клостилбегит

  • 2 577
  • 20
  •   1
Отговори
Някой може ли да ми каже какви странични ефекти причиняват тези таблетки?На мен ми изписаха Clomiphene citrate, но никъде не намерих таблетки под това наименование и за това ми дадоха тези унгарските КЛОСТИЛБЕГИТ като те съдържали същата активна съставка.

# 1
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Виж тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284751.0

# 2
  • Мнения: 117
Здравей, мила, аз съм пила клостилбегит 2 месеца подред, по една таблетка, от 5 до 9 ден и много, ама много ми се гадеше. Планът беше да го пия 3 месец подред, но просто отказах. Дано при теб не предизивка такива странични реакции, успех ти желя.

# 3
  • Мнения: 7 718
Старничните ефекти са редки. Съдържанието е едно.

# 4
По отношение на страничните ефекти - не съм забелязала лично при мен, но за ти изпишат тезе таблетки правили ли сте спермограма и тест за проходимост на тръбите? Иначе не виждам смисъл само да ги приемаш, ако не са проверени другите неща.

# 5
  • Мнения: 129
Пих клостилбегит един месец,образувах два фоликула,които обаче не се спукаха и се превърнаха в кисти,след което пих три месеца противозачатъчни.Според лекарката ми клостилбегита удебелява обвивката на яйчниците и фоликулите се пукат по-трудно/поне при мен/.Иначе докато го пиех ме обливаха много топли вълни.

# 6
Много Ви благодаря за отговорите.Вече трети ден ги пия и се чувствам добре-дано да имат ефект.Иначе до сега сме правили спермограми, хормони, диагностична лапароскопия и всичко уж е наред, ама нищо не става. Явно проблема е овулацията ми и за това пия тези хапчета. Това за образуваните кисти в следствие на стимулация с клостилбегит не ми звучи много обнадеждаващо. Моите фоликули до сега се пукаха всички и се надявам пак да се пукнат.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
При мене нямаше странични ефекти, но нямаше и резултат. Може би, защото проблемът ми не е бил с овулацията, а е съвсем друг. Ама понякога от некадърни лекари човек много си пати. Дано не образуваш кисти, защото това наистина го има като страничен ефект. Лекарят ти трябва постоянно да те наблюдава. Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 421
Моите фоликули до сега се пукаха всички и се надявам пак да се пукнат.
Щом образуваш фоликули, които след това се пукат, значи нямаш проблеми с овулацията. Защо тогава ти изписват Клостилбегит?  newsm78

# 9
Утре съм на контролен преглед и ще попитам лекарката за точното предназначение на таблетките в моя случай.Доколкото разбрах предходния път това било стандартна стимулация за зачеване и следващият месец пак ще я повторим, ако се наложи.

# 10
Новата информация, която получих от лекарката бе, че въпреки наличието на фоликули, които се пукат  ми е предписала клостилбегит, защото може фоликулът да не достига зрялост. Важното при стимулацията с клостилбегит е, че се прави обикновено три последователни месеца и резултата идва след този период макар, че може и по-рано да се забременее. През това време трябва да се прави фоликулометрия, за да се следи разтежа и развитието на фоликулите и дали се пукат. След като се спука фоликулът е възможността за забременяване, но за съжаление има и други фактори.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
Важното при стимулацията с клостилбегит е, че се прави обикновено три последователни месеца и резултата идва след този период макар, че може и по-рано да се забременее.

нещо не си разбрала добре обяснението на лекарката! не е вярно това! лекарството си действа месец за месец, няма натрупване на ефекта и отложено действие.

# 12
Напротив-натрупване има. Дори и в упътването към лекарството си пише, че курса на лечение е 3 месеца и при липса на успех може да се повтори едва след като минат още 3 месеца без лечение.

# 13
  • Мнения: 7 718
Няма натрупване. Целта на лекарството е в определения месец да подкара повече фоликули - 2-3-4. Всеки месец е сам за себе си.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 356
Напротив-натрупване има. Дори и в упътването към лекарството си пише, че курса на лечение е 3 месеца и при липса на успех може да се повтори едва след като минат още 3 месеца без лечение.

да, така пише. но смисълът на написаното изобщо не е, че има натрупване, а че не бива да го пиеш повече от 3 месеца без прекъсване. моля те да не спориш за неща, които очевидно не са ти ясни. по-добре се информирай от лекаря си.

Общи условия

Активация на акаунт