Удобно ли е да не се въртят колелата на количката?

  • 3 488
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, нова съм в този форум и не можах да се ориентирам къде точно и как да намеря отговор на въпроса ми. Спряла съм се на количка Mag England, и по-точно на тази с невъртящи се колела.
По-лека е от тази, на която колелата й се въртят и като че ли мога да я управлявам по-лесно, но... в магазина.
Конкретният ми въпрос към вас мами е : Ако сте ползвали колички с тази марка, от кой модел сте по-доволни - с въртящи или невъртящи колела? И защо?    Rolling Eyes
Надявам се въпросът ми не е тъп и досаден, но едно е да управляваш количка за около 5 метра, а друго е да я ползваш по предназначението й.
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 131
Първата ни количка беше с въртящи колела. В началото ми беше малко трудно да свикна, но впоследствие се оказа, че този вариант е адски удобен. Изключително лесно се управлява. Буквално с едно пръстче можеш да я буташ. За съжаление, самата количка се оказа калпава и се строши. Това няма връзка с колелата, де.
Сегашната ни не е с въртящи колела. За да завия, трябва да я повдигна леко и това е неудобството. Особено, когато детенце вече понатежава, сложила съм отдолу торба с покупки или пък в едната си ръка държа чаша с кафе.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Нашата количка беше Маг Ингланд с не въртящи колелета.Удобна е за управление,но ми беше тежка и не можех изобщо да я вдигам като излизахме на разходка и за това я смених.В магазина може да пробваш да ги побуташ и двата модела и да прецениш,коя ще ти е по-удобна.На мен лично с не въртящи колелета повече ми хареса.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Според мен с въртящи се колела е по - маневрена всяка количка по принцип. Въртящите колела могат и да се застопоряват.
Пусни си тема в подфорума "На пазар", там ще те ориентират най - добре каква количка да си избереш според желанието ти и финансите. Аз на твое място не бих си купила Маг Ингланд, има много по - качествени и леки колички на същата цена.

# 4
  • Мнения: 3 069
Ние сменихме три колички....1-та беше с неподвижни колела и не ми беше удобна, следващите две са с подвижни - много по-удобно е така.

# 5
  • София
  • Мнения: 618
Не е удобно, а с по-тежка количка си е направо кошмар  ooooh! Първата ми количка беше такава, след разходка ме боляха ръцете...

# 6
  • Мнения: 9 973
на мен ми супер НЕудобно

# 7
  • Мнения: 1 516
Неудобно е ! Особено по потрошените ни улици. СПоред мен разгледай варианти на чиполино в този ценови клас 250-300, няма да си доволна от Маг-а - тромова е и почти невъзможна за управление , при завъртане на дръжката, за да гледа бебето напред. Сигурно ти е направило впечатление, че майките , които имат Маг, возят децата си обърнати към тях, а те вечно висят от едната страна за да се оглеждат. Преди 2-3 дни гледах в магазина един модел на Джордани - много добър. Има напълно легнало положение => става за новородено и струва около 190 лв. Въртящи колела и голям багажник.

Има я и в други цветове...
Мисля, че е много по-добър вариант от Маг-а ...

# 8
  • Мнения: 9 973
ето тук ще се включат и други Wink

# 9
  • Мнения: 1 586
Нашата беше точно такава,и не съм доволна.Количката е широка и това е добре за бебчо,но е супер неудобна,изобщо не е маневрена,заради тези невъртящи се колела,и е много тежка.После си купих лятна с въртящи колела и тя е много по-удобна и лесна за управление.
Моят съвет е да си купиш по-лека и маневрена количка! Peace

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По-добре е количката да е с въртящи колела.

# 11
  • Мнения: 1 516

Моят съвет е да си купиш по-лека и маневрена количка! Peace

Точно така е !
Първата ми количка беше едно чиполино бевърли, имаше въртящи колела , но беше адски тежка. Спомням си ,че като излизах - слизах до долу 3 пъти: количка, багаж, бебе. Всеки път  #Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
Първата ми количка беше точно такава - Mag England с единични колела. Като цяло бях доволна, но в последно време започна много да ми натежава с 11 килограмово бебе вътре и си взех лятна, чиито колела са въртящи. Определено са по-удобни. Даже в началото толкова им се радвах, че постоянно ги въртях наляво-надяно. Blush И големите ендинични гуми си имат предимство - по-малко друса с тях и по-лесно минават през разни дупки и всякакви препятствия.
Ако трябва да избирам пак комбинирана количка, едва ли бих се спряла на Mag England отново - доста е тежка и обемиста... Tired

# 13
  • Мнения: X
Не, ужасно е, всяко камъче те спъва и ти "бие" в колелата.  За движение, най-удобно е големи гуми с амортисьори, недостатък е, че такива гуми правят количката тежка.

# 14
  • Мнения: 1 516
Да не забравяме, че въртящите колела винаги могат да се стопират и да се превърнат в невъртящи, когато пресения терен по улиците го налага  Peace

# 15
  • Мнения: 338
И двете ми колички са с активни колела-това за мен е по-удобния вариант Hug

# 16
  • Мнения: 184
За мен е удобна. Все пак човек основно върви напред и от време на време завива. Не се колебае постоянно наляво- надясно. Колелетата са високи и безпроблемно катерят бордюрите, влизат и излизат от дупки. Детето не е безжалостно друсано в нея, може да се протегне спокойно в лежащо положение. Безшумна е. Обърни внимание като вървиш по улиците как доста колички  дрънчат или скрибуцат. Не е лека. Аз я качвам и спускам по етажите без да я нося, а приплъзвайки предните гуми по височината на стъпалата, това е възможно именно заради високите колела.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Маг са едни от най-тежките колички.
Неудобни са,тежат и не са достатъчно маневрени.
Особено ако си напълнила коша с покупки,бебето вече тежи...ужас!!!!
Моя съвет е пак да помислиш върху избора на количка.
Въртящите колела са абсолютно предимство,защото количката е по-маневрена и лесна за управление. Peace

# 18
  • Мнения: 46 508
Зиманата ми беше с НЕвъртящи, но с много добри амортисьори и беше супер удобна. Лятната беше с въртящи се, но никога не съм ги ползвала, застопорявах ги, по-неудобно нещо не съм имала, като мине през препядствие, побягва в произволна посока   Crazy

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
С въртяши колела е много по-лесно маневрена.

# 20
  • Мнения: 9 973
неудобно от всякъде

# 21
  • Мнения: 15 501
първата ми количка беше Маг Ингланд с невъртящи се коела. продадох я точно след третата разходка - много тежка, ужасно неманеврена и при всяко вдигане и завиване детето се друса здраво. повярвай ми за тези пари, които си отделила за тази количка можеш да си купиш някоя 1000 пъти по-добра.
по темата - НЕ НЕ Е УДОБНО ДА НЕ СЕ ВЪРТЯТ КОЛЕЛАТА. може би когато си пробвала количката ти се е сторило удобно, но тя е била празна. когато сложиш бебчето вътре ще видиш как се друса милото. а и не забравяй, че то ще расте и ще става тежичко и тогава количката ще ти е тежка и неманеврена

както са те посъветвали мамите преди мен разгледай подфорума НА ПАЗАР и ще се ориентираш най-добре за видовете колички и какво да търсиш
ще ми се и мен да ме беше предупредил някой  Rolling Eyes
успех и да кажеш какво си решила   bouquet

# 22
  • Мнения: 2 448
С въртящи колела е много по удобно естествено, иначе се налага при всяко дори и малко завиване да я повдигаш на задни гуми , зада смениш посоката. А и обикновено количките с въртящи колела могат да се застопоряват, удобно е когато си седнала някъде и просто искаш да буташ напред - назад.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 084
С въртяши колела е много по-лесно маневрена.

така е , а маг инглънд по принцип са много тромави и мудни, та съвсем...по-добре смени марката изцяло.

# 24
  • София
  • Мнения: 928
Първата ни количка беше с невъртящи се колела. Много удобна и широка за бебока, минаваше добре през дупките, не друсаше, защото беше с амортисьори, но когато дойде време да обърна дръжката се видях в чудо. Ако исках да завия трябваше да вдигам количката и да я придвижвам в желаната посока. След една седмица мъки си купихме лятна количка с въртящи се колелета и сега съм  Grinning

# 25
  • Мнения: 342
Много благодаря, чесе отзовахте на въпроса ми!
По принцип тази марка колички са доста тежки, но аз съм избрала ПРИНЦЕС и се двоумя за ПРИНЦЕС РОЯЛ, които са най-леките дори от доста марки, които пробвах. Обиколих всички магазини в Пловдив и пробвах доста колички на Чиполино, Бертони..., но тази беше най-лека и не само като параметри, които й задават в нета.

# 26
  • Мнения: 2 374
на мен лично са ми по-удобни количките с въртящи колела Wink

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Неудобно е ! Особено по потрошените ни улици. СПоред мен разгледай варианти на чиполино в този ценови клас 250-300, няма да си доволна от Маг-а - тромова е и почти невъзможна за управление , при завъртане на дръжката, за да гледа бебето напред. Сигурно ти е направило впечатление, че майките , които имат Маг, возят децата си обърнати към тях, а те вечно висят от едната страна за да се оглеждат. Преди 2-3 дни гледах в магазина един модел на Джордани - много добър. Има напълно легнало положение => става за новородено и струва около 190 лв. Въртящи колела и голям багажник.

Има я и в други цветове...
Мисля, че е много по-добър вариант от Маг-а ...
Peace

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
нашта е с невъртящи гуми, за мен лично не е проблем хванала съм и цаката, големите гуми вървят навсякъде е вярно че е по-тежичка но зависи и от това дали ти се налага да я качваш или само ще возиш Simple Smile

# 29
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
  Моята количка е Маг ингланд,триколка.Както пише renyto и аз съм и хванала цаката и не ми е трудно да я управлявам, успявам да я побера в асансьора и само я бутам.Харесва ми ,че е с големи гуми и минава през места,където много други колички се затрудняват.Доволна съм от Маг-а,ако на теб ти харесва вземи си такава,по-късно ще си вземеш лятна.
 
Цитат
   Сигурно ти е направило впечатление, че майките , които имат Маг, возят децата си обърнати към тях, а те вечно висят от едната страна за да се оглеждат.
При триколката на Маг-а има зимен кош,при който бебето гледа към майката, а при летният вариант си гледа само напред(което пък не устройва моят син,който се изправя за да ме гледа),така,че независимо дали децата са обърнати напред или назад,винаги ще има висене. За мен единственият недостатък на Маг-а е теглото.

# 30
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
С всичко се свиква, но и моето мнение е, че е по-добре да си вземеш количка с въртящи колела.

# 31
  • Мнения: 4 753
Моята е с въртящи колела и ми е адски удобна...  Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 364
Нашата е Маг Инглънд с четири колела и съм доволна. Не искам да споря, но за тези пари едва ли може да се намери по-приемлив вариант нова количка. Може би Имола на Бертони, но пък нейната дръжка не се върти, а и е доста тясна в сравнение с Мага. Единствено Рок ен рол на Бертони има същите параметри като Мага, но е с четири двойки колела, които могат да се застопоряват(количката обаче не е от най-здравите). Магът печели в сравнение с тях, защото е по-здрава и направо, ако мога така да се изразя - желязна количка; за нашите тротоари е направо супер!
А сега по темата: миличка, вариантът на Маг с четирите колела е по-добър от този с шестте. По лека е, качваш тротоарите много лесно и бързо. Единственият голям недостатък е, че като обърнеш дръжката, количката е трудна за управление (когато искаш да обърнеш детето по посока на движението). Но пък когато дойде моментът да обръщаш количката по посока на движението, спокойно можеш да си купиш лятна количка и да решиш проблема. Аз съм доволна, това е може би най-доброто отношение на цена-качество. Успех  Simple Smile

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре е количката да е с въртящи колела.

   Peace

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ползвала съм с въртящи и с невъртящи.И двате ми бяха удобни.На всичко се свиква.

# 35
  • Мнения: 1 900
На нашата количка предните се въртят, адски ми е удобно. Peace

# 36
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Струва ми се, че не е удобно  newsm78
Аз лично не бих си купила такава количка Naughty

# 37
  • София
  • Мнения: 2 686
Никога не бих си купила количка с невъртящи се колела. Призлява ми, като видя как майките всеки път се набират и вдигат цялата количка, за да завият дори съвсем малко. Всичко е въпрос на мнение, разбира се, и всеки сам си решава.

# 38
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Първата ми количка беше точно от типа Маг Ингланд с огромни, невъртящи се колела. Тежка и стабилна. Беще ми много удобна в началото, защото возеше меко и нямах проблем с преспи, дупки и прочие. Когато поотрасна малко младежа, купихме от тези летните, на които гръбчето се сваля до долу. Тя е с въртящи се колела. Беше доста по лека и маневрена, което с увеличаващото се тегло на бебето беше много добър вариант.

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 18:53 от Drina

# 39
  • София
  • Мнения: 5 713
С въртяши колела е много по-лесно маневрена.

 Peace

# 40
  • Мнения: 206
Извинявай, моля да не се обиждаш ,но на истина е глупав въпроса, естествено че е глупав въпроса,   разбира се ,че с въртящи предни колела е сто пъти по-удобно да се управлява количка. Още веднъж се извинявам за грубия тон ,но просто не издържах. В магазина продавачките са били много прави ,когато са ти препоръчали количка с въртящи предни гуми. Споменаваш ,че с двойните гуми количките били по-тежки ,да така е, затова все повече започват да се произвеждат колички с единични предни въртящи колела ,според мен това е оптималния вариант за количка.
Като видя майка с количка с не въртящи колела искрено я съжалявам и си казвам"Горката ,когато е избирала количка е спяла или е нямала интернет да се осведоми и сега се мъчи за най-малкото завиване да повдига количката."

# 41
  • Мнения: 27 524
За модела точно не знам, но едно лято ползвахме в България количка с невъртящи се колела, щях да откача, адски неудобно е, не си купувай такава  Stop

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 238
Няма нищо по- неудобно от количка, чиито предни гуми не се въртят!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Твърдо съм ЗА въртящи колела!

