Най-необходимите вещи...

  • 2 836
  • 40
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Имам точен и конкретен въпрос към вас.Когато човек реши да избяга от дома си,какво най-му е необходимо,освен повод и дрехи?!Така де-не да избяга,а временно да не живее там,където до сега е живял,а на друго място?!

# 1
  • Мнения: 487
Нищо не бих взела, само работа да си намеря и се омитам Grinning Grinning Grinning.

# 2
  • Мнения: 46 488
Документи, пари newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Документи, дрехи, лични вещи (имам предвид тоалетни принадлежности и т. н.), лекарства, пари, храна, играчки на децата, сакове (или куфари), в който ще се положи всичко ...
Кола, за да се придвижиш към новото си местоживеене. Rolling Eyes

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Парички най-вече  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 62 595
Документи, пари и някои лични вещи с практическа и емоционална стойност.

# 6
  • Мнения: 953
Пари и документи, дрехи и снимки с емоционална стойност и място където да отидеш.
И за всичко това една наистина добра причина.

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Документи и смелост, всичко останало се нарежда.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 611
Документи и смелост, всичко останало се нарежда.  Peace

И аz така... и флейтиЧката ми. Беz нея никъде не мърдам  Grinning

# 9
  • Мнения: 2 613
пари и документи

# 10
Има една легенда. Древен град е нападнат от враговете, които са се разположили около крепостните стени и са се приготвили за дълга обсада. Но населението на града смело се брани и е готово да умре от глад и жажда, но не и да се предаде. В изблик на благородство предводителят на нападателите позволява на жените и децата да напуснат града, при условие, че носят със себе си толкова багаж, колкото могат да носят на ръце. На другата сутрин вратите на крепостта се отварят и по пътя поема дълга колона от жени, следвани от по-големите си деца Жените носят на ръцете си бебетата си, а на гърбовете си... мъжете си. Смаяните воини се почудили какво да правят. Предводителят им толкова бил възхитен от мъжеството и верността на жените, че събрал армията си и си тръгнал засрамен.
Така твърди легендата. Личното ми мнение е, че въпросните нападатели са умрели от смях и затова градът е останал непревзет, ама пита ли ме някой?
Еееех, имало е в онези времена и Мъже, и Жени. А сега?  Sick

# 11
  • Мнения: 2 386
Страхотна легенда!  Heart Eyes
Аз бих взела топли обувки, дрехи, документи и лекарства. Парите се подразбират. И тефтерче с номерата на близки хора.

# 12
  • Мнения: 2 438
Има една легенда. Древен град е нападнат от враговете, които са се разположили около крепостните стени и са се приготвили за дълга обсада. Но населението на града смело се брани и е готово да умре от глад и жажда, но не и да се предаде. В изблик на благородство предводителят на нападателите позволява на жените и децата да напуснат града, при условие, че носят със себе си толкова багаж, колкото могат да носят на ръце. На другата сутрин вратите на крепостта се отварят и по пътя поема дълга колона от жени, следвани от по-големите си деца Жените носят на ръцете си бебетата си, а на гърбовете си... мъжете си. Смаяните воини се почудили какво да правят. Предводителят им толкова бил възхитен от мъжеството и верността на жените, че събрал армията си и си тръгнал засрамен.
Така твърди легендата. Личното ми мнение е, че въпросните нападатели са умрели от смях и затова градът е останал непревзет, ама пита ли ме някой?
Еееех, имало е в онези времена и Мъже, и Жени. А сега?  Sick

Аз знам различен вариант - един цар се оженил за бедна жена, която му спасила живота. Един ден тя го изкритикувала пред царедворците за нещо си и той я изпъдил, за да не му уронва престижа. Казал й, че може да си вземе най-ценното и на сутринта да си върви. За сбогуване жената пожелала да изпие чаша вино с царя. Пили вино, в него имало приспивателно и на сутринта царя се събудил в бедняшката колиба на жена си. Попитал какво прави там, а тя му казала, че е взела най-ценното си нещо. После заживели щастливо...

# 13
  • Мнения: 7 716
Компютъра. Mr. Green
Иначе легендите са много хубави. Grinning

# 14
  • Мнения: 474
Ако бягам от нещо и бързо трябва да се изнеса към новото място, бих взела детето, неговите най-необходими неща за кратко време, документи и пари, кредит. карти, бижутата си / които имат стойност, естествено без дрънкулките/ и лаптопа.
Ако се премествам да живея на друго място- зависи колко ми е ограничението за багаж. Дрехи, обувки... много лични вещи имам, за които бих страдала, ако ги няма.

Общи условия

Активация на акаунт