Холандия

  • 1 505
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Аз съм Деси на 30 години.
Предстои ми преместване в Холандия началото на юни - със съпруга ми последните 4 години живеем в Бостън.
Живот и здраве ще живеем някъде около Утрехт - неговата работа е във Валвейк, а моята - в Амстердам, така че - по средата.

Съпругът ми прекара миналото лято в Холандия и е във възторг от хората там.

аз съм в бременна в 18-тата седмица и ми е много притеснено как е здравната система в Холандия - чувала съм че там раждат в къщите си  Confused

Много ще се радвам ако някой сподели впечатленията си от холандските болници, холандците, а и ако някой знае нещо за Утрехт - супер  Grinning

Благодаря   Praynig

# 1
  • Мнения: 3 638
Здравей Деси и честита бременност!

Правилно си чувала - наистина тук голяма часто от жените раждат вкъщи, по принцип в болница се ражда само ако имаш усложнения. Бременността също се следи от акушерки, а не от гинеколог, всъщност после избраната от теб акушерка идва вкъщи за раждането. В първата седмица след раждането идва да помага и една жена, която помага за бебето и ако искаш за домакинството. Тя помага и при раждането. Знам, че на пръв поглед звучи доста шокиращо това раждане вкъщи, но има и своите положителни страни, раждането е толкова интимен момент, че си струва да се изживее в позната обстановка  Wink При всички случаи ако искаш можеш да родиш и в болница.
Аз раждах в болница, защото при близнаци няма начин и съм много доволна и от болниците им. Всички бяха много учтиви и лекарите бяха много добри. 
Като пристигнете трябва да си направите здравна застраховка, щом ще раждаш е хубаво да включите и допълнителни пакети към нея, но за това можете да се информирате на място, а може и работодателите ви да ви помогнат, някои фирми имат колективни застраховки.
При всички случаи сигурно ще ти отговорят и другите момичета от Холандия, защото моя случай с раждането беше малко по-особен, а те могат да ти дадат по-изчерпателна информация за "нормалния" вариант.
За Утрехт знам, че е много хубав град, но за съжаление не съм ходила дотам  Sad  Успех  Hug

И да, забравих, попитай направо в холандската темичка  Wink

# 2
  • Мнения: 0
Здравей и много ти благодаря за отговора.
Поздрави за близнаците - да са ти живи и здрави  Grinning
Наистина звучи доста невероятно това раждане в къщи - като че ли за мен въобще не е вариант. Със сигурност ще се включим в застраховка.
Весело посрещане на Великден ако празнувате,
Деси

# 3
  • Мнения: 1 550
Desiglu, честита бременност и леко да я изкараш  bouquet
Заповядай в нашата холандска темичка, ако имаш въпроси или нещо не ти е ясно Hug

Общи условия

Активация на акаунт