трябва ли да будя детето в 24.00ч.

  • 2 218
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
имам един въпрос :синът ми е на 5 месеца.хранеше се в 6.00;09.30;12.30;16.00;20.00 и 24.00ч.от известно време не се будеше в 06.00 и не си искаше цялото мляко ако аз го събудя и затова спряхме да му даваме в 06.00 но в 24.00 му давам защото все още трябва да сме на 5 хранения.скоро споделих с позната че в 24.00 ако не си потърси сам млякото аз го будя и му го давам а тя ми каза че не трябвало да се буди бебе за ядене.доскоро имахме сериозни проблеми с храненето не искаше да си папка млякото но откакто го захраних апетита рязко му се подобри и сега си хапва 5 пъти по 160-180 грама храна.може ли някой да ми обясни защо трябва да не се буди детето и толкова ли е лошо че го будя когато не се събуди сам да папка?сега режима му е 08.00;12.00;16.00;20.00 и 24.00 така си хапва добре...страх ме е да му меня пак режима за да не започне пак да не си иска храната...

# 1
  • Мнения: 5 393
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.

# 2
  • София
  • Мнения: 672
Ами виж, Руси е на 5 месеца и аз не го будя за хранене. Само че той яде 5 пъти на ден. Ляга си вечер в 9:30 и става сутрин между 6 и 8, най-често в 7:30, много рядко към 8:30. Много съм се консултирала с педиатри и са ми казвали че дете на 5 месеца трябва да яде 6 пъти на ден, а ние ядем 5 пъти още от 4 месечни, та яденето 6 пъти се оказа, че не е за нас... И той дава напъни да яде 4 пъти, но още не му давам. Ако трябва да бъда честна за мен тези яденета в 24 и 8 са късно, можеш да се опиташ за 23 и 7, за да стане по-нормален режима му. Нормален имам в предвид по поносим за нас възрастните - аз например до 12 не мога да седя будна... Но ако на детенце му е добре - нека е така. То само ти показва - не се притеснявай.  Hug А и 160-180 гр. не е малко храна  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 417
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.Но според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.

# 4
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace

# 5
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace

Това е моят отговор Peace

# 6
  • Мнения: 266
когато жоро беше бебенце и аз имах такъв проблем
не го буди,щом той не се буди,значи не е гладен.аз когато будех жоро той не искаше да яде или яде по малко,така продължи 2 дни и спрях да го храня в 24ч Peace

# 7
  • Мнения: 575
Аз не бих будила Peace

# 8
  • Мнения: 4 335
И аз не бих го сьбуждала,ако е гладен сам ще се сьбуди Peace

# 9
  • Sf
  • Мнения: 978
Бих предпочела да нахраня в 24 ч. и да спя до по-късно.

# 10
  • Мнения: 1 477
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.Но според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Peace

# 11
  • Мнения: 502
и aз не бих будила детето. всъщност така и правех. когато пропуснеше хранене просто си поспивахме повече.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Абсолютно! Peace

# 13
  • Мнения: 23
и aз не бих будила детето. всъщност така и правех. когато пропуснеше хранене просто си поспивахме повече.
Peace

# 14
  • Мнения: 7 201
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.
thumbsup Именно!А и има една приказка- "сънят също храни."

# 15
  • Мнения: 1 447
 Аз също будех първото си дете,но сега малкия не го будя когато е гладен сам се събужда и иска да яде.
Те сами си определят най-добре режима

# 16
  • София
  • Мнения: 39 741
Не го буди. Дияна като бебе я проверявах. Размърда се, подавам биба, ако я налапа, давам млякото Simple Smile

# 17
  • Мнения: 5 940
Не трябва да го будиш. Децата най-добре знаят от какво имат нужда.

# 18
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
thumbsup Именно!А и има една приказка- "сънят също храни."
и аз така знам

# 19
  • Мнения: 953
Много ти е малко детето  за да се храни 4 пъти на ден.
В 12:00 не е необходимо да го будиш и гушкаш, дай му шишето с АМ докато спинка в леглото и то самичко ще си го изпие без да се буди.

