Кърмене и диария

  • 1 020
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 064
Здравейте! Питането ми е следното:
В понеделник следобед Борис повърна на няколко пъти, после получи и разстройство, повръщането спря, разбрахме, че явно е вирус, защото още 6-7 души от близкото обкръжение ги събори по същия начин. На доктор така и не отидохме, защото нашата е в отпуск, а не исках да се вра в поликлиниката при другите вируси. Общо - взето, детето си изглежда добре, прочетох оттук оттам и прецених, че ще се лекуваме както си знаем. Както си му е реда в такива случаи, той отказа да яде каквото и да е и си кара почти само на кърма. Но редките изхождания продължиха, по един път, рядко два пъти на ден. И сега се чудя, възможно ли е това да е от непрекъснатото кърмене, защото изглеждат точно така, както като беше само на кърма.
Дадох смекта оня ден, вчера не дадох, защото нямаше аварии до вечерта.


И за да ми се посмеете - като ирония на съдбата тамън взех нов вид памперси, HUGGIES ,които намерих на промоция, те пускат и осирането е тотално Mr. Green

# 1
  • Мнения: 413
Защо не опиташ с лечебна хумана? Поне няколко дни докато премине разтроиството и след това ще си го захраниш ! Peace Ние ползвахме на Милупа и Хумана .Правех ги на кашичка по-гъстичко и така ги ядяхме Peace Бързо оздравяване ви желая Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 6 661
Здравей, дъщеря ми четвърти ден е с диария, явно наистина има вирус, други симптоми няма. Вчера бях при педиатърката, каза следното - каквато и да е причината (вирус, бактерия, нещо друго), лечението е едно и също - само кърма и/или лечебно мляко на Хумана или Милупа, никакви други храни, дори сухари не, можеш да започнеш захранване едва 2-3- дни след като акането стане нормално, със сварен/печен картоф или морков, сварена печена ябълка, и то много внимателно. Обясни ми, че нищо друго не се дава, защото лигавицата на стомаха/червата е увредена, клетките на лигавицата се излющват, и всяка храна освен кърма/леч. мляко дразни и има опасност диарията да стане хронична. Освен това ми предписа:
Ентерол - 3 пъти по 1 прахче - 10 дни
Хидратин алфа - разтваря се във водата, дава се срещу обезводняване, детето трябва да пие по 1-2 глътки на 10 мин,
Хидросек - 3 пъти по 1 прахче, то пак е срещу обезводняване при кърмачета
Ако не й мине до довечера, ще й се обадя и ще предпише нещо като антибиотик, надявам се да не стигаме чак дотам.
Взимай мерки и внимавай да не се обезводни, много вода и чай от шипка също може, нищо друго.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Мерси Hug

# 4
  • Мнения: 108
И ние имахме разстройство, оставих я 10 тина дни почти само на кърма и акото и стана като на малко кърмаче Simple Smile .След това започнах да и давам оризова каша. Мисля, че вече се оправихме  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 658
от вируса е, а не от кърменето. По време на диария честото кърмене е най-доброто лекарство. Peace Можеш да  даваш и Нормофлор или Ентерол, за да се възстанови нормалната чревна флора.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
от вируса е, а не от кърменето. По време на диария честото кърмене е най-доброто лекарство. Peace Можеш да  даваш и Нормофлор или Ентерол, за да се възстанови нормалната чревна флора.
   Peace

# 7
  • Мнения: 108
Това, което исках да кажа е, че когато в началото имаше разтройство изпражненията бяха някак си по-тъмни, а след като известно време беше само на кърма наистина станаха както първите месеци, преди захранването. Тогава реших, че са се нормализирали нещата и вируса е преминал и започнах с оризовата каша.

Общи условия

Активация на акаунт