен доста ме изуми, но явно вашият педиатър не ви е казал, 4е всяка нова храна се въвежда по минимум 3дена.

# 24
  • Мнения: 332
Сега мъжът ми донесе пратката от самолета, дето дерматоложката от бг прати за бебка.
Крема който е предписала е на А- дерма Ексомега. Също шампоан и гел за миене на същата марка. От утре почвам да я мажа редовно и спирам с пюретата за 1-2 седмици почивка, и после ще я захраня но този път внимателно и бавно Naughty.

Благодаря ви мами  за отделеното време. Ако някой вече е ползвал този крем ще се радвам да сподели резултатите след мазането.
  bouquet
ние и сега си се мажем с този крем-доволна съм,но пък от същата серия се изрива при трите ми опити за мазане-по-то4но от този което е за цяло тяло с помпи4ката.При всеки разли4но явно,а сапуна го ползвам само за дупето,много изсушава кожата.

# 25
  • Мнения: 2 829
Знам, че ще ти прозвучи странно, но можеш да опиташ да къпеш бебето по-рядко (например през 2-3 дни) и да не го мажеш с нищо след баня. Моя син имаше подобен проблем (но преди да го захраня и обрива беше по гърдите и раменете му само) и след като изпробвах всякакви козметики се оправи за 2 седмици по гореописания метод.

# 26
  • София
  • Мнения: 435
И ние се мажем с козметиката на А дерма точно поради същата причина - суха и атопична кожа. При Иво петната започнаха да се появяват след 7-мия месеци нашто джи пи ни изписа Елком. С него минават много бързо,но се появяват на други места по тялото.От време на време се изрива целия на едни много ситно пъпчици и лекарката ни каза че определено е вид алергия но не към храна а към прах или някаква материя. За сега не може да се изследва понеже е много малък  а и понеже е много бял предполагам че обривите ще ни спохождат често.Просто трябва много да се внимава с препаратите за пране и за къпане както и с козметиката която използваме.Успех с лечението дано бързо да се справите с проблема Hug

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
м_е_р_и, водата като се филтрира през кана Брита и се прервари не става ли по-добра за пиене от децата?
Ако първо я филтрираш, а после превариш, определено се забелязва липсата на плуващите бели парцали  Crazy но пак има една лека бяла утайка, която липсва в софийската вода например.

herinkata, а ти преваряваш, после прецеждаш варовика и чак тогава ли къпеш бебето във водата? Това не съм се сещала да го правя, а и ми изглежда доста трудоемко  Thinking Иначе в най-лошите периоди моята я мажех по 3-4 пъти на ден с това кремче и я къпех само в чиста вода, докато се поуспокоеше кожата. Ако проблемът е във водата, най-вероятно ще го имаш с години. Щерка ми скоро ще направи 3 и пак от време на време има по-груби петънца по кожата, но не е това, което беше като бебе. Като се приберем лятото в България, кожата й се успокоява.
При вас разбира се причината може да е друга. Дано новите кремчета помогнат!

# 28
  • Мнения: 73
Според мен най-добре е да я оставиш извстно време-2-3 седмици на АМ и след това да започнеш всичко от начало.НО!!! Всяка нова храна я давай поне 1 седмица преди да въведеш нова,за да видиш как ще реагира,защото може да не се избие още на първия ден,ами на 2-3 ден и така постепенно й дай останалите,като избягваш рибата поне до 8ми месец.Започни, примерно, с картофено пюре,след 1 седмица й дай друго зелнчуково,след около месец включи месното,после каши,плодово и жълтъка,мисля че най-накрая,защото много алергизира.За много кратко време си й дала много храни и организма й е реагирал веднага.Разбира се, това е мое лично мнение,аз не съм доктор,но на мойто дете много бавно и постепенно съм му включвала различните храни и никога не сме имали проблеми с нищо. Успех Peace Hug   

# 29
  • Мнения: 1 049
Сега мъжът ми донесе пратката от самолета, дето дерматоложката от бг прати за бебка.
Крема който е предписала е на А- дерма Ексомега. Също шампоан и гел за миене на същата марка. От утре почвам да я мажа редовно и спирам с пюретата за 1-2 седмици почивка, и после ще я захраня но този път внимателно и бавно Naughty.

  bouquet

Много правилно си решила!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт