Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • софия
Какво да правя , ние сме пристрастени към гърдата, с нея ставаме и си лягаме , щом се сетим сме се на нея, а сега имам цистит и не мога да отлагам дълго лекарствата.Кажете какво да правя,, как да го направя без болезнено за нея и имали друг начин да се лекува,  без да отбивам,защото който не и дам тя почва да се сърди тръшка и т,н, предписаха ми лекарство, което е противопоказно, и нямало друг заместител, някой знаели безвреден заместител.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:09 от ceceyy

# 1
  • София, Младост 2
Голяма гадост са циститите... аз имам хроничен и много ти съчувствам Tired Какво са ти предписали и колко е голямо бебето?
За цистит най-често изписват Ципрофлоксацин (или подобните - норфлоксацин примерно) или нелидикс. Всичките не са най-подходящите за кърмачка (макар че при по-голямо дете - над годинката - вече не представляват такъв проблем), но определено има и други възможности - ако ти е правено изследване (микробиологично на урината), ще се знае към какво още е чувствителна бактерията и могат да ти изпишат подходящ антибиотик, а не така на сляпо да се изписват най-често прилаганите. Т.е. има и други възможности - напр. да поискаш изследване на стерилна урина и да ти се назначи лечение след това, ако положението не е много сериозно.
Междувременно - в аптеките има препарати с червена боровинка (Уринал) или брезова кора (Неоренал), които се ползват без притеснение при кърмачки и в някои случаи могат да преборят лека форма на цистит и без сериозни лекарства, особено ако са придружени с много течности и другите мерки за комфорт. Можеш да попиташ лекаря си дали може да ги взимаш, докато излязат резултатите от микробиологията.
Ако положението е сериозно и няма как да отложиш с 48ч лечението (напр. ако имаш кървене), тогава е важно да се уточни колко е голямо детето и каква доза ти е изписана от точно кой медикамент, за да се види дали може да се нагоди схемата на приложение така, че да ти позволява да не прекъсваш изцяло кърменията, а да се цедиш за само част от тях.

# 2
  • Банско
Редактирам се, защото неправилно  съм прочела "мастит" вместо "цистит" пък и Хедра вече е отговорила

# 3
  • София, Младост 2
Яна, става въпрос за цистит (възпаление на пикочния мехур), а не за мастит Laughing Но пак има и други възможности за лечение, със сигурност Hug

# 4
  • Банско
Хедра, детето е към година и половина май.

# 5
  • софия
Благодаря за отговорите,детето ми  е на година и 7 месеца , но след още две консултации при  лекар и хомеопат  се оказа че не е цистит, а възпаление на бъбреците и песъчинки, и пак ще трябва да пия антибиотик,/не знам аз май попадам все на такива доктори, който не  намират лекарство съвместимо с кърмене/,но за голямо мое съжаление, ще трябва да спра да кърмя, поне седем дена/ в антибиотика пише ,че не е един вид противопоказно за кърмачки , но не е препоръчително/а и лекаря ме посъветва да не кърмя. и сега ще мисля какво да правя, защото много почва да ме боли,а детето си иска ......... .антибиотика, който ми предписаха е дурацеф.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 18:53 от ceceyy

# 6
Защо не напишеш конкретно за кой антибиотик става дума? А и според мен е най-добре, ако е възможно да се направи изследване на урината. Освен това пак може да си вземеш Неоренал, отзивите за него са  добри.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт