Бременност и Великден???????

  • 8 362
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Майчета,бременна съм 20 седмица и сега една позната ми каза,че бременни не ходели на църква и не боядисвали яйца.Споделете вие каква информация имате и дали не е поредната бабина деветина!

# 1
  • Мнения: 2 131
Това за пръв път го чувам. Не мога да си обясня, защо бременна жена да не ходи на църква?!
Прави нещата както на теб ти харесват и както ти самата ги чувстваш.  Hug

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
А защо?! ThinkingАйде бременните да ги изолираме под стъклен похлупак.Я си живей живота и не се връзвай на щуротии  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 401
Ееее аман!!! Защо въобще се връзвате на такива приказки, не разбирам!  ooooh!

И аз бременеех по време на Великден, боядисах яйцата и на църква отидох!  Simple Smile А отгоре на всичко, понеже съм арменка, празнувах Великден 2 пъти - значи може би е трябвало да ме споходи някаква беля 2 пъти?!  Rolling Eyes

Щастливо добременяване желая!   bouquet

# 4
# 5
  • Мнения: 8 917
Ти си бременна, не си болна или анатемосана.

# 6
  • Мнения: X
Това наскоро и аз го чух.Но дай нищо да не правим като сме бременни  Joy.Според мен не трябва да се вързваме на всичко...Защото човек когато си втълпи едно нещо и то взима , че става Grinning

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Абе пълни глупости .... какво друго да кажа  newsm78 . Няма такова нещо  Naughty .Докато бях бременна съм ходила на църква поне 20 пъти, никой не ме е върнал. Ако имаше нещо нередно, свещениците щяха да ми кажат със сигурност. Пък това за яйцата съвсем. Миналата година докато бях бременна боядисвах яйца  Peace . Според правилата на църквата не се допуска жена в месечен цикъл, ама бременна ........ Naughty

# 8
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
 Joy Joy Joy

# 9
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Яйчица се боядисват за здраве, на църква също се ходи и се палят свещи само за здраве!
Аз също съм бременна - в подписа ми се вижда в коя гестационна седмица!
Днес ще боядисваме яйчица със сина ми и утре ще ходя да се пъхна под масата и да си пожелая като всяка година нещо хубаво! До колкото знам бременните не раздават на Задушница, а такава имаше миналата седмица, също не е препоръчително да ходят на гробищата. Тая година не подавах, казаха ми да не го правя, макар да имам изгубени много скъпи за мен хора!
Аз съм зодия Водолей и малко вярвам на такива поверия....
Великден е хубав празник и ако съм на тебе не бих пропуснала да посетя църквата и да се помоля за моето здраве и това на всичките ми близки и приятели, както и за новия живот, който расте вътре в мен! Всичко е въпрос на собствено усещане - направи това, което ти подсказва сърцето! Hug
~~

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Това е пълна глупост, от къде ги чуват и измислят просто се чудя   ooooh!
Питай я да ти обясни защо?

Ходих много пъти на църква, на Великден пак мисля да ходя, а яйца със сигурност ще боядисвам.

Аз взех, че в другата тема се разписах. 
 

# 11
  • София
  • Мнения: 5 079
Я не се връзвай на бабини деветини! Naughty

# 12
  • Мнения: 756
стига сте вярвали на подобни глупости , бременноста е нормално състояние на жената и не виждам защо живота й трябва да се променя и да не парви това и онова -аз боядисвах яйца и се радвях на Великден .Единственото , с което трябва да се съобразяваш е здравословното ти състояние.Лека бременост и гледай да събираш повече положителни емоции.

# 13
  • София
  • Мнения: 521
Поредната глупост  Joy Joy Joy

# 14

Общи условия

Активация на акаунт