Какво подарихте на детето си за кръщенето?

  • 1 566
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Подарихте ли нещо на собственото си дете за кръщенето и какво? Знам, че по традиция се подарява кръстче или нещо златно, но толкова злато ще получи от родата, че ми се струва безсмислено (пък е и момче). Освен това е малък и няма да се радва на подобен подарък, а все пак празникът ще е негов. От друга страна, ако му купим някаква играчка, няма символика в това и няма да му остане спомен.
Ще съм благодарна да споделите идеи Praynig

# 1
  • Мнения: 1 896
Според мен не е необходимо да купувате каквото и да е.
Спомени у децата оставят не само предметните подаръци, а и снимките и разказите.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Според мен не е необходимо да купувате каквото и да е.
Спомени у децата оставят не само предметните подаръци, а и снимките и разказите.


Напълно съм съгласна.

# 3
  • Мнения: 998
На големия ми син "подарихме" самото кръщене. Но сега изведнъж ме загложди, че от всички останали има подаръци, а от родителите си - не. Затова се замислих за предстоящото кръщене на малкия.
Май ме връщате в правия път, но все пак, да чуя и други мнения Hug

# 4
  • Мнения: 4 965
Ние не сме им подарявали нищо - цял куп подаръци получиха от кръстниците си и парички от бабите и прабабата.

# 5
  • Мнения: 3 376
Ами нищо  Rolling Eyes

Получи златно кръстче от кръстницата си и дрешки от нея,а от роднини парички.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нищо не сме подарявали. Нали ние поемаме разходите за всичко, което не е малко. От гостите получи много подаръци( играчки, дрешки, злато, пари)

# 7
  • Мнения: 8 999
Ние нищо не сме им подарявали. От кръсниците си получиха по едно златно кръстче с верижка, нови дрехи и обувки.
От нас беше почерпката.

# 8
  • Мнения: 1 447
Според мен не е необходимо да купувате каквото и да е.
Спомени у децата оставят не само предметните подаръци, а и снимките и разказите.

Напълно съм съгласна ние нищо не подарихме

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ние нищо не сме им подарявали. От кръсниците си получиха по едно златно кръстче с верижка, нови дрехи и обувки.
От нас беше почерпката.

  И при нас беше така. Hug

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Златно кръсче подариха кумовете,родителите ни също подариха златни работи.Ние му купихме сребърна икона  Peace

# 11
# 12
  • Мнения: 959
Ние, нищо не сме купували, за кръщенето на синът ни. Ограничихме се с почерпката и самото кръщене.

Подаръци получи от другите.

Съгласна съм с казаното от Ulia

# 13
  • Мнения: 9 814
Нищо, освен дрехите, с които отиде до църквата и почерпката след това.

# 14
  • Мнения: 7 831
Нищо. Почерпихме естествено.

Общи условия

Активация на акаунт