Някой ходил ли е в Африка - за имунизациите

  • 1 786
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 049
И ако да- какви имунизации си е правил? Мъж ми отива служебно в Нигерия, от колеги чужденци съм чувала, че когато ходят в Африка задължително се имунизират преди това. А тъй като съм бременна сега искам да съм сигурна, че няма да пропуснем нещо, което не дай си Боже може да си отрази на бебока след като се върне.
И още - къде в България правят такива имунизации?

# 1
  • Мнения: 937
задължително се правят имунизации в София това е на бул. мадрид близо до бившето кино Левски има голяма масивна сграда и до нея има ламинирана врата само това не може никога да се сетиш какво е това, на стъклото има залепена бележка че се поставят само имунизации от тях така че просто трябва да отиде до там предполагам че ще му излезе около 100-130 лв.
Там казва къде отива и това е!!!Дано съм помогнала!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 049
Благодаря ти много! Там май е Института по вирусология.

# 3
  • Мнения: 4 916
Мисля, че на сайта на Външно министерство има списък със страните, за които трябват имунизации и какви точно трябва да бъдат.

Ето:

"Заболявания
Нигерийските закони изискват всеки турист да бъде ваксиниран срещу жълта треска. При липса на ваксина пристигналият на летището чужденец може да не бъде допуснат да влезе в страната. Нигерия е тропическа страна, затова е нужно да се вземат мерки за защита и срещу малария. Препоръчва се вземането на антималарийни хапчета веднъж седмично, като се започне две седмици преди пристигането в страната.

Диагностичното и лечебно оборудване в страната не се поддържа добре, много от лекарствата липсват. Фалшивите лекарства са общ проблем и могат много трудно да бъдат разпознати. Това особено важи за продажбите по уличните пазари, местните аптеки и при общи покупки. Чужденците, които вземат специфични лекарства, не могат да се надяват, че ще ги намерят в местните аптеки. За Нигерия е препоръчителна медицинската застраховка, съдържаща клауза за медицинска евакуация, поради липсата на добри условия за лекуване на травми и оказване на помощ на тежко пострадали."

# 4
  • Мнения: 433
Мъжът ми работи дълги години в нигерия и Судан и знам,че основно ги имунизираха против малария

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Прави се имунизация с/у жълта треска и се вписва в една жълта книжка Laughing. Валидна е за 10г. На мен са ми я поставяли в медицински център. Против малария се пият хапчета, а ма не е задължително.

# 6
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря ти много! Там май е Института по вирусология.

Национален център по заразни и паразитни болести. Моите шефове също ходиха в Африка скоро и там ги имунизираха. Да отиде да пита, защото на тях им поставиха 2 ваксини по различно време.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 049
Благодаря ви за отговорите, момичета, ще ходим да питаме  Hug

# 8
  • София, България
  • Мнения: 5 573
Задължително да пие хапчетата против треска, нищо че не е задължително!
Имам приятели легионери - разказвали са ми за ужаса на пристъпите, които могат да се появят отново и години след това, особено при рязка смяна на температура и атмосферно налягане. Това е нещо,което се влачи цял живот  Tired

Общи условия

Активация на акаунт