Празнувахте ли първия рожден ден на детето си

  • 10 058
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 645
Празнувахме го. Аз съвсем не ги разбирам тези суеверия.

# 31
  • Мнения: 686
Първия РД е важен празник и не бих го пропуснала

# 32
  • Мнения: 252
Празнувах ме го , разбира се. Кръщенето го направихме на 1. 3 месеца.

# 33
  • Мнения: 2 131
Както го чувстваш ти самата така направи!  Peace
Точно така!
Ние празнувахме...  newsm38  bigdance2

# 34
  • София
  • Мнения: 978
Първият РД е много важен. На твое място бих празнувала.
Не се притеснявай от това, че се пада на задушница, над вечет можеш да отидеш до някоя църква и да запалиш свещичка в памет на умрелите, но това не мисля, че ще помрачи празника.

# 35
  • Мнения: 472
За първи път чувам и за едната свещ и за кръщаването  #Crazy
Празнувахме 1-вия рожден ден на дъщеря ми и свещичка духнахме  Wink. Кръстихме я на 1г.2м., а мен ме кръстиха на 32г.  Laughing.
В крайна сметка всеки прави нещата така, както му харесват и както ги усеща.

# 36
  • София
  • Мнения: 521
Е как ли пък не ooooh! Естествено, че ще  празнуваме първият рожден ден на дъщеря ни  Heart Eyes

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Празнувахме разбира се.

# 38
  • Мнения: 576
Празнувахме го,и свещичка имаше,и я духна...(с моя помощ)! Party
ПП:Стига сте се връзвали на тия щуротии-това са едни от най-вълнуващите периоди в живота на децата ви! Hug


 И НИЕ ТАКА

# 39
  • Мнения: 27 524
Абе, какво е това ново поверие? Това е поне петата тема последните месеци за тази пуста първа годинка  newsm78
Празнувахме, разбира се  Grinning

# 40
  • Мнения: 8 999
И празнувахме, и свещичка си духна детето. Няма по-сладка снимка от тази - малкото човече изправено пред първата си свещичка!
Кръщенето направихме когато на НАС ни беше удобно /децата бяха на по 2 г./.
Семейните си празници винаги ги празнуваме, независимо с какъв църковен или друг пазник съвпадат. За нас нашите си поводи са най-свети и светотатство е да ги пропуснем.

# 41
  • Мнения: 9 973
ние ще си празнуваме

# 42
  • Мнения: 1 212
Да, празнувахме .... не съм го знаела това .... а и по-добре  Wink  Laughing

# 43
  • Мнения: 2 960
Празнувахме го,и свещичка имаше,и я духна...(с моя помощ)! Party
ПП:Стига сте се връзвали на тия щуротии-това са едни от най-вълнуващите периоди в живота на децата ви! Hug


 И НИЕ ТАКА

 Shocked Shockedкак така без първия празник на сладкото човече. Heart Eyes Heart EyesТрябва торта ,свещичка за малката душичка Peaceприятели ,роднини ,другарчета-всичко както си му е редът.Ние така си отбелязахме първата годинка на детенце.
   стига Naughtyглупости от сорт-врели-некипели  измишльотини.

# 44
  • Мнения: 1 174
Да, разбира се, че празнувахме, макар и да ми беше изключително трудно да организирам всичко, понеже навън минусовите температури и снега не позволяваха и да се движи човек.Почти нищо и никой не работеше тогава, а трябваше да се оправя сама.Искаш ли нещо, ни поверия, ни каквото и да било ще те спре!
За четиридесетия рожден ден...суеверие си е, идва от турците май, защото самия превод на числото 40 съвпадало са този на "карък" и оттам не го бележат като празник.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт