БЕБЕТА ЮНИ 33 :)

  • 13 611
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 535
Да, бе, как се смъква? Нямам спомен от предишната ми бременност нещо подобно да съм усещала?! newsm78

MiRa_55 и аз не усещах, но си спомням, че като ме мереше акушерката така казваше. И ме пращаше да раждам 2 седмици преди термина, а аз преносих 1 седмица още  Crazy

# 16
  • Мнения: 210
Ин4ока , ти пита ли док. що толкова рано ?

 newsm78 То как да се види човек  newsm78 аз от ци... и корем пръстите на краката не мога да си видя а съм с 40-ти № обувки  hahaha  Ама знам,че трудно се ходи дори като ти се смъкне корема  Rolling Eyes

Пършинг е оки... Ще си ражда жената на термина  smile3501 ...

Честит последен работен ден на MiRa_55
  ura

Аз и утре и край , от 7-ми съм на два работни дни седмично ....   Mr. Green

# 17
  • Мнения: 17
Запис и от мен, момичета!  Sunglasses Лелееее, колко сте изписали тези 2 дни, едвам изчетох всичко...  smile3555 Smile
In4oka, благодарим за темичката!   bouquet
Оооох, това със стриите явно наистина си е само до тип кожа, защото аз се мазах само в началото (в 5-ти месец някъде) и то не повече от 2 седмици и после от мързел спрях.  Embarassed Но слава Богу, нямам нито една стрия до момента! thumbsup Дано и докрая на бремеността да не ми се появяват!  Praynig thumbsup

Хубав ден, скъпи тумбелинки!  newsm76

# 18
  • Мнения: 176
Инчока, ама и аз така съм чувала - че като се смъкне корема и скоро тръгваш да раждаш? Ееее, да не би 33та тема да ни е темичката на първото бебе? То вече гледам има мамита дето са готови - от 36та-37ма седмица натам нали знаете - бебето е сготвено добре, може да се вади и консумира  Joy (Аз така съм родена... бързак)

За темата не се притеснявай, само ако наистина родиш, няма да има кой да сложи съобщението най-отгоре  Mr. Green

А сега като казахте съвети от серията тъпи - вчера в метрото какво и как ме "посъветваха:" влизам аз, тъпканица здрава, едвам намирам място да се хвана за един лост от тези дето са над главата. Тръгваме, и чувам: "Госпожице, госпожице. Бременна ли сте?" Поглеждам - жена на средна възраст, седи почти пред мен. Кимам. (Не бе, хапнах две футболни топки за обяд...) Викате си, ще стане да ми освободи място. Но нееее, казва ми се с най-поучителен тон:  Naughty "Когато сте бременна, не трябва да си вдигате ръката над главата. Има опасност да се усуче пъпната връв около врата на бебето."

Гледам я аз, безмълвна....  Shocked Викам, ОК. И продължавам да си се возя, нито някой стана, нито пък ми направи място да се хвана, барем, за място където ръката ми да не е над главата. (Удушиха ми бебето, значи! Crazy)

Преди да се зашашкате, това за пъпната връв е пълна глупост . Ама колко са отзивчиви и загрижени за бременните тук, а?  Joy

Браво на Пършинг!
smile3501

# 19
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте и от мен,

Инчока не се притеснявай, смъкването на корема не значи, че след ден два ще родиш. При някои жени става по-рано, но то май бебето като е по-големичко и по-рано се смъква. Ако ти е притеснено - отиди на лекар. Аз доколкото знам лекарите съдят за скорошно раждане по зрелостта на плацентата, а най-сигурния признак че ще раждаш си остават - контракциите и то много редовни Simple Smile. То вече в 9 месец всякакви болежки са нормални. Аз вчера цял ден имах контракции, но днес нищо ми няма.

За сутиените - толкова ли е важно да са за кърмачки, аз си мисля, че и с нормален с предно закопчаване  ще свърши работа.

Някои от вас ще ходили на срещите на списание 9 месеца?

Хайде чао, отивам да наваксвам с пропуснатите теми

# 20
  • по света
  • Мнения: 1 587
Запис за темата,In4oka   bouquet
Смъкването на корема при първо раждане е по-рано като бебето се намества по надолу в малкия таз.Олеква на стомаха,но пък се пишка често и върви по-трудно.При раждали  жени това става по-късно а понякога и по време на самото начало на раждането.
За сутиените,мисля да потърся от спортните на Триумф,че са много яки.

# 21
  • Мнения: 80
Запис!И мерси за темичката на Ин4ока  bouquet!И аз съм го чувала това за смъкването на корема.Става към средата на 8м.Матката спира да нараства и започва да се подготвя за предстоящото раждане,като слиза надоло. На мен ми се струва даже,че и моят е почнал да се смъква пък е още раничко newsm78.Добре,че другата седмица съм на преглед там по добре ще кажат какво е положението.
geneva в миналата тема беше писала,че си си взела сутиен за кърмачки някъде от "Младост".Ще кажеш ли от къде по точно?

