ЮЛСКИ бебчовци '08 (тема 44)

  • 12 897
  • 283
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 152
Момичета, намерих нещо полезно от темата на настоящите варненски майки-
Необходими неща за раждане в:
 
АГ БОЛНИЦА и ОКРЪЖНА БОЛНИЦА

- ЛК , направление за раждане , обменна карта
- памперси – по 5 бр. на ден
- мокри кърпи
- чехли и джапанки
- нощници - 2 бр.
- тоалетни принадлежности
- вилица , лъжица,купичка и чашка
- лигнин - 500 гр.
- дам.превръзки - 2 пакета
- къси чорапки
- 3 - 4 блузки за бебчо
- хавлия
- бельо

МАЙЧИН ДОМ

- 2 нощници
- чехли
- тоалетни принадлежности
- бельо
- дам.превръзки
- хавлия
- биберон-залъгалка
 

# 76
  • Мнения: 66
Аааа,моля,моля NaughtyДвете дъщери давам за снахи отсега дори-да си ги възпитате по ваш вкус Mr. Green,но синчето в корема не закачайте Crossing Arms Heart EyesСъжалявам,че съм много боса с компютрите да ви пусна снимки на момите,ама като гледам то и ергените са малки Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 1 584
Ето ги моите яйца - съвсем обикновени, само с мраморен ефект - аз не си падам по разни украси и лепенки Simple Smile Този път нямаше нито 1 жертва при варенето - направих 20 ама не стигнаха пак за голямо разнообразие при смесването на боите Crazy




NBM, ти какво работиш (ако не е тайна де Simple Smile)

# 78
  • Мнения: 2 660
ДеЩо,  ще ти кажа какво на мен страшно ми помогна за хемоглобина - кивита! по 3 кивита на ден, може и повече... Бяха ми казали, че нямало да ми се повлияе хемоглобина поне 40 дни, но на 2рата седмица ми прявиха изследвания по други причини и се видя, че хемоглобина вече е с няколко пункта нагоре! Пробвай, с кивитата поне е лесно. Не е като копривата.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Пак аз!
ДеЩо, преди два месеца и моя хемоглобин беше точно толкова - 94. Лекарката изписа Ферофолгама, за месец прием се вдигна до 105, определено почнах да се чувствам по-човешки. Освен това - ядки, лапад, спанак, коприва, цвекло, червено месо. Но при този хемоглобин, непременно ще ти трябват хапчета. Успех!  Peace
По-рано някой пита за мами, раждали със секцио и желаещи второто раждане да е нормално: аз съм така, много искам да стане нормално. И първия път бях с тази нагласа, но не получих разкритие, при изтекли води, и след близо 20 часа чакане, решиха да е секцио. След това 6 дни ми вливаха антибиотик венозно, за да не стане инфекция, впредвид изтеклите рано води. Иначе знам, че се приема само желязо след секцио.
В тази връзка, в суматохата докато ме приготвяха за операцията, ми дадоха да изпия някакъв солен разтвор, от спринцовка. Какво беше това, така и не разбрах...... Имате ли идея?
Сега много искам всичко да е нормално, но при разговора с докито, разбирам, че е по-вероятно и втория път да е секцио. Висок диоптър /-3.5 май не е чак толкова висок  newsm78/, предишно секцио /ама нали са минали 3 години???/, и може би възрастта / ще съм на 32/, знам ли.... Все още не губя надежда!  Wink

П.П. Яйцата ви са страхотни!!!
Майра, разкрий тайната за мраморния ефект, моля. И как така ти се счупи само едно?  Simple Smile

# 80
  • София
  • Мнения: 2 883
Katinche тази болка 2-3 пръста под пъпа , сигурна ли си че не е контракция Rolling Eyes Мен там ме болеше като ги получих. Много крязваща болка идва ти да се наведеш и не можеш да се изправиш Rolling Eyes