# 44
  • Мнения: 1 516

 При триколката на Маг-а има зимен кош,при който бебето гледа към майката, а при летният вариант си гледа само напред(което пък не устройва моят син,който се изправя за да ме гледа),така,че независимо дали децата са обърнати напред или назад,винаги ще има висене. За мен единственият недостатък на Маг-а е теглото.

Аз имах предвид, комбинираната, която е с въртяща дръжка !  Peace Сиреч ей тази !
Да не говорим ,че е много ниска дръжката и ако си малко по-висока, трябва да се наведеш ,за да я буташ. За мен това е една от най-несполучливите колички, които съм виждала !

# 45
На мен не ми е удобно  Naughty

# 46
  • Мнения: 300
Нашата количка е с въртящи предни колела и ми е супер удобна, не мисля, че мога да се справя с невъртящи. Когато излизаме с майка ми,  тя умира от кеф да бута количката и всеки път казва колко по-лесно е отколкото когато е разхождала мен в количка Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 546
Категорично трябва да се въртят. Поне на мен само така ми е удобно Peace

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Като сменила 4 колички мога да кажа,че лично на мен ми е по-удобно да не ми се въртят колелата на количката PeaceДа поясня,че като съм си купувала количките съм била запозната,че съществува туй чудо интернета.Моля не ме оплаквайте жива StopСменяла съм си количките за собствено удоволствие Mr. Green

# 49
  • Мнения: 625
По-добре е количката да е с въртящи колела. Peace

# 50
  • Мнения: X
Аз ли съм ненормална, че считам невъртящите колела за по-удобни  newsm78
Ползвала съм и двата варианта, ми отврат е, така бие в ръцете, ти тикаш напред, те се въртят на където искат, а с малки колелца е просто ужас  Sick

Явно си е въпрос на вкус - моята е с големи гуми, както вече казах, с амортисьори и съм адски доволна, да не ти обяснявам, че минава от всякъде.....абе иди и виж и си прецени, но имай предвид, че в магазина въртящите се колела са просто супер, но там е равно  Wink, щом излезеш от него и до там.

# 51
  • Мнения: 1 897
Първата ми количка беше точно от тима Маг Ингланд с огромни, невъртящи се колела. Тежка и стабилна. Беще ми много удобна в началото, защото возеше меко и нямах проблем с преспи, дупки и прочие. Когато поотрасна малко младежа, купихме от тези летните, на които гръбчето се сваля до долу. Тя е с въртящи се колела. Беше доста по лека и маневрена, което с увеличаващото се тегло на бебето беше много добър вариант.
Peace
При нас положението беше същото.
За новородено бебе количката е удобна и стабилна, но когато бебето поотрасне, понатежи и стане по-швъкливо много по-удобна  и функционална е количка с въртящи се колела.

# 52
  • Мнения: 1 103
Удобно е много да и също да се върти и дръжката  1stroller
Моята е Пиколо  и съм много доволна с големи и високи гуми, голям багажник ,сенник ,чадърче ,чанта ,става на няколко нива .

# 53
  • Мнения: 9 814
Няма по-удобна количка от тази с въртящи се колела.

# 54
  • Мнения: 518
Моята количка е триколка с невъртяща се предна гума като самите гуми са много големи и амартисьорите са супер Peace Въобще не ми пречи това,че предната гума не се върти Simple SmileЛесно я управлявам. Обаче и до ден днешен не мога да управлявам количка с въртящи се предни гуми - количката си ходи накъдето иска, а аз буквално тичам след нея и се потя как да се оправя ooooh! #Crazy Просто е въпрос на навик може би или и аз не знам на какво. Освен това понятията тежко, леко, неудобно, маневрено са страшно относителни спрямо всеки човек. За мен примерно 20кг може да са нищо, а за друг да са непосилни Laughing Гледай просто да ти е удобно и това е!!!

# 55
  • Мнения: 701
Изключително неудобно ми беше-затова купихме нова - лятна!

# 56
  • Мнения: 1 516
Пак искам да напомня, че количките с въртящи колела ИМАТ опция за застопоряване: кеф ти да се въртят, кеф ти да не се въртят! Не виждам защо да ограничаваш възможностите си с невъртящи колела!

Как се движи количката в магазина , няма нищо общо с това, как се движи навън . В магазина, тя е празна - няма го бебето, няма я чантата, няма ги торбите с покупки. В магазина е равно ! В магазина не се завива! В магазина няма стълби и бордюри! В магазина не бързаш за никъде!  По-добре побутай количките на приятелки , този тест е по-реален ! 

# 57
  • Мнения: 311
Не, не удобно. Аз бих ти препорчаала с предни 2 въртящи се колела.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт