проблем с триъгълни прозорци,или как да сложа корнизи...

  • 4 187
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 464
Такаа..местим се в ново жилище и покрай всички други разправий/който строи знае какво имам предвид/не се усетих че тези прозорци ще ме измъчат накрая.Проблема ми е че не харесвам щори а ми казаха че това е единствения вариант.Ето ги прозорците

снимката не е на нашите но това е вариант със щора който обаче не ми допада.Такива са ми в двете спални на втория етаж,и слава богу едната си е с нормални прозорци.Който има такива да казва как си реши проблема че ще ми гръмне главата от чудене какво да правя.Спалнята е в такъв стил че тая офис щора въобще не и отива. #Cussing out
Да кажа само че над стъклопакета има една педя разстояние и тогава почва тавана,който също е триъгълен,та според мен корниз може да се сложи ама трябва да е под наклон.Икак ще се задържи пердето newsm78ОООХ,мъка..

# 1
# 2
  • Мнения: 463
Венециански или японски щори  newsm78 newsm78 newsm78 - може ли да станат ако ти харесват де?
А другото ми хрумва е да се направят като полукръг стърчащ напред /принципа на един тип завеси за баня/... а може да говоря и наизуст де.
Аз бих ги направила като балдахин след като са за спалня /ама малко ми е трудно да ги обясня.../
Дано ти дадат и други идеи де.

# 3
  • Мнения: 192
Слагали сме перде на подобен прозорец, скосен едностранно.
Жена ми си поръча специално триъгълно перде, а аз монтирах корниз който е метална лайсна, купен от Бриколаж.
Недостатъка е че така направено, пердето не може да се движи  по лайсната горе, а може само да се събра в долния си край.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 623
Виж в темата "Пердета" Simple Smile
Там Nadia79  е писала, че
е дала да й шият пердета
за триъгълни прозорци, а има
и снимки и са доста идейни Simple Smile

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 184
Здравей, това което мисля е - корниз успоредно на границата между триъгълната и правоъгълната част и по катетите на триъгълниците едри халки по които артистично да надиплиш второ перде

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Като гледам, отваряем е само единия прозорец и той е с правоъгълна форма. Можеш да сложиш хоризонтален корниз над него. За горната част не мога да дам друга идея, освен да се матират стъклата Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт