Откога може Троховци и други зрънчоподобни?

  • 421
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Ами досега сме яли плодови пюрета ,зеленчукови, пуйка от месото и наситнето варено пиле, малко каши/щото не ги тачи/. Давала съм суров банан, пасирана ябълка ,круша, сокове от моркови, магданов, цвекло за овкусяване и втечняване на каши и пюрета.
Та мога ли да предложа някой трохо безглутенов? Защото ме гони шубето да не се задави. Иначе банан й давам да си го смуче директно, много се кефи. Засега ако погълне някое по-голямшко парченце/например колкото нокът/, го плюе. Иначе си мляска добре и гледам, че се опитва да раздребнява. Давала см морков да ближе, парче ябълка, но за последното ме е страх, защото я нъкъсва на дребни пърченца с двата си зъба.
А дали е време да и дам и коричка хляб, въпреки глутена.

# 1
  • Мнения: 350
Всичко си е според детето! НЯкой дъвчат и отхапват от малки, а други хич не обичат парчета да им се мотаят в устата.

До нас едно бебе си мляска/дъвчи от 5 месец, амоят оглям малък бозайник вече е на почти 9 месеца и не иска да дъвчи. Има 6 ъзба - отхапва всичко, което ми се даде, а после или плюе или се дави.
И пораси това аз се отказах даму дават Трохо (много е кораво) и дори Плазмон (трудно се размеква в устата).

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Вече спокойно можеш да даваш Троховци, но ако се притесняваш за глутена, избирай царевичен и оризов трохо. Ако още не умее да захваща с палец и показалец, давай й ги ти, но винаги й предлагай малки парченца - да се учи сама да взема (макар че това умение идва по-скоро към 9-10 месец - някои деца са по-бързи).

# 3
  • София
  • Мнения: 592
И аз съм на подобна вълна  Simple Smile
Простете невежеството ми, но къде мога да намеря Трохо царевичен или друг без глутен. Предполагам в някой диетичен магазин, но няма около нас такъв. Дали се предлагат в супермаркетите (от рода на Фантастико или Била)
Благодаря Simple Smile

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Във Фантастико и Билла няма Трохо - има обаче в Хит и Европа едни екструдирани пшеници,оризи и т.н. - някой такива неща да е ползвал?Малко на пуканки приличат.Аз не че съм се засилила да давам на дребното - хич не му е време,ама съм си мислила от любопитство да взема аз да ги пробвам - и сега питам някой друг дали е взимал (че да не се мина нещо Mr. Green).И дали ще са здравословни се чудя newsm78

# 5
  • Мнения: 2 609
Аз днес за първи път дадох на Яна царевични пръчици,но от обикновените-дали не бъркам newsm78.От друга страна пък ние вече ядем неща с глутен Thinking.Тя си ги хапна с удоволствие  Yum.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък се чудя дали изобщо да давам подобни неща.......така не се ли приучават децата да се тъпчат без да са гладни .....мисля, че щом не е гладен- никаква храна....и мисля, че не е правилно да си дъвче нещо между другото......
Аз днес за първи път дадох на Яна царевични пръчици,но от обикновените-дали не бъркам newsm78.От друга страна пък ние вече ядем неща с глутен Thinking.Тя си ги хапна с удоволствие Yum.

Тези имат много мазнина и сол и според мен са нездравословни, но ти си решаваш

# 7
  • Мнения: 2 609
Аз пък се чудя дали изобщо да давам подобни неща.......така не се ли приучават децата да се тъпчат без да са гладни .....мисля, че щом не е гладен- никаква храна....и мисля, че не е правилно да си дъвче нещо между другото......
Аз днес за първи път дадох на Яна царевични пръчици,но от обикновените-дали не бъркам newsm78.От друга страна пък ние вече ядем неща с глутен Thinking.Тя си ги хапна с удоволствие Yum.

Тези имат много мазнина и сол и според мен са нездравословни, но ти си решаваш
Ми на мен не ми се виждат мазни,пък не са и солени аз ги кусах и затова се навих да и дам.

Общи условия

Активация на акаунт