# 20
  • Мнения: 3 376
Не бих го будила,според мен ако е гладно детето само ще се събуди.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Никога не съм будила за ядене.Щом не се буди, значи не е гладен Naughty

# 22
  • Мнения: 9 973
да,така е-дете не се буди

# 23
  • Мнения: 1 428
Дай му АМ докато спи.Не го буди  Peace 

# 24
  • Мнения: 2 090
В 24.00ч сам си се будеше да яде,но през деня ако не се събудеше до 1 час около часа за хранене го будех doh,което доста по-късно осъзнах като грешка.Чудя си се на акъла,как не ми е било жал да събудя спящото ангелче Rolling Eyes Hug
Та и моят съвет е същият като на всички мами дотук Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 44 019
Не го буди, нито в 24.00 нито по което и да било друго време.
Гладното бебе само се буди Wink

# 26
  • Мнения: 668
Не го буди!!!Дори и да е на 4 хранения не е проблем.Ние по това време минахме на толкова.Никога не го буди за ядене когато само не е поискало.Нощното хранене не е много здравословно.Повечето майки със мъки го махат след това.По добре да закусва в 6ч. отколкото да яде в 24ч. Peace

# 27
  • Мнения: 11 003
В началото правех тази грешка и я будех в 24 ч. Резултатът беше сънливо и кисело бебе, което сучеше съвсем малко и пак заспиваше. Остави детето само да си изгради режима и се възползвай да спиш и ти. Peace

# 28
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Не го буди Peaceкогато отгладнее ще се събуди сам.

# 29
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
И моето мнение е, че не бива да го будиш. Щом спи, значи не е гладен.
В началото и аз будех дъщеря ми в 24 часа да яде. Едно, че трудничко ми беше да я събудя, второ, че сучеше, колкото да не е без хич, почти нищо и пак заспиваше. Резултатът беше, че пак си се будеше самичка, когато огладнее, така че смисъл от това будене аз лично не виждам. Остави дететнце да си спинка, като огладнее, то само ще си поиска.

# 30
  • Мнения: 1 674
аз не бих го събуждала

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Никога не съм будила детето за хранене.

# 32
  • Мнения: 2 374
Аз не бих будила детето,щом спи значи няма нужда от ядене Wink

# 33
  • Мнения: 27 524
Не трябва да го будиш когато и да било. Щом спи, значи не е гладен. Будят се само недоносени и проблемни дечица, иначе не.  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 2 825
Щом си спи детенце, значи не е гладно. Предполагам, ако не го събудиш да яде в 12, той сам ще се събуди да яде в 6 сутринта  Wink
Дъщеря ми никога не съм я будила за каквото и да било - къпане, хранене, разходка ...

# 35
  • Мнения: 434
Не го буди.. като спреш да го будиш в 24:00 мисля, че само ще започне да се буди по-рано и ще минете на 5 хранения като си лягате по-рано.  Ние се будим в 9-10ч и си лягаме в 21-22ч. и пак ядем по 5 пъти. Просто интервалите между храненията са по-малки.. но когато се успи и стане в 11-12ч не я будя да яде в 23-24ч, а я оставям един ден на 4 хранения.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 558
според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.
Абсолютно! Peace
И аз подкрепям това мнение! Peace

# 37
  • Мнения: 257
От самото изписване ина двете ми дъщери,не съм ги будила нощно време.Последно  ядат в 9.Първите седмици вместо в в 12 се будеха към 3 и после ядат към 6.След втория месец се будеха директно към 5.Просто децата сами си изработват собствен режим.След петия месец идвете се хранеха 4 кратно- в 8,12,16,20.И аз знам,че трябва да е 5 пъти, ама като си изработиха такъв режим,аз се съобразявам стях, не те с мен.

# 38
  • Мнения: 2 159
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
Peace Никога не съм я будела, още на 2 месеца ми отказа в 12 и през ноща папането. Никога не съм се притеснявала за това

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Спрях да будя още първия месец.И моето мнение е да не го будиш.

# 40
  • Мнения: 636
Винаги съм се водела по желанията на детето. Не съм я будила за хранене, въпреки че не наддаваше много. Когато беше на 2 месеца спеше от 20 до 8ч. без да яде. До преди 1 месец пък ядеше и през нощта, въпреки, че според повечето педиатри на тази възраст не трябва да има нощно хранене. Сама си прави режима и аз го следвам. Детето най-точно знае кога и от какво има нужда Peace.

# 41
  • Мнения: 1 049
И аз подкрепям всеобщото мнение - не го буди!  Peace

# 42
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз не съм си будила децата  Peace

# 43
  • Мнения: 2 849
Не го буди,щем спи и не търси храна ,радвай се и поспивай . Grinning

# 44
  • Мнения: 1 372
Не го буди,щем спи и не търси храна ,радвай се и поспивай . Grinning

Според мен, ако бебо имаше нужда щеше  и сам да се събужда! Едно на 7-8 деца се будят нощем от глад, а всички останали по навик.

П.С. - Моето е такова което се буди от глад #Crazy #Crazy

# 45
  • София
  • Мнения: 2 296
И моятсъвет е да не го будиш.
Първо му разстройваш съня,след това стомахчето му е в стрес,като го храниш
нощем,по-добре да се събуди само към 4ч.,и да гохраниш тогава,ако е гладно.
 Peace

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.
напълно съм съгласна  Peace

# 47
  • Мнения: 9 814
Не го буди, ако е гладен сам ще поиска да яде.

# 48
  • Мнения: 728
Не го буди!И аз бях така с дъщеря ми,точно на секундата е будех да яде и за какво.Детето като огладнее си се събужда самичко голяма работа,че примерно няма да яде в 9,а в 9:30.Но според мен е по добре да му махнеш яденето в 24:00 и да възстановиш това от 6 часа сутринта.

И аз така мисля, сутрешното е по важно от вечерното. А и все си мисля че ако спреш нощното той сам ще си се буди за сутрешното.

# 49
  • Мнения: 1 008
Не го буди. По-горе са ти казали,че за ядене е необходимо да се будят само недоносени и проблемни дечица.
Защо? Все едно мен да събудят в най-сладкия ми сън, за да ме карат да ям боб с наденица.

# 50
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не го буди. Щом спи, значи не е гладен. Най- добрият режим за бебето е този, който то само си създаде.

АБСОЛЮТНО  Peace

# 51
  • Мнения: 4 753
Моят е на режим откакто се е родил... И аз доскоро го будех в 24 часа и после сутрин в 8... Обаче и моя се будеше трудно в 24, за това му направих часовете през три часа и половина и сега е по-добре.... Това са ни часовете: 8.00 - 11.30 - 15.00 - 18.30 - 22.00

# 52
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По-добре не го буди. И аз искам така моето да не се буди, ама то освен в тези часове и през нощта се събужда веднъж да яде. Докога ще продължи това не знам.

# 53
  • Мнения: 472
ами аз спрях да го будя вече въпреки че не беше точно будене а му давахме млякото  в в сънено състояние сега вече го чакаме той да си го потърси и той като по часовник точно в 24.00 си го иска и си го изцоква

# 54
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
не го буди, може детенца да е решило на друг режим да мине

# 55
  • Мнения: 795
Не съм будила детето си за хранене  Naughty Тя сама си променяше режима, насила не съм й давала, децата не са роботи да вършат всичко под час!
Ако не му дадеш в 12 ще се събуди по-рано и по-гладно, не се притеснявай!

# 56
  • Мнения: 640
Аз не го будех. Ядеше в 21ч и после в 3ч. Постепенно отказа и това в 3

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
Ние сме на 5 хранения, последното от които в 24ч. и я будя, защото иначе тя ще ме събуди  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт