Хапе,заради зъбки, а не може без кърма и 2 часа!

  • 1 860
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Здравейте на всички, които четат това.
На моето бонбонче изглежда ще му излизат горните зъбки,а от 24 часа не мога да го накърмя, както трябва. Всеки път ме хапва, вече съм разранена и много боли. Като излязоха долните зъбки, ме гризваше понякога, но като го дръпна от цицата, кажа му "Не" и след малко му дам отново, не хапе. Но сега явно много го болят венчетата. Дори май се вижда едното зъбче. Но докато излязат... Въпросът ми е "Как да го кърмя утре(тази нощ ще изкараме криво-ляво)? Случвало ли му се е на някой? Дали да купя от силиконовите накрайници за разранени гърди?! Не че няма да хапе и през тях, но ще е по-леко вероятно. Моля, патилите, дайте съвет! Пробвах да се изцедя и да му дам с биберон - въобще не иска и да чуе. По-късно в шише с накрайник на Авент - не. Не е ли цица - плач до бога. Не издържам и му давам, но след малко пак ме захапва.
Моля, помогнете!

# 1
  • Мнения: 2 829
Забелязала ли си кога те хапе? Обикновено е към края на кърменето, когато бебето се е нахранило. Ако е така-просто трябва да го наблюдаваш внимателно. Моето диване ме поглеждаше преди да захапе. Аз се научих много бързо да го притискам към гърдата и той инстинктивно пъска. Другия вариант е тутакси да си пухнеш малкия пръст в устата му отстрани, точно до гърдата. И разбира се да обясняваш, че те боли, че така не бива.... Както ти май си знаеш, това е само период и отминава...
Успех! Hug

# 2
  • Мнения: 289
Да, тогава е, yanast, когато е много гладен. А иначе след 1-2 минути ииии храссс... Бях забравила това да го притисна към гърдата. То чете човек, ама не може всичко да се запомни, докато не опре ножа в кокала. Много ти благодаря! Ами като изникнат и горните зъбки, пак хапят ли тези "пиранки"? То вярно, че при всички бебоци е различно, ама... Ако ме гризне с 2 горни и 2 долни - направо ще остана без цица.  EmbarassedДано да мине по-скоро. Благодаря ти още веднъж.   bouquetУспокоих се малко. Че бях чела за такива бебета, които са рядкост, ама все пак правят много лоши рани на майките си. Викам да не би и мойто да е от тях.

# 3
  • Мнения: 2 829
Моя Алекс имаше на 2 пъти "хапливи" периоди, като втория път беше по-дълго време, към 2 седмици. Просто в този период трябва да си много внимателна, да му научиш номерата-мисля, че скоро ще знаеш точно кога предстои да те ухапе. Малко е досадно, че вместо да се отпуснеш докато кърмиш и да си почиваш трябва да го дебнеш.... Но, минава. Дребния е вече с 16 зъба и не ме хапе, откакто отмина периода съм съвсем спокойна, не го дебна, абе кърменето си е както преди Grinning

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Пробвала ли си да му дадеш играчки за чесане на зъбки, евентуално от охлаждащите се, преди да дойде време за хранене? Така има шанс да си начеше венците и като суче, да мисли само за ядене Simple Smile

# 5
  • Мнения: 721
Ние минаваме по същия път в момента (нали сме и заедно в септемврийския отбор), а вече се показа и горния зъб и нещата с хапането стават по-сериозни. Аз винаги съм с пръст в готова да й го пъхна в устата, когато ме захапе. Лошото е, че вместо в удоволствие, кърменето се превръща в напрежение, като в първите дни, когато бях с разранени зърна. В резултат на което имам чувството, че кърмата ми намаля  Cry. И тя иска да суче на няколко часа, а нощем е най-зле, и противно на очакванията ми - нямам достатъчно какво да й предложа тогава.
И всичко това заради горните зъбки. С долните нямахме никакъв проблем.

# 6
  • Мнения: 256
Ще се възползвам от темата - близка е по таматика на тази, която мислех да пускам Моят Гого е на 3 месеца, но такава сила има вече като суче, че в момента зърната ми са като набити - болката е отвътре, ако ме разбирате Но на тази възраст и да обяснявам, че боли няма кой да разбере След сукане зърната ми са сини, ужасно е Дори си мислех да изцеждам и да му давам от шише, ако имате някой подходящ съвет приемам всякакви идеи След 2 седм ми предстои презокеански полет и много ми се ще да се кърмим още, поне това докато мине, че с шишета и помпа в самолета  не си е работа

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
New Valia, дали това четиво няма да ти даде нови идеи?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80240.0

И въпреки малката възраст - бебето няма да разбере, какво му казваш, но бързо ще направи причинно-следствената връзка "хапя - мама ме сваля от гърда и няма мляко". Като пробва един-два-три пъти и получи все същия резултат, който не му е по вкуса, ще приеме, че който хапе, не получава мляко и обратно Simple Smile

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвала ли си да му дадеш играчки за чесане на зъбки, евентуално от охлаждащите се, преди да дойде време за хранене? Така има шанс да си начеше венците и като суче, да мисли само за ядене Simple Smile
   Peace

