с какво заменихте сутрешното кърмене?

  • 991
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,
моя въпрос е с какво заменихте сутрешното кърмене? с шише с мляко ли? а после как махнахте шишето с мляко? Моите момичета се будят към 6 - 7 сутрин и цокат, а после около 9 закусват, като с цокането понякога заспиват и спят до 8-9. мисля да заменям сутрешното кърмене с шише с кисело мляко / те много го обичат/, но незнам после пак ще трябва да заменям шишето? вие какво направихте?

# 1
  • Мнения: 1 691
Ние още си се кърмим за събуждане, с нищо не съм заменяла това кърмене точно защото никак не исках детето ми да свиква с шишето за закуска (някъде около годинката изобщо премахнах шишето и минахме на тренинг чаша и обикновена чаша).
Решила съм засега да го оставя да си суче сутрин, а малко по-късно - може би около втората годинка - да се опитам при събуждането просто да му предлагам ранна закуска (може да е кисело или дори прясно мляко, но вече в чашка или купичка), тоест постепенно да изместя закуската веднага след ставането.

# 2
  • Мнения: 2 631
Все още си го кърмя като стане, а после закуска  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 504
Може с нормална закуска...ама мен ме мързи в 7 часа да правя каквото и да е и затова се кърмим и след това закусва в 9 часа...Принципно педито каза, че може в 7 да си се закусва и млякото да остане само вечер вече след годинка...ама ние не спазваме тая схема и си се кърмим още...когато си искаме...

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Ми Петър никога не е ползвал шише, но той пък и нигога не е ставал преди 9, така че направо си закусва нещичко.

# 5
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Почти до края на кърменето (година и половина) с нищо не съм заменяла сутрешното, оставих нощно - сутрешните до последно.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Кърмя към 6.00-6.30 и като стане после закусва твърда храна в 8.30.

# 7
  • Мнения: 250
По принцип той си суче цяла нощ и сутрин може да е сукал в 7-7,30 или 8,00.След това не иска да яде,най-много нещо от нашите чинии ако си хареса и после направо на обяд яде.Пробвала съм да му правя закуска като стане ама не иска,така че...

# 8
  • Мнения: 2 614
И досега я кърмя сутрин за събуждане!
А като отиде на ясла яде това, което има за закуска!  Peace
Като беше по-малка и се събудеше към 6 да суче, после се е случвало да спи и до 9, така че не бих заменяла сутрешното кърмене с шише, т.к. и аз ще се събуждам тогава  Mr. Green и ще ми се налага да стана, а като суче - поспивах и аз!  Peace

# 9
  • Мнения: 10 982
Все още не съм го заменила с нищо. До обяд е само на кърма.

# 10
  • Мнения: 9 292
Здравейте, реших да се включа и аз в темата. Макар и късно. Може да помогне. Дъщеря ми е на 11 месеца в момента заместваме сутрешното хранене в  6.30 ч. Аз и давам кисело мляко под 2% около 200 мл, но не разредено, а с лъжичка. После все още я докърмвам. Не мога да и дам млякото под форма на течност, защото тя пие течности в малки количества от чашка. От шише с биберон или накрайник, тя не иска да пие. Моята педиатърка ми препоръча да заместя с кисело мляко или адаптирано мляко, но аз давам кисело мляко откакто дъщеря ми стана на 9 месеца, така че, според мен няма смисъл вече е на 11 месеца, тепърва да я занимавам с адаптирано.  Wink Но Naughty тя няма алергии и харесва вкуса на киселото мляко.
!!! Ако ви растат зъби, не замествай сутрешното хранене, изчакай!!! 
Успех със заместването!

# 11
  • Мнения: 398
 Като се събуди сутрин се кърмим и по-късно давам "твърда" закуска.

# 12
  • Мнения: 8 242
Още си го имаме.. Чак час след като стане закусва.. Но до към 18м. го караше предимно на кърма до обед..

Общи условия

Активация на акаунт