Възпалени уши-отит

  • 29 531
  • 22
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Моето момченце е с отит, възпалено му е дясното уше.
Личната предписа капки--антибиотични "Бивацин" в носа и в ушите, и антибиотик"Панцеф" в случай на т над 38 град.
Слава Богу, Влади няма висока т, но плаче от болки в ухото и днес го водих при УНГ- д-р Рангелова и тя му изписа "Отипакс" за ушите и Аугментин, в случай на т.
Обаче той пак плаче.
Давам и Нурофен през 6 ч. за облекчаване на болката.
Дали да почвам антибиотик, без да има т, и кой антибиотик да му започна?Аугментин е мн.силен, аВлади в нач. на месеца пак беше с антибиотик ими се ще да го отложа максимално!
Въпросът ми е дали само с капките и Нурофен-а може да се излекува възпалението?
Личната ни е в чужбина и няма как да я питам.
Пишете вие как сте лекували децата си с отит,моля!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Зависи от отита - има различни видове отит. Rolling Eyes Лечението определя лекарят.

# 2
  • Мнения: 1 984
почити винаги се налага антибиотик.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Не съм запозанта с видовете отит.
като диагноза пише само отит.
Въпросът ми по-скоро е дали невисоката температура- 37.5 е в момента, е показател за нещо?
Или- има, няма температура, след като го боли ухото и след 3 дневно слагане на капки няма подобрение, да започвам АБ?
Възпалението задължително ли протича с висока т(над 38 гград.)?

# 4
  • Мнения: 1 984
Не съм запозанта с видовете отит.
като диагноза пише само отит.
Въпросът ми по-скоро е дали невисоката температура- 37.5 е в момента, е показател за нещо?
Или- има, няма температура, след като го боли ухото и след 3 дневно слагане на капки няма подобрение, да започвам АБ?
Възпалението задължително ли протича с висока т(над 38 гград.)?
ще чакаш да направи менингит ли? температурата няма значение.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 674
Три дни са много, за да чакаш, според мен. Щом не се облекчава болката от капките вече толкова време, от какво ще му мине, явно е сериозно възпалено ушенцето. Миналата седмица детето беше  с болки в ухото и УНГ веднага изписа антибиотик - Аугментин. Каза ми, че това е подходящия антибиотик за отит.

# 6
  • Мнения: 2 082
по-горе са те посъветвали правилно...аугументина е по-добър за отит.понякога възпалението отшумява само,но щом са минали три дни,трябва да се започне АБ.пък и при малките деца по-лесно се получават усложнения...

# 7
  • Мнения: 541
Не съм запозанта с видовете отит.
като диагноза пише само отит.
Въпросът ми по-скоро е дали невисоката температура- 37.5 е в момента, е показател за нещо?
Или- има, няма температура, след като го боли ухото и след 3 дневно слагане на капки няма подобрение, да започвам АБ?
Възпалението задължително ли протича с висока т(над 38 гград.)?

Не знам как е при деца, но отита по принцип си е сериозна работа. Аз преди няколко години лежах в болница за това и в съседната стая имаше едно детенце на година и половина с майка си. Sad

Как е слуха на твоето момченце? Чува ли с дясното уше? Провериха ли слуха му като отиде до УНГ.

Когато имах възпаление на ухото болката беше ужасна, а и имах загува на слуха с лявото ухо на 80 %.  Лечението ми беше на силни антибиотици, капки за уши, нос. Но след като започнах приема на лекарствата си болката намаля, след това изчезна остана само загубата на слуха- но при него беше по дълго лечението.

# 8
  • Мнения: 103
Момченцето ни имаше отит преди няколко месеца. Пищеше нощем и се въртеше по цялото легло, натискаше си ушите. След около седмица вдигна и темп. Личната изписа антиб. Клацид /понеже е алергичен към Оспамокс/, капки Отипакс. След около месец пак вдигна темп. и си натискаше ушенцето. Личната го прегледа/ със специален уред, за да види има ли възпаление/ и действително ухото беше леко зачервено, изписа ми капки Берлицетин - които са локален антибиотик. Каза ми че Отипакс са само за облекчаване на болката, докато тези са антибиотични. Доволна съм от това че втория път минахме само с тези капки. Но според мен послушай съвета на лекар, за да не се стигне до усложнения. Поне личната ми каза, че отита без антиб. едва ли ще мине. И аз не съм привърженичка на АБ но понякога се налага...

# 9
  • Мнения: 764
И ние сме така-зачервени ушни канали.Дадох му АБ,защото много го болеше.Чаках го 4 дни да му мине от капките,ама...тц.

# 10
  • Мнения: 175
Не винаги при отит има нужда от антибиотик. Зависи от това доколко е сериозен. Ние често сме с отит, но лекарят всеки път го преглежда внимателно и решава дали има нужда от антибиотик. Температурата няма голямо значения - предишния път бяхме с 37, 2, но отитът беше много сериозен и пихме аугументин. Сега отново бяхме с отит и 38,5 температура, но лекарят каза, че възпалението е слабо. След първия преглед изписа отипакс и каза да чакаме 3 дни, ако продължи да боли и ако се задълбочи, да започваме с антибиотика.  Частичната загуба на слуха при отит е нещо нормално, но това е обратимо. В момента и ние не дочуваме.
Моят съвет е, ако са минали 3 - 4 дни и продължават болки и температура / дори ниска/, заведи пак на преглед при същия лекар, за да установи, как се развиват нещата.

# 11
  • София
  • Мнения: 39 673
Дияна има доста отит-и зад гърба си, в повечето случаи е пила антибиотик (най-често Аугментин, капки - Отипакс и Бивацин. Бивацина са антибиотични капки). При начален отит може да се мине и само с капки.
А сина ти плаче, защото болките при отит са много силни. Дияна съм я водила при личната с писъци от болка.
Най-добре спазвай указанията на УНГ специалиста.

# 12
  • Мнения: 2 731
май сте за АБ

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благгодаря на всички за отговорите!
tonev, не е необходимо да си груб,моля Naughty

Пояснявам,че синът ми се оплаква от болки веднъж-два пъти на ден( а не пищи),което ме навеждаше на мисълта,че възпалението не е толкова сериозно(а и УНГ лекарката вчера каза,че на този етап не е необходимо антибиотично лечение,а само в случай на т над 38 град.).
Слухът не му е тествала newsm78
Само,че днес сме вече на друг етап (имаше т 38.7 през нощта)  Confused и започнах антибиотика-Аугментин.

Лошото е,че от днес има и отхрачваща кашлица Sad

Предполагам,че е резултат от вируса и дали ще се повлияе от Аугментин-а?

Естествено,че във вторник ще го заведа при УНГ за преглед!

Благодаря още веднъж и спокойни и здрави празници ви пожелавам!

# 14
  • София
  • Мнения: 39 673
Възможно е от Аугментина да се разстрои. Чела съм доста мами във форума, които се оплакват от това, при Дияна също така става. Просто казвам, може и да не се разстрои детето, но да не се шашнеш.
Нямам представа дали АБто ще повлияе на кашлицата. Консултирай се с личната лекарка.

Общи условия

Активация на акаунт