кърмене и "пролетна" алергия

  • 1 565
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Майки помагайте, моляяяяяяяяяяя
имам силна алергия към тревистите полени. Обожавам пролетта, но това е най-кошмарния ми сезон ooooh!  От няколко дни алергията ми много се активизира, кихам, тече ми носа, абе ужас.
До сега пиех антиалергични лекарства (като клератин и т.н), но сега не знам, кърмя и не искам да навредя на бебето.  А ме е страх да не направя алергична асма, да не говорим, че гледам да сме на вън нон стоп, з-тото дани хич не обича да стои на едно място и в къщи.
Приемам всякакви съвети Praynig

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Говори с лекар!

# 2
  • Мнения: 249
....Да, говори с лекар!....
....но  все пак да ти кажа, че и аз съм в същото положение...За съжаление е препоръчително и да не кажа задължително да се избягват всякакави антихистаминови препарати....ако можеш потърпи още малко....
....само като сенна хрема ли ти се проявява или получаваш и астматични пристъпи?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Действително е необходимо да се консултираш с лекар,за да подберете подходящите препарати - антихистаминовите не са подходящи,но кортикостероидите се ползват по време на бременност,както и някои други.И както неведнъж е казвано - хомеопатията също е опция,при това много добра точно в случаите на полинози.

# 4
  • Мнения: 523
знам, четрябжа да говоря с лекар, но исках да видя, дали някой няма вече натрупан опит Cry
Днес ми донесоха "Риналержи" хомеопатично е... пък ще видим дали ще има някаъв ефект.
Днес бях целия ден на вън, а при нас има едни Тополи... просто е страшно, дано мине бързо тази година...   Praynig

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
С хомеопатия можеш да се лекуваш на воля Wink
Само не знам дали не е по-добре да се свържеш с класически хомеопат, който след интервю да ти предпише нещо.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 285
Здравей!

Аз съм в същото положение! Нос, очи, гърло и нощни задушавания. Не смея да пия нищо, още се кърмим. А преди то не бяха инжекции за хипосенсибилизация, не беше кларитин (даже се обвинявам, че го пих по време на предишна бременност, която приключи със спонтанен аборт), бях и на хомеопат и да ти кажа там нещата вървяха най-добре, на забременях и спрях всичко. Сега ще се мъча, докато кърмя, после пак на хомеопат. Иди на интервю, не пий нищо по самоинициатива.

Успех!!!

# 7
  • Мнения: 5 228
И аз съм така, но от няколко дни взимам разни хомеопатични неща, и определено има подобрение. Те са боаронски, педиатъра на дъщеря ми ми ги предписа без каквитго и да било интервюта и т.н., но е факт, че ми помагат. Ако искаш, ще ти напиша точно какво пия.

# 8
  • Мнения: 523
да, ще ти бъда благодарна, драсни какво са ти изписали. Знам, че трябва да се ходи лично, но искам инфото, просто за сравнение. БЛАГОДАРЯ Laughing

# 9
  • Мнения: 5 228
Pollens 30 CH - 4-5 гранули сутрин
Poumon histamin 15 CH - 4-5 гранули вечер и при нужда през деня - 2-3 гранули
Allium cepa 5 CH - при обилна хрема
Nux vomica 9 CH - сутрин след хранене

# 10
  • Мнения: 385

Сега ще се мъча, докато кърмя, после пак на хомеопат. Иди на интервю, не пий нищо по самоинициатива.


Точно това й е хубавото на класическата хомеопатия, че може да лекува и не е нужно да се мъчиш нито ти нито бебето, защото другите лекарства не са предписани ....

Общи условия

Активация на акаунт