Разпети Петък е...

  • 4 358
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Днес е Резпети Петък. Денят на разпъването на Исус на кръста. Всички християни днес тъгуват и скърбят за смъртта на Господ. Днес е най-печалния ден от Страстната седмица.

Вие тъжни ли сте. Мъчно ли ви е, че днес на разпнали Христос. Чувствате ли голямата болка в сърцето си че единствения ни Господ е загинал на кръста. Отивате ли на църква, молите ли се за спасението си.
Така като гледам навън по улиците на никой не му е мъчно и тъжно. Хората весели, пазаруват като за последно все едно че светът ще се свършва. Лелките мъкнат торби с марули, краставици, домати, козунаци, месо, и какво ли още не.

Та си мисля че българина всъщност никога не е станал християнин. Навремето насила ни е наложена тази чужда нам вяра, но както всички знаем насила хубост не става, така че си мисля че ние така сме си останали езичници. Ние сме пишман християни. Само като погледнем колко много езически обичаи са останали и в днешно време и можем да разберем що за "християни" сме.

Иначе днес е Разпети Петък - целия християнски свят тъгува. Не и българина обаче. Трапезите вече се огъват от месо и козунаци...

# 1
за съжаление си прав!

# 2
  • Мнения: 620
Не.Църковните тревоги са ми далеч от мирогледа.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 423
Прав си.
Дали ми е мъчно? - мъчно ми е, християнка съм, бях на църква, минах под Кръста, оставих нещо ( винаги го правя на Разпети Петък, който е правил аборт, на днешния ден носи детски чорапи, или нещо детско и го оставя на кръста), видях хора, които са отишли просто така, защото трябва, видях и такива, които наистина с вяра и смирение пристъпваха.

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не ми е мъчно.
Хубаво ми е, че имам оправдание да преям с козунак и варени яйца.

# 5
  • Мнения: 516
Боре, ама верно малко работа имаш! Що не помогнеш на колегите, вместо да се гавриш с религията?

# 6
  • Мнения: 3 675
Да, Борис е прав за хората.Аз трябваше днес да свърша сума неща през обедната почивка от 1 час, висене на опашка в банката и на гишето за тока.Минах и през църквата, но се отказах да чакам, защото ми бяха останали само 15 мин.И козунаци не можах да купя, понеже и там имаше опашка.Прави ми впечатление, че църквите са пълни само на големи празници, а през останало време празни.На Цветница беше същата работа.Хората май бързат да се наядат, а за духовното значение на празника не мислят, ходят да запалят свещ, защото така е редно, а не бива, защото в Божия дом човек трябва да пристъпва с вяра.

# 7
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Аз неразбирам защо трябва да ми е мъчно. Според библията Христос е слязъл на земята ,за да въдворява мир и добрина и е разпнат в изкупление на греховете ни. След като той възкръсва се вярва, че започваме на чисто дните си. Друг е въпроса кой колко е вярващ и кой с каква цел ходи на църква. Аз нося вярата в сърцето си. Християнството не се изразява в това да ти е мъчно, а в това да си човечен. Да помагаш. Ха сега застреляйте ме.

# 8
  • Мнения: X
Иначе днес е Разпети Петък - целия християнски свят тъгува.

Не съвсем. Католиците вече тъгуваха (миналия месец).

# 9
Да, Борис е прав за хората.Аз трябваше днес да свърша сума неща през обедната почивка от 1 час, висене на опашка в банката и на гишето за тока.Минах и през църквата, но се отказах да чакам, защото ми бяха останали само 15 мин.И козунаци не можах да купя, понеже и там имаше опашка.Прави ми впечатление, че църквите са пълни само на големи празници, а през останало време празни.На Цветница беше същата работа.Хората май бързат да се наядат, а за духовното значение на празника не мислят, ходят да запалят свещ, защото така е редно, а не бива, защото в Божия дом човек трябва да пристъпва с вяра.

Последният път ,когато отидох на такъв празник имаше луд скандал  кой е бил по -напред за да си запали свещта от владиката , а малко преди това имаше и обрана жена.Престанах да ходя на църква на такива празници .

# 10
  • Мнения: 2 401
Лелееее, ако седна и затова да тъгувам.. най-добре да се гръмна направо. Отивам да пазарувам като за световно, и ще ям и пия като за световно.  cook

# 11
  • Мнения: 1 212
Иначе днес е Разпети Петък - целия християнски свят тъгува.

Не съвсем. Католиците вече тъгуваха. (миналия месец)

Е, те са по-напред от нас и в това отношение  Wink, както в много други неща  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 2 070
Не съм запозната с канона. Нека по запознатите кажат дали "трябва" да се тъгува или да се радваме, че заради греховете човешки се е жертвал, един вид изкупление... тоест егоистично по човешки да се радваме, пък  иначе да ни стане мъчно за него. Не знам. Каквото и да е - най-важното е да ти идва отвътре, та какво трябва или не трябва...
Нали е възкръснал, това нали е радостно...или?  newsm78
Някакси не си го представям да тъгувам и да се радвам по план скица - в петък рева, в неделя вече хвърча от щастие... вярата би трябвало да е доста по-осмислено нещо и вътрешно, сопред който както и каквото...

# 13
  • Мнения: 674
Великден е един чудесен празник!! По въпроса на работа е трудно да се тъгува защото имам много работа но поне вярвам и утре съм на църква! Peace

# 14
  • Мнения: 740
Винаги когато вляза в църква плача. За себе си.

Общи условия

Активация на акаунт