Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
Номинации за най-голяма муня
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
11 072-11 086 от 11 371 отговора

София

А може и да са горчиви, кат на сиганката глобулите. Laughing

Което ме подсети за моя постъпка като малко мунче - 7-8 годишно сигурно. Толкова хубаво миришат пакетчетата с ванилия, когато мама ги слага в сладкишите, няма начин да не са вкусни-вкусни-вкусни. Я да пробвам, ама направо три на куп, защото те са едни такива малки, пък аз искам да ми стане моооого вкусно. Изсипах си ги и трите заедно в устата. Е стана ми..... ама не вкусно. Горчиляк безобразен  Sick
 Laughing Laughing Laughing
Цитирай

О, подсети ме като малко мунче моята глупост - играя си и разбърквам в една чаша веро, вода, мляно кафе....реших, че ми прилича на Кока Кола, която очевидно по този начин се прави и я изгълтах, милата ми мама изпадна в шок, че не можех да дишам  Rolling Eyes
Цитирай

Sofia

35
А аз на тази възраст щях да си пийна шампоанче Sick На майка ми позната която била в чужбина и дала едно пликче с течност,на опаковката нарисувани праскови и мама помислила,че е някакво сокче или нектар/такива цветни и лъскави неща нямаше през 70-те години/,вечерта след като хапнах ми го дава,като десерт Sick,при изсипването в чашка добре че се завлачи и запени,та разбрахме че не е сокче,то имаше и надпис,но кой да чете на инглиш Wink

Цитирай

Мой познат в един и същи ден опита:
Мая за хляб, която била в чиния и той помислил за сирене. Имали гости и докато ги изпращали, той решил да замези със сирене, останало от гостите.
Майка му си направила някаква настойка, с която си мажела косата. Обаче я сложила в бутилка от безалкохолно и той я надигнал.
И последно, преди години бяха пуснали олио в картонени кутии. Е, кутията с олио била на кухненския плот и той я надигнал, защото решил, че е портокалов сок.
Цитирай

Sofia

Това ме подсети за първите години след промяната - някъде 1990-91 ще е било, когато започнаха да идват такива екзотики като киви по пазарите.
Та един ден чувам на Римската стена едно  бабе да се диви на косматите картофчета - какви били тези нови сортове, то едни прости картофи вече не можело да се намерят....
Цитирай

На моя мъж дядо му ги беше и пържил тези космати картофи Laughing 
Той и един тефлонов тиган остърга с пясък, занемарила го снахата, почернял, та решил да и помогне човека.
Цитирай

Това ме подсети за първите години след промяната - някъде 1990-91 ще е било, когато започнаха да идват такива екзотики като киви по пазарите.
Та един ден чувам на Римската стена едно  бабе да се диви на косматите картофчета - какви били тези нови сортове, то едни прости картофи вече не можело да се намерят....
Точно тогава изхвърлих първите кивита, които попаднаха у дома. Бях потресена, че някой е купил меки и космати картофи. И не бях бабе, а 19-20 годишна пикла. Laughing
Цитирай

Северозапада

Той и един тефлонов тиган остърга с пясък, занемарила го снахата, почернял, та решил да и помогне човека.
И на колежка баба и така и беше "почистила" тигана.  35
Цитирай

in his arms

Ох и моят дядо така почисти една тенджера на мама. И идва със светнали очи и горд от себе си, връчва и я и казва "Много трудно я изчистих, голямо търкане падна, но се справих". А на мама и се ревеше, че тогава още бяха рядкост и скъпи тия тенджери.
А аз снощо два пъти пусках грешния котлон, за да опържа яйца за мен и за мъжа ми. И двата пъти се  ядоавах, защо не се топи това масло. А преди да почна втория път специално си помислих да пусна правилния котлон. Явно не достатъчно задълбочено....
Цитирай

Прибирам се снощи от пазар, както винаги прилично натоварена с торби, а на малкото ми пръстче висят ключовете от колата.  Вече пред вратата на апартамента бъркам в десния джоб на якето, за да си извадя ключовете от жилището, но не ги намирам. Прехвърлям торби насам-натам и озадачено се чудя защо ключовете не са на мястото си. Няма ги и в левия джоб. Обзема ме тиха паника къде ли съм ги загубила. Хайде пак прехвърляне, търсене на спасителна дупка в хастара - нямааа ги!  Отново прехвърляне на торбички и торбенцаа, ровичкане, опипване по долния шев на якето.... Докато не си погледнах ръцете. Явно още първия път съм ги извадила от десния джоб, нанизала съм ги на малкото пръстче на лявата ръка при ключовете от колата и после... После ви разказах как си издирвам ключовете. Ама няма такъв кеф и такова облекчение да си намерите ключовете в ръцете, да знаете! ПП - коригирам се, има! Да си намериш дълго търсените очила на главата!
Цитирай

...или телефона(говорейки по него)Smile
Цитирай

Давам инструкции на ММ - вземи няколко моркова, обели ги и ги нарежи на кръгчета за манджата, докато аз се оправям с гладенето и после ела да дадеш каквото имаш за пране още. И стоя и си гладя. Минават 2-3 минути, 10... 15... Аз приключих, отивам да се карам, че пак е седнал да гледа телевизия и е забравил какво съм му казала. Влизам в кухнята - човекът си реже. До него голяма купа за салата пълна до горе с нарязани моркови, до нея още 5-6 обелени, на пода се вижда котешко ухо и опашка под купчината обелки...
*гордо* - Ей сега свършвам, само ей тези ми останаха. Само че не разбирам за какво са ни толкова моркови в манджата??...
Цитирай

Нервен хамстер, разсмя ме до сълзи рано сутринта. 35 Предлагам да наготвиш за квартала и след това да поканиш и съседите или .... да направиш сладко от моркови.

Обичам сама да си правя тортите. От дете съм скарана с кремове и сметана, понасям само млечен крем в тортата. Леля ми правеше навремето домашна торта, шахматна, с млечен крем, ама живее на 100км от нас. Майка ми торта не е правила през живота си, други сладки - да, торта - не. Издебнах нашите докато ги няма и решавам да си направя торта. Вземам готварската книга, намирам шахматната торта и почвам. Само че, кой да ми каже, че яйцата се разбиват с миксер, а не с вилица!? newsm78 Опекох ги, ама те не бухнаха. Тичам до магазина за яйца, че изпразних хладилника и оставям корите за консулт. Колко ми се смяха нашите... но баща ми каза, че ще си изяде корите с чая - тъй де - 12 яйца, две чаши захар, какао, ванилия, били като бисквитки. (За протокола - края на 80-те, аз трябва да съм била 10клас). Направих втора торта, разбих яйцата с миксер и от тогава правя тортите вкъщи.
А лепили ли сте брава с тиксо? Ако не сте, да знаете, че и така става. Единственото условие е да не ползвате вратата или да стои винаги отворена. Живеехме в стара къща и вратата на вътрешното стайче, в което спях стоеше винаги отворена. Идва ми на гости моя съученичка и какво ни прихвана започнахме да се катерим по вратата (от старите с гредите и старите външни брави - може и да сте ги виждали на село) и бравата се счупи. Уплашихме се, ами сега? Момиченцето вика "дай тиксо да я залепим" . Залепихме я ние и животът си продължава. Не може майка като чисти да не е чистила и ъгъла зад вратата, но не видяла тиксото. Идва братовчедка ми на гости, обърна къщата нагоре с краката, навря се и в оня ъгъл и ... "Вуйноооо..., защо бравата ви е залепена с тиксо?". Години след това чувах от нашите " я дай тиксото да го залепим".
« Последна редакция: нд, 19 фев 2017, 07:08 от Mama Ru »
Цитирай

София

Винаги много се хиля на това:

http://prikachi.com/images.php?images/812/9045812N.jpg

А преди малко като същинска муня писах на баща ми по скайпа да погледне на стената ми във ФБ, където е снимката с болтчето Smile
Е, жена съм, де...
Цитирай

София

Днес отидох в магазина да купя нещо определено!

Излязох с половин количка други продукти и чак като се прибрах се сетих, че не съм взела това, за което бях тръгнала... ooooh!
Цитирай
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
11 072-11 086 от 11 371 отговора