# 9
  • Мнения: 289
Здравейте отново, мили мами и извинявайте, че отново ви връщам тук, но не успявам да се справя. Последвах съветите ви, но за разлика от 1-я път с долните зъбки, когато го усещах кога ще хапе, сега не мога. Той го прави след като преглътне(дългата пауза), ако успявам да обясня правилно. И въобще не си личи дали ще хапе или ще продължи да суче. Така че не мога да си вкарам пръста в устата. Или пък да му запуша нослето с гърдата - по същата причина. Пробвах и да му начешем венчетата преди това- и с играчки от всякакъв тип, и с бебешка четка за зъби. Пак хапе. Вече се притеснявам сериозно, че не поема нужното количество мляко вече повече от 10 дена. Та той суче към 5 минути на ден, дали се събират. Вода не пие(въпреки че откакто стана на 6 месеца се опитвам да го науча) и в резултат има запек. Пробвах да се изцедя и така да му дам кърма. Но първо гърдите ми не пускат повече от 10мл (само ако сучеше преди), а и той въобще не иска да чуе за биберон. С лъжичка хапва към 3-4 лъжички и това е. Да му слагам ли АМ в храната? А не искам да го отбивам. И той така жално плаче (при условие, че никога не е плакал, защото като му дам цицата и всичко се оправя). Знам, че ще мине като излезе и второто горно зъбче, но сега съм много притеснена и ми е мъчно като го гледам. Да му давам ли АМ или може да изчакам още няколко дена? Знам, че на тази възраст 75 - 80% от дневните нужди на бебето идват от млякото. Да не го разболея, без да искам като не му ги осигурявам?!
Много ще съм ви благодарна за помощта!!!

# 10
  • Мнения: 721
И при нас проблемите продължават, хапва сега повече, защото зъбът е добре пробил, но на мене зърната са ми в плачевно състояние - щом се върнах пак към добрия стар Лансинох - вътрешно са като натъртени и външно едното си е разкървавено.

Аз намерих една поза, при която не ме болят. Нощем спи при мене и като се разскърца й предлагам докато е сънена.

Виж по кожичката му дали се е обезводнил, моето бебче беше 2 дни обезводнено, тя вода не пие още. Слагах й повечко вода в кашичките. Даже сок от ябълка й дадох, само и само да си възстанови течностите. Лошото е, че и кърмата ми намаля в един момент, нали сме си скачени съдове с нея. Опитвам се малко по малко да върна хармонията, но с това хапане няма да излезем на глава с нея.

# 11
  • Мнения: 129
Претенция, да не би да е нетърпелив да слезе млякото? Мен поне често така ме хапе. Или когато не е гладен, а аз му давам.
Не знам доколко мога да помогна, понеже още съм потърпевша от време на време... Бих те посъветвала, ако можете, да стане ясно отсега, че това не е приемливо, защото после с четири зъба е още по-кофти.  Confused

На мен минала седмица окончателно ми свърши търпението и реших, че достатъчно вече (3-4 месеца) го жалих. Преди махах от гърдата, обяснявах театрално, че много ме боли, но след малко пак му давах. И бебето пак ме ухапваше.  Sad Новата тактика е да си казвам силно "ох" и безцеремонно да го оставям на пода - край на кърменето. Още след първото ухапване, без втори шанс  Simple Smile. Гладът е мой съюзник. Колкото по-гладен, толкова по-впечатлен ще е от мерките. Не са глупави бебетата - хапенето определено е по-рядко. Надявам се скоро съвсем да го няма.

Пиши, когато имате прогрес. Идеи и аз приемам.  Hug

# 12
  • Мнения: 1 271
И ние бяхме така, не че още не сме де.Само, че при нас се получи много странна комбинация-първата седмица хапеше, заради зъбите, след две седмици излязоха тези горните зъби и сега хапе когато си иска.Не искаше да суче през деня, само хапеше, а кърма си имах.От почти две седмици сме само на нощно кърмене и то по няколко суквания-кърмата ми намаля ужасно много.  Sad Тя просто си играе със зърното.Голям е дивак.И обяснявах като ме захапеше,, че така боли, да не го прави и ....нищо.

# 13
  • Мнения: 221
  Момичета, пишете, справихте ли се и как с хапането, защото и аз съм в същото положение от 2 седмици и вече не знам какво да правя. Кърменето ни е изпълнено с напрежение и в резултат кърмата ми намалява. Вече е лято и не поема достатъчно течности. Не иска и вода, а и започна да заслабва. Tired Има два, доста големи вече, зъба отдолу и един сега изби отгоре, другият я мъчи. И не престава да хапе. Не знам дали ще се справя Blush .

# 14
  • Мнения: 721
Гоя, при нас отмина този период, да не чуе дяволът. Както писах по-горе - докато я кърмех бях с един пръст подготвена да го сложа в устата ако захапе. Използвай, когато е сънена и тогава й предлагай. Също така показвай, че ти е неприятно като го направи.
Кошмар е, но се преодулява някак  Peace щото бебето в един момент инстинктивно разбира, че като захапе нищо не тече.

Общи условия

Активация на акаунт