как става точно захранването???

  • 822
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
моето бебе е на 5,5 мес, и започнах от началото на 5 -ия да давам пюренца.Пъпво дадох зеленчуково /моркови/ по няколко лъжички,и така ги увеличавах в дните,но сменям видовете-и сега 1 бурканче го яде за 2 дни /от един вид/.Дадох и плодови и съм ги извъртяла вече всичките видове.Кажете ми колко време още може да се бавим така с по 1/2 бурканче на ден -не трябва ли вече да заместим едното хранене?!А останалото и хранене е на АМ и кърма през 2-3 часа.

# 1
  • Мнения: 27 524
Да, може да заместиш едно хранене да не е млечно. Давай това, което най-обича, докато откаже и после не дохранвай с мляко.

# 2
  • Мнения: 681
Да, може да заместиш едно хранене да не е млечно. Давай това, което най-обича, докато откаже и после не дохранвай с мляко.
  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може вече да заместиш едно хранене с пюре  Peace

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Може вече да заместиш едно хранене с пюре  Peace
Peace

# 5
  • Мнения: 9 973
това ядене на обяд замести с пюре-зеленчуково,а плодово давай след обяд+АМ

# 6
  • Мнения: 756
аз обикновено замествам обедното като давам зеленчуково или месно пюре и плодово за десерти или нещо като йогурт , но гледам където мога да дам АМ да му го дам във всякакъв вид - мисля че все още там има много повече витамини , които може лесно да си набави оттам , отколкото от разните пюрета , въпреки че те са необходими също .

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да можеш.
Аз давам и допълнително АМ, ако пожелае.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 197
Количеството се увеличава постепенно, с по няколко лъжички, докато достигнете цяло бурканче, а не до достигане на половин.  Grinning
Може да добавиш АМ към зеленчуковото пюре, вместо след това да дохранваш от шишето. Моето бебе чисти зеленчуци не е яло-в зеленчуковите му пюрета винаги е имало или кърам, или АМ.


# 9
  • Мнения: 52
А как прибавяте АМ в пюретата- като сухо вещество или ги разреждате с готово приготвено АМ?

# 10
  • Мнения: 78
и аз това се чудя?ами ако не се добави мляко какво става.аз никога не добавям,значи ли това че само пюрето не е достатъчно хранително за да замести едно хранене? newsm78

# 11
  • Мнения: 142
mai sus suho.....???!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 15 197
А как прибавяте АМ в пюретата- като сухо вещество или ги разреждате с готово приготвено АМ?

Зависи от това колко гъсто е пюрето.
Ако е по-рядко-сухо вещество.
Ако е по-гъсто-АМ, разтворено в малко вода.

Общи условия

Активация на акаунт