АДЕНОМ на хипофизата - тема 2

  • 92 090
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,ако резултатът е завишен след като направиш контролата,според мен няма какво да чакаш,а си направи ЯМР-то.Трябва да са ясни нещата,миличко!

# 76
  • Мнения: 2 412
Хари какво стана? Пиши Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 6 302
Момичета, да ви попитам, някоя от вас да пие Достинекс, и то по здравната каса? И аз съм с висок пролактин и аденом на хипофизата. От август 2006 пия това лекарство и едва наскоро лекарката ми каза, че минавало по Здравната каса. След доста премеждия, висене пред кабинети и хабене на нерви днес се сдобих с Протокол за това лекарство, даде ми го лекарката заедно с Епикриза, Експертно становище от комисия към Александровска болница и др.документи. И понеже я чакаха пациенти, тя ми го подаде в коридора и каза: Сега отивай да се бориш със Здравната каса. Аз намерих в нета 2 телефона на Софийската каса, но никой не отговаря, звