НАПУСКАЙКИ СТРАНАТА...

  • 3 738
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 761
Изискването на НАП да бъдат представени копия от задграничния паспорт или удостоверение от полицията за времето на пребиваване в чужбина е в нарушение на Закона за електронното управление, коментира секретарят на Съюза на българите по света "Бъдеще"  Атанас Чобанов. Текст от закона гласи, че публичните институции са длъжни да събират информацията по служебен ред.

Печати в паспорта и информация за отсъствие от страната дава "Граничната полиция", а НАП е длъжна да изиска тази информация, вместо да задължава гражданите да й вършат работата и да плащат за това, каза Чобанов. Той заяви, че ако НАП не спази закона и не промени изискванията, съюзът е готов да заведе съдебни дела.

http://www.dnevnik.bg/show/index.php?storyid=491080

# 31
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Има една подробност- справката от Гранична полиция се заплаща и едва ли НАП ще плати, така , че варианта с копие на паспорта е по-добър.

# 32
  • Мнения: 2 761
Тази измислица е поредния параграф 22.

# 33
  • Мнения: 994
В България няма ли вече единна база данни? Защо да не може НАП да има достъп до данните на Гранична полиция за пътешествията на гражданите?  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 436
Има една подробност- справката от Гранична полиция се заплаща и едва ли НАП ще плати, така , че варианта с копие на паспорта е по-добър.

Януари т.г. на моя приятелка в НАП Пловдив й бяха казали, че копие от паспорта не става  Naughty, защото не можело да се занимават те да гледат печати. Не знам политика ли е, или е до служител. Пратиха я до гранична полиция да вземе удостоверение.

2005, когато се занимавах с тези бумаги, т. нар. удостоверение от гранична полиция беше хвърчащ половин (!) лист хартия с два печата на кръст, така че няма реална причина да струва 7.50 лв (или колкото там струваше). Мисълта ми е, че спокойно могат да направят таксата номинална, или направо да я махнат, и да превеждат данните по служебен път Crossing Arms

Последна редакция: чт, 01 май 2008, 01:43 от Juturna

# 35
  • Мнения: 2 674

Дай ни акъл какво да пишем в пълномощното, Омега.

# 36
  • Мнения: 4 717
голяма простотия е всичко това, едва ли ще се занимавам

а какво стана с това, че давността е 5г? старите опрощават ли се?

направихме доста офтопик

# 37
  • Мнения: 2 761
Дай ни акъл какво да пишем в пълномощното, Омега.

Текста го нямам при мен,пълномощното е при майка ми.

# 38
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 765
Имайте предвид, че има изменение в Закона за нотариусите. Заверява се не само подписа, а и съдържанието, т.е. нужни са 2 печата. Най- накрая външно министерство са получили инструкциите за двата печата .

# 39
  • Мнения: 977
Никой нищо не казва за имунизационните паспорти на децата.
Трябваха ли ви преведени и легализирани?

# 40
  • Мнения: 7 091
Никой нищо не казва за имунизационните паспорти на децата.
Трябваха ли ви преведени и легализирани?

На мен не, защото просто си направихме международни имунизационни паспорти в "Национален имунизационен център" в София.  Peace

# 41
  • Мнения: 977
Никой нищо не казва за имунизационните паспорти на децата.
Трябваха ли ви преведени и легализирани?

На мен не, защото просто си направихме международни имунизационни паспорти в "Национален имунизационен център" в София.  Peace

Tandoori, разкажи малко повече за тези международни имунизационни паспорти, моля те!

# 42
  • Мнения: 2 761
Никой нищо не казва за имунизационните паспорти на децата.
Трябваха ли ви преведени и легализирани?

Зависи къде отиваш и какво мислиш за ваксините.В повечето държави те не са задължителни.

# 43
  • Мнения: 7 091
Tandoori, разкажи малко повече за тези международни имунизационни паспорти, моля те!

Ами то няма нищо за разказване- с имунизационния картон отиваш в НИЦ ( Янко Сакъзов май беше улицата, близо е до Британския център), те ти ги попъват за 15 мин и си ги вземаш веднага. Преди 4-5 години беше 10 лв цялата процедура, сега не знам.
А, паспорта е на английски.

# 44
  • Мнения: 994
Tandoori, и аз имам такъв имунизационен паспорт,  но не ми признаха, че съм карала рубеола, заушка и морбили и искаха да се ваксинирам. Че даже и двете степени на ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт