ЛАПАРОСКОПИЯ - тема 3

  • 102 563
  • 617
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 180
Здравейте. Не знам дали трябва да пиша тук, но искам да споделя проблема си и ако може да получа съвет. Края на август месец започна едно зацапване, което всеки месец се увеличаваше като времетраене, болки и количество, и сега от 21-ви април насам нямам нито един чист ден. Правиха ми 2 цитонамазки, пих Дуфастон, витамини, чай и таблетки Невен, минах и през хомеопатия, но няма промяна в състоянието ми. На ехографа нищо притеснително не се видя и не знам вече къде да отида и какво да правя. Не съм пила никога противозачатъчни, не съм раждала /на 27г.съм/, нямам аборти, т.е. не виждам причина, която е довела до проблема ми.
Прочетох че симптомите ми говорят за вероятно наличие на ендометриоза и затова пиша на вас. Моля, ако някоя от вас е минала по този път, да ми пише. Благодаря!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Джини,а хормони изследвахте ли?

# 17
  • Мнения: 2 180
Джини,а хормони изследвахте ли?
Не, но лекарката ми ме праща да съм отивала да ми правят изследване на 2-та хормона + ЧХГ /това не знам защо толкова настоява да го види?!?/ при положение че пиех Дуфастон и изобщо не съобразява кой ден от цикъла ми е. Трябваше аз да я поучавам и тя да ми казва "А, да, вярно че няма да стане сега". Много ми е криво. Спрях Дуфастона днес, защото решихме че не ми действа и тя ми каза, че като го спирам кървенето съвсем ще се усили. За последното беше права за съжаление - преди малко имах направо страшен съсирек - на големина и дебелина колкото кутре.  Rolling Eyes

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Джини,ами не знам какво да ти кажа,ядосвам се на лекарката ти,как може да не ти пусне хормони?!Според мен трябва да се консултираш с друг лекар.Щом няма нищо обезпокоително на УЗИ-то,явно ще е нещо хормонално.На всяка цена потърси друг лекар.За ендометриоза нищо не мога да кажа,единственото,което е сигурно за доказване на нейното наличие или липса е лапароскопията,изследва се и един тумурен маркер,но определено не е ЧХГ/не съм наясно защо ти го иска това ЧХГ/.Дано още някой се включи.

# 19
  • Мнения: 2 180
Благодаря Цецинка! Още октомври ходих на лекар в Майчин дом и тъй като насляпо след цитото ми предписа Дуфастон, реших да потърся второ мнение и това ми беше втора гинеколожка. Сега ще търся координати на ендокринолог, не знам дали прогестерон и естроген се поемат от касата...ще се борим, няма как.
Забравих да спомена, че началото на кървенето съвпадна със започването на режим /нискомаслен/, с който свалих 15 килограма и е вероятно да е дало отражение на организма...
Здраве и късмет на всички!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Всички хормони се поемат от Касата,само трябва да се назначат от гинеколог и/или ендокринолог/зависи кои хормони ще се изследват/.Пожелавам ти успех!

# 21
  • Мнения: 646
ЧХГ-то е хормонът на бременността. Иска да го изследвате за да може да се изключи евентуален проблем от там - напр. извънматочна бременност. Аз съм имала точно такаво дълго кървене , свързано с открита по-късно извънматочна. С изкарване на тези съсиреци явно организма се чисти сам. Пусни за всеки случай...може би ако е било високо вече нивото му да пада.
Късмет!

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Джини, и аз бих те посъветвала като Цеци - изследвай задължително хормоните!
И остави тази лекарка, намери си друг!

# 23
  • Мнения: 18
Момичета, здравейте. Искам съвет, надявам се някоя от вас да знае нещо по въпроса.
Миналата седмица направих спонтанен аборт  Cry. Тъй като бяха почивни дни, отидох на дежурен кабинет в една от големите АГ болници - нарочно няма да пиша коя и кой доктор ме прегледа. Докторът, между другото, беше готин, хареса ми. За щастие не се наложи допълнително кюретиране, но ми каза, че имам миомни възли - 4-5 на брой, които според него пречат да се износи бременност и ме посъветва да направя лапароскопия възможно най-бързо, за да ги отстраним. Това, което не ми дава мира, е факътът, че същият лекар по принцип прави лапароскопии. Тъй като той е първият, който ми го казва, не мога да се отърва от съмнението, че ми препоръчва ненужна инвазивна процедура. Само да спомена, че и други лекари са ми казвали за миомни възли - 1-2, но са ми казвали, че не са опасни и че много жени на мая възраст (35 г.) ги имат. Записах час и при друг лекар за второ мнение, но ще съм ви благодарна, ако споделите какво знаете.
Благодаря предварително.

# 24
  • Мнения: 862
Момичета, здравейте. Искам съвет, надявам се някоя от вас да знае нещо по въпроса.
Миналата седмица направих спонтанен аборт  Cry. .................................
Кажи кой лекар ти препоръча лапароскопията, не разбирам защо криеш името му  newsm78
Все ще се намери тук негов пациент или някой който е чувал нещо за него.
Аз бих те посъветвала да чуеш второ мнение и чак тогава да предприемеш каквото и да било.

# 25
  • Мнения: 18
Шейново, Димитров (Тодор, мисля). Във форумите има само хубави отзиви за него.

# 26
  • Мнения: 68
Здравейте момичета,
изчетох ви, и аз искам да споделя нещичко за моя проблем. След като родих моята малка красавица се започна с проблемите. Раждането беше секцио, но не вярвам да е свързано със сегашната ми ситуация. Малката ще стане на 2 годинки скоро, а аз съм имала само 4 пъти цикъл до сега. Изследвах хормони - всичко е в норма. Пих дуфастон - последва 17 дневно кървене, веднага след Дуфастона минах на Хлое - 3 месеца - имаше леко прокървяване към 28-мия ден, но за по 3-4 дни. От месец и половина не пия нищо и все още цикъла го няма. Напълнях ужасно.............................не помагат диетите.....абе ужас, косата ми пада ужасно, изморявам се, чувставам корема си адски подут....Препоръчаха ми фенистрация, защото уж яйчниковата обвивка била удебелена/ Доц. Попова - завеждащ гинекологично и онкологично отделение в 5-та градска/. Не знам какво да правя вече....моля ви за съвет. Знам че трябва да сваля килограми заради лапарото и в момента съм на диета съчетана със спорт, но много ми се иска да споделите мнение.
Благодаря ви предварително!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Дани,а хормоните на щитовидната изследвала ли си?Този косопад и бързо изморяване да не би да е от някакъв проблем с щитовидната жлеза.А ендокринолог посещавала ли си?От това,което описваш ми се струва,че имаш някакъв ендокринен проблем.

# 28
  • Мнения: 68
да щитовидна, хипофиза, зависеците от цикъла хормони , пролактин

# 29
  • Мнения: 68
ох сори за спама,че пиша нов пост, но бях и при ендокринолог , които ми назначи изследването на хормоните. Заключението, е че нямям проблем с щитовидната жлеза, написа в листа от личния лекар, че съм за консултация с гинеколог.

Общи условия

Активация на акаунт