Колко време ще кърмя?

  • 391
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 326
Питам се колко ли време ще кърмя още? Вече се кърмиме 4 пъти на ден. Колко ли време ще изкарам така? Намалих ги от 4 на 5 , защото виждах, че той по- помалко вече сучеше. Много ме е страх да не намалее  кърмата. То сигурно така ще стане, но ми се иска да е постепенно и ще бъда много щастлива, ако успея до годинка и нещо да го кърмя.

# 1
  • Мнения: 1 072
Защо те е толкова страх, че ще ти намалее кърмата? Ако намалее, значи и на бебчо по-малко му трябва. Иначе, ако той пие по-малко, а ти все толкова произвеждаш какво ще я правиш? И ако намалее кърмата това не значи, че ще спре, просто въпрос на търсене и предлагане!
Природата си знае работата, не се притеснявай.

# 2
  • Мнения: 4 242
Колкото по рядко кърмиш, толкова повече кърмата ти ще намалява, защото се регулира според търсенето. Ако искаш да продължиш да кърмиш просто слагай детето по често на гърдата  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
Ами толкова дълго колкото искаш  Laughing
Значи от 8ия месец се кърмим сутрин и вечер, а от 2-3 седмици само вечер...гърдите ми се регулираха според предлагането. Не се притеснявай, че ще ти намалее кърмата все пак се кърмите 4-5пъти, а това не  е никак малко!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 326
Успокоихте ме! Мисълта ми беше дали е възможно да се кърми 3-4 пъти на ден в периода на една година, но явно всичко е въпрос на нагаждане според детето, като не иска няма какво да го насилвам само и само да си поддържам лактацията.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вие просто сте във възраст,когато бебо временно губи интерес към кърменето,понеже открива нови способности - пълзене,нови играчки,опознаване на света и т.н.На тази възраст децата често занемаряват и храненето заради многото интересни работи в света около тях и се разсейват постоянно.Но докато пюрето можеш да го дадеш с лъжицата,докато детенце блее нанякъде,няма как да го накараш да суче.Въпросът е,че този период наистина е временен - много майки се объркват,че детето е готово за отбиване и престават да предлагат,детенце не се сеща да иска достатъчно често и се получава преждевременно отбиване.Аз бих казала да предлагаш по-честичко - но в никакъв случай да насилваш,просто предлагаш  и оставяш да суче колкото поиска - 2-3 минути или 2-3 дръпвания - то да си реши.Ако си имате 4 стабилни кърмения на ден,кърмата ти няма да спре - а дори и да понамалее,това е преходно,знаеш - и когато интересът на детето отново се възстанови,с по-честото сукане ще я увеличи.

# 6
  • Мнения: 1 194
От 8 мия месец я кърмя само сутрин , вечер и през нощта, а от миналия месец вече само 1 на денонощие. Кърмата ми няма изгледи да спира, нищо че и напоследък и хапвам по-малко че лято иде. Просто се е регулирала обаче за 1 кърмене. От няколко нощи например беба се буди много често заради тръгналите 4 зъба и наистина нямам кърма за повече кърмения, но нямам и желание да я увеличавам: тя с огромен кеф пийва от бебешкото прясно мляко което и давам. Така че кърмата се регулира и задържа на едно стабилно ниво повечето пъти, няма страшно

Общи условия

Активация на акаунт