# 81
  • Варна
  • Мнения: 441
Знаех си, е Лучия каза, че е момче Laughing. Много малко момчета в нашата тема, а уж се раждали повече момчета  newsm78. Ще видим дали няма да има изненади.
Киса, какво е да логна и къде да го логна  Blush. Така искам да ви видя.
Днес е дошъл първия за това лято пасажерски кораб, по- скоро корабче. Вчера се чудих кога ли ще започнат да идват, ставам днес и го гледам през прозореца  Crazy.
За витамин Д и аз четох, че не е хубаво да се дава на бебето, ама непомня защо, както и глюкоза за жъленица.
Знам един интернет клуб, където правят надписи върху тениски, може и аз да измисля нещо. Дуци, онези с рачетата много ми допаднаха. Ако бебчо се роди с тази зодия ще опитам да му направя.
Шмилянка,   bouquet за списъците. Аз разбрах, че във АГ искали да носиш пелени, защото било по- лесно отколкото да обличат. От една дама, която роди там ноември. Може и да се е променило оттогава.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 13:11 от inka 26

# 82
  • Мнения: 693
Нищо не ми пречи и да не ходя изобщо ако ме издразни още веднъж. А спокойно да си избера дтуг лекар за раждането Crossing Arms

Така е  Wink

За мазилата, мажех се по 3 пъти на ден и пак се нацепих! Започнах веднага да мажа с мас по 3 пъти на ден и маслото на Икаров (преди вечерното мзане с мас) с леко масажче! Така спрях да се цепя и горния ми слой кожата ми падна и сега нямам и следа от стрии (яд ме е, че не се снимах "преди и след", ама бях толкова разтроена, че хич не ми беше до това). Сега мажа с мац 2 пъти на ден  Tired

Относно слънцезащитен крем и новородено, четох тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278356.0

Хайде, никой ли не си е мазал гърдите след раждане?

# 83
  • Мнения: 58
Здравейте и от мен!То не може човек да ви изчете ,вчера се занимавах с яйцата и вие сте изписали една тема!
Та по повод  боядисването на яйцата още не са ме нападнали някакви проклятия! Laughing(освен че от 30 яйца ми се счупиха 10)

# 84
  • Мнения: 1 584
Доли, не ми се счупи нито 1 яйце - тайната е може би, че не трябва да са директно от хладилник и да са само по 1 ред на дъното на тенжерата (аз варих в 2 по 10 яйца). За мраморния ефект - такива си бяха боите. Аз откакто ги открих тук - все такива си взима, че и на майка в Бг пращам Wink

Иначе за раждането и аз бях така - малко повече от 24ч от изтичането на водите, затова и не можеше във вана Sad Но си родих нормално - даваха ми хомеопатични за разкритие и след поставянето на епидуралната ми включиха система (май с окситоцин newsm78  Embarassed )

# 85
  • Мнения: 2 070
Мерси момичета, сигурно е смешно някой лекар ако ни чете за билки или плодове, но аз миналата бременност си го вдигнах хемоглобина основно с ягоди и череши - но по много и ежедневно. За киви не знаех, ще пробвам, нали и витамин Ц има яко вътре. Ако намеря, че то му поотмина времето. А имаме от на баба градината и лапад и коприва, даже имам нещо като чай от нея, но съм в много странно неориентирано състояние, разконцентрирано такова и не мога да мисля и за най-малкото нещо имам чувството, че трябва да полагам огромни усилия...много е странно усещането.

Аз след аборт пиех антибиотици и ми казваха да не кърмя докато ги пия, изцеждах се три-четири дни, а Яна караше на Фризо, беше вече на годинка и ядеше и други неща все пак де. Помня, че и бабите ми като ги оперираха от жлъчка и някакви гинекологични неща, също пиеха след операциите профилактично.

# 86
  • Мнения: 2 070
Аз преди казах и че преди раждането не съм се мазала много много, а за след раждане пък да не говорим. Те гърдите не стават много по-големи от състоянието, в което ще стигнат до края на 9 месец. Е, като се изпълнят с кърма жлезите има такъв визуален ефект, много твърди и по-щръкнали, но ннали казват, че е мит, че гърдите се отпускат от кърменето, каквото става става още по време на бременността.
Отделно - пак бях писала - жлезите изпускат някаква миризма, която привлича бебето към гърдите, нещо като феромони или не знам как се нарича точно. ние не го усещаме, но бебето да. Затова и не трябва да се мият след всяко кърмене и не трябва много да се мажат с козметики, бебето може да откаже да суче.
Но в крайна сметка нали знаеш - всичко е индивидуално. Аз почти не се мажа, гърдите ми напращяха, но стрии нямам, кърмила съм година и полвина и не са ми кой знае колко променени от преди бременността с Яна...
Нека и другите споделят.

# 87
  • Мнения: 2 323
Пак аз!
По-рано някой пита за мами, раждали със секцио и желаещи второто раждане да е нормално: аз съм така, много искам да стане нормално. И първия път бях с тази нагласа, но не получих разкритие, при изтекли води, и след близо 20 часа чакане, решиха да е секцио. След това 6 дни ми вливаха антибиотик венозно, за да не стане инфекция, впредвид изтеклите рано води. Иначе знам, че се приема само желязо след секцио.
В тази връзка, в суматохата докато ме приготвяха за операцията, ми дадоха да изпия някакъв солен разтвор, от спринцовка. Какво беше това, така и не разбрах...... Имате ли идея?
Сега много искам всичко да е нормално, но при разговора с докито, разбирам, че е по-вероятно и втория път да е секцио. Висок диоптър /-3.5 май не е чак толкова висок  newsm78/, предишно секцио /ама нали са минали 3 години???/, и може би възрастта / ще съм на 32/, знам ли.... Все още не губя надежда!  Wink



Аз питах, че ми се въртят разни мисли такива. Благодаря и на другите отговорили. Как се подготвяте психически, колкото и тъпо да звучи. Исках да заформим малка дискусия по въпроса, ето че сме 3 и половина/аз Mr. Green/. Ама така бързо се сменят темите за разговор, че изпуснах  момента. Аз имах трудно раждане, пълно разкритие и никакви напъни, затова след половин ден мъки ми направиха секциото. Тесен таз май беше причината. Ако е било това и сега ще е секцио, но ако е било по друга причина...може и да мога. А до това, че лекарите предпочитат секцио след вече правено секцио - то е за тяхне спокойствие. Наложително е само четвърто раждане, ако предите 3 са били със секцио и това май е последния шанс за бременност и раждане. След това вече е ужасно рисковано. Аз заради това се замислям, не че смятам да родя 4-5 деца, но нищо не се знае Mr. Green Не искам само заради операциите да не мисля повече за деца или да живея в страх да не забременея случайно, че следващо раждане ще е рисковано.
Останалите причини при теб не са основание за секцио, освен ако ти не държиш, лекарите са много склонни да правят секцио след първо такова, както казах по-горе. За очите има значение очното налягане, не толкова диоптъра.

# 88
  • Мнения: 2 323
ДеЩо, явно е различно - моите гърди много пораснаха и така си останаха  Sunglasses Но като ми слезе кърмата станаха двойни, както бяха станали огромни -представи си какви бяха. та точно тогава ми се нацепиха - в болницата...Никак не ми беше до мазане и сега не ми и пречи чак толкова. Като родя още няколко деца  Mr. Green ще мисля за ест корекции  Laughing

# 89
  • Мнения: 693
Katinche тази болка 2-3 пръста под пъпа , сигурна ли си че не е контракция Rolling Eyes Мен там ме болеше като ги получих. Много крязваща болка идва ти да се наведеш и не можеш да се изправиш Rolling Eyes

Незнам  newsm78, неможех да се движа изобщо, за навеждане и дума не можеше да става, но ме болеше целия коренм и с натискане установих къде е огнището (точно там напипах някаква твърда част на бебето, може да е притиснало нещо, но пък цяла нощ  newsm78! Аз мислех, че за контракциите са доста по надолу, поне така беше досега!

За допълнителния прием на витамин Д, знам, че е противопоказно да се дава ако бебето се роди с малка фонтанелата, но това педиатърът го преценява, като мери обиколката на главата и големината на фонтанелата! Ако фонтанелата се затвори прекалено рано (малка е по рождение и се пие допълнително вит. Д) се развива микроцефалия - главата спира да расте, а мозъкът не! Така че витаминът се изписва според нуждите (той се натрупва в организма) на бебето (за голяма фонтанела, за да се затвори) и това е прценка само и единствено на специалиста, който ви наблчдава! Така че и затова няма точна рецепта  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт