Какво ще стане ако....

  • 692
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Кърмих детето си година и седем  месеца,наложи се да спра за седем дена,защото пия лекарства, но бях решила да продължа да кърмя, след като ми се изчисти организма.След като споделих с познати, всички казаха ,че щом веднъж си отбил, не се повтаря, не било хубаво, детето тъкмо привикнало без гърда и т.н., но основателен довод да не и дам пак, не получих,та се питам имали нещо такова и какво точно не е хубаво/ не че съм суеверна , но се притесних/,защото на който и да съм казала, все това повтаря.Споделете мнение, някой отбивал  ли е и след това давал ли е.Какво ще стане NeWS78

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Няма научна причина, суеверие е.
Може би да изчакаш един или 2 дни след спирането на лекарствата, различните химии се изчистват за различно време.
Но ако смяташ да си кърмиш още, няма проблем.

# 2
  • Мнения: 71
аман от тия суеверия. всеки ти казва това не е хубаво, онова не е хубаво, но като попиташ защо никой не знае.аз отдавна съм престанала да обръщам внимание на такива неща.
няма никакъв проблем да продължиш да си кърмиш, стига да имаш желание и детето да иска, тъй като след като си спряла за известен период предполагам си му давала от шише и е възможно то само да не иска. аз докато кърмех на два пъти спирах, защото се разболявах и се налагаше да взема лекарства, но после си продължих

# 3
  • Мнения: 2 467
Сега ще ти разкрия загадката  Laughing След прекъсване дори 24 часа, ако започнеш на ново да кърмиш, детето ще урочасвало (или както там се пише) хората след това  ooooh!

Информираха ме "компетентни органи" преди време  Laughing Млади, образовани и никак глупави, но уви, вярващи в суеверията.

Мнението ми - нищо няма да ви стане  Peace

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 11:05 от Jes

# 4
  • Мнения: 1 121
Подкрепям Jes. Това е ширкоко разпространено суеверие. Откакто съм започнала да кърмя майка ми и баба ми не спират да ми напомнят, че тръгна ли да отбивам, връщане назад няма... иначе детето ми щяло да има "лоши очи" Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 872
Дъщеря ми имаше прекъсване от два дни докато я кърмех.Сега чакам да видя дали ще урочасва.Пък е и със зелени очи,хммммм   Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 6 625
Брях, че интересно. Представяте ли си да си имаш магьосник/магьосница вкъщи? Twisted Evil

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз съм чувала за това,но както е написала firebird
Няма научна причина, суеверие е.
  Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 932
Оппа . и аз тъкмо това се чудех и пуснах такава тема . СОри

# 9
  • Мнения: 2 614
Да, това е "истината" детето ми вече със сигурност ще урочасва, защото ня няколко пъти спираме да се кърмима за по седмица!
И сега се оказва, че ще имам Хърмаяни Грейнджър вкъщи! УРАААА!  Joy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 932
Гледай ти каква работа . За първи път чувам подобно нещо , значи моят синеочко и той е в класа с кандидат магиосниците .  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 2 467
Това суеверие не съм го пробвала, защото не сме спирали за повече от 5 часа да се кърмим, но едно друго съм го разбила  Mr. Green
"Като кърмиш да не ходиш на погребение, защото спирала кърмата" - не спира. На 2 съм била до сега. Едното на много много близък и любим човек. Намаля кърмата, но с повече сукане за 2-3 дни се оправят нещата.

Други разбити митове и легенди?

# 12
  • Мнения: 1 674
Брях, че интересно. Представяте ли си да си имаш магьосник/магьосница вкъщи? Twisted Evil
Joy

# 13
  • Мнения: 3 929
Току що писах в подобна тема. Суеверие е. Щяло детето да има "лоши" очи, каквото и да означава това.

Общи условия

Активация на акаунт