Слугиня ли е българската жена?

  • 14 376
  • 227
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 064
В момента съм вкъщи и върша по-голямата част от домакинската работа, което не ме кара да се чувствам слугиня. Мъжът ми работи, разхожда кучето сутрин и вечер, често пазарува, грижи се за колата, която пък аз ще карам спокойна цяло лято, и въобще не е седнал много да дреме. Когато  почувствам, че аз се гърча повече, просто го подсещам да свърши това или онова, или пък му оставям детето и излизам някъде. Няма драма, нито пък с мрънкане се решава някакъв проблем.

# 61
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Чисто и просто, мъжете и жените имат различно предназначение: мъжете движат прогреса, създават жизнените блага, а жените продължават човешкия род. Има ли смисъл, въобще, да говорим за превъзходство на единия над другия пол?

Така както разсъждаваш мъжкият пол превъзхожда женският...
Аз не съм крава за разплод! И аз съдздавам блага, и аз участвам във финансовата издръжка на семейството наравно с мъжа ми.

# 62
  • Мнения: 220
Не е и слугиня даже, защото нестига, че върши цялата домакинска работа, ами и се налага да разбира и от техника, ремонти, да носи пари вкъщи и така нататък  Stop

# 63
  • Мнения: 46 510
мъжете движат прогреса, създават жизнените блага, а жените продължават човешкия род. Има ли смисъл, въобще, да говорим за превъзходство на единия над другия пол?

Отдавна не е така, явно живееш в миналото  Rolling Eyes

П.П. Оправи си аватара Peace

# 64
  • Мнения: 3 092
както сам си го направиш е ...

# 65
  • Мнения: 649
мъжете движат прогреса, създават жизнените блага, а жените продължават човешкия род. Има ли смисъл, въобще, да говорим за превъзходство на единия над другия пол?

Отдавна не е така, явно живееш в миналото  Rolling Eyes

П.П. Оправи си аватара Peace

Не не ме разбирате какво искам да кажа, явно аз не мога да го кажа простичко! Всеки си избира какъв да бъде! . Джейн се изказа много правилно в една друга тема. Когато свърша нещо, очите му блестят и ми благодари за всяко нещо, като оставим настрана, че помага за всичко, дори седи до мен когато готвя да ми прави компания, да не съм самичка и непрекъснато, чак досадно ме пита дали имам нужда от помощ. Аз не се смятам за слугиня, че искам повечето неща аз да ги върша! Той е силния пол, той изкарва многото пари и се радвам за което.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Mi6ina, а от колко време живеете заедно?

# 67
  • Мнения: 649
Mi6ina, а от колко време живеете заедно?

три години!!

# 68
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Mi6ina, а от колко време живеете заедно?

три години!!
Пожелавам ти при вас нещата да не се променят. Но по принцип 3 год. са малко за да се правят генерални изводи... Пък и децата променят доста неща в семейството.

# 69
  • Мнения: 2 908
Момичета,момичета,а знаете ли как е по малките градове?Ще ви светна....Аз живея в малък град,идвам от по-голям,живях сама в още по-голям,научих се сама да се справям в живота,затова ценя някои работи,както и равноправието на половете както се казва.У нас никой не казва-аз Не мога това или онова-всеки може всичко,ако другият го няма-е,не мога естествено да оправя бойлера като се развали,ама и той не гледа читаво детето като ме няма,въпреки,че се опитваме всеки поотделно да си дяламе треските-но го правим-докато ще ви дам примери от обкръжението ми от майки,с които излизам навън:нито една няма мъж,който може дори за два часа да остане с детето сам,ничий мъж,не може да си наготви сам,ничий мъж не може да си пусне пералнята,абе пълен кошмар-аз като ги слушам да говорят се хващам за главата-а дори си хвалят мъжете ,че били златни-кое им е златното? Rolling EyesЕто-аз оставих детето на моят за две седмици-той сам си го гледа и то доста добре....а една от тези майки,като разбрала,че мъж ми гледа сам детето се опулила ето така Shockedи не можела да повярва,че има такива мъже....
Момичетааа,има мнооого такива българки,не сте само вие пишещите тук във форумите+мен-еманципираните,знаещите какво искат,знаещите къде да го намерят. SadТака,че -отговора ми е-да,слугиня е българката и въобще не е отминало това време,за което говорите,просто защото гледате от своят връх,но наистина има страшно много други жени,които разсъждават ,сякаш още живеят в 19 век и смятат,че да се слугува на мъжа е нормално,че дори и приятно... Confused

# 70
  • Мнения: 3
Категорично ДА! Значи ние можем да работим, а след като се приберем да готвим, да чистим, да мием чиниите, да възпитаваме децата, да ги изпитваме за домашните, да сложим масата, да я раздигаме... да не се впускам в повече подробности, докато мъжът като се прибере от работа просто си включва телевизора и чака да му се сложи яденето, защото бил много уморен! Е, не го приемам! И не искам да бъда слугиня, казвала съм му го!
Самите мъже ни приемат като даденост - че сме длъжни да се грижим за тях, така се възпитават момчетата в България. Резултата е, че българската жена става съпруга на мъжа си, за да му слугува. Crossing Arms
Нямаме ли малко гордост като жени, за да го приемаме!
Време е да се разбунтуваме и да ги сложим на мястото им! bowuu

# 71
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Време е да се разбунтуваме и да ги сложим на мястото им! bowuu
Само така Peace Тя неволята учи на всичко Mr. Green

# 72
  • Мнения: 649
Mi6ina, а от колко време живеете заедно?

три години!!
Пожелавам ти при вас нещата да не се променят. Но по принцип 3 год. са малко за да се правят генерални изводи... Пък и децата променят доста неща в семейството.

Мерси!!!  Hug Дано си остане всичко така!  Praynig

# 73
  • Мнения: 750
Аз се справям, но ми тежи този балкански манталитет на нашите мъже. И не се ли корени всичко във възпитанието, от най - ранна възраст. Децата инстинктивно копират поведението на родителите си и го пренасят и в своя живот. Не е ли време за промяна?
Ами да се беше омъжила за американец тогава! Whistling

# 74
  • Мнения: 197
Да! Често ми е казвал, за какво му е жена, като нищо няма да прави. Явно се раждат с идеята, че жената е новата  им гледачка след сключването на граждански брак. Иначе помага за някои неща. За съжаление обаче повечето жени, особено на възрастта на майка ми , смятат , че ако една жена не е "слугиня" е  като изгнила ябълка, затрила е живта на съпругът си и т.н. Въобще лошо се гледа на по-свободолюбивите....
Като се замисля-в момента съм в майчинство, сравнително млада, а животът ми е като на пенсионерка, изживяваща втората си младост, помагайки на младото семейство.  Малко сложно го казах, дано ме разберете...

Общи условия

Активация на акаунт