# 22
  • Мнения: 13
Лелееее Трънче, направо си за "завиждане" с такива мили и отзивчиви хора около теб. Ама виж пък дори не те познават а са загрижени за теб и за бебо. Явно освен слепи хората са и глухи - щом никой не е чул (освен че не е видял) че си бременна. Еееех все си мислех че като ти порастне корема ще те забелязват ама явно няма да е този път... Стискай зъби и палци стискай да не тръгнеш да раждаш в метрото че току виж и това никой не забележи...

# 23
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
In4oka, не се притеснявай за корема! И моя се смъкна, но казват че може да мине  месец, че и повече до раждането  Peace!

Браво за новата темичка  Hug!

# 24
  • Мнения: 80
Запис и от мен.
Иночка мерси за темата smile3525

# 25
  • Мнения: 256
O, за смъкването изобщо не съм се притеснила. Майка ми (по спомени) ми каза, че при нея се е смъкнал месец преди да ме роди. Аз все още искам да вярвам, че ми остават поне 20-30 дни до раждането на малкия. Божа работа. Стискам палци да не тръгне по-рано, че вярно няма да има кой да ме отбележи на 1ва страничка!  Joy Е, с доктор не съм говорила, но и не намирам смисъл, това си е нормално. Забелязах го по дръжката на вратата. Като застанех до нея, не се виждаше в огледалото, а сега стърчи с около 4-5 см над корема ми! Joy А, може и внезапно да съм станала по-ниска.

Леле, Трънче, ако бях на теб щях да се подпра на главата на бабичката, която е ръсила съветите. Е, такова безочие на нищо не прилича.

Поздрави на purshing. Тя си е истински герой!

vesi21, ходим, ходим по сбирките  Grinning и го съобщаваме винаги! Айде и ти вече на следващата.

# 26
  • Мнения: 67
In4oka не се притеснявай пък и ти вече си в 36 седмица няма проблем.  Peace
Аз още миналия месец като ходих на лекар той ми каза че бебето слизало надолу ама да не се притеснявам(не било толкова ненормално-както той се изрази), само каза че не му се вярва да изкарам до термин. Аз искам само в деветия месец да вляза и после когато иска да излиза.
Леле Трънче  тази бих я убила (поне с поглед).  Twisted Evil

# 27
  • София
  • Мнения: 226
Здрасти от мен,

днес ни правиха запис на тоновете. Обаче по едно време бебето като взе ритмично да подритва уреда, който ми  беше лепнат на корема - як бойкот му удари. Мисля че проявява инат от сега Shocked Прегледа ме и вагинално и каза, че шийката леко пропускала вече - тоест тя успя да напипа втори пръстен май беше - уф, нищо не запомних комай, но да не съм се притеснявала - можело и да пренося с такава шийка. Освен това не поиска да насрочваме дата за секцио още Sad Та общо взето сме наред.
За сутиените за кърмачки - каквото съм мерила - все ужасно ми се струва. То верно не е за красота това бельо, ама все пак... не мога нищо да си взема. И до нас в едно магазинче намерих някакви на Триумф, но ще пратя мъж ми да ми купи като родя - да видя реално колко ще ми пораснат гърдите, защото никак не мога да предположа в момента.

Ми това за сега - нещо съм яко разсеяна и леко изнервена - така бързах да се прибера за прегледа, че май съм пренавила пружинката нещо.

# 28
  • Мнения: 176
Лелееее Трънче, направо си за "завиждане" с такива мили и отзивчиви хора около теб. Ама виж пък дори не те познават а са загрижени за теб и за бебо. Явно освен слепи хората са и глухи - щом никой не е чул (освен че не е видял) че си бременна. Еееех все си мислех че като ти порастне корема ще те забелязват ама явно няма да е този път... Стискай зъби и палци стискай да не тръгнеш да раждаш в метрото че току виж и това никой не забележи...

 hahaha hahaha Аааа не, според мен ако стане нещо такова, ще се намерят много доброволци да раздават акъли и мъдри съвети, така както си седят, разбира се. Докато аз стоя права и се държа за лоста над главата ми. Всъщност нали това била по-удобна поза за раждане.  Crazy

Мими-Лео, и аз така. От 36та седмица нататък съм готова за екшън - даже се надявам 2-3 седмици по-рано да родя, не ми се търкаля хич до Юли с това шкембе.

# 29
  • Мнения: 65
"Госпожице, госпожице. Бременна ли сте?"
Не бе, хапнах две футболни топки за обяд...
Няма да коментирам отношението към Трънче, но ето това като прочетох и така силно се смях,  newsm62 newsm62 newsm62 че сигурно мойто бебе е разбрало какво е земетресение.
И аз не знам какво им става на някой хора, обиколката на корема ми е 105-110 см (осми месец съм в крайна сметка), а все още се намира някой и мен да ме пита:
"....ама ти-и-и-и  newsm78 да не би да си бременна?". 
"Не бе, аз също като Трънче, си хапвам разни шантави неща"  Joy Joy Joy

Хайде записах се и аз.
Всичко хубаво дебеланки Grinning

Общи условия

Активация на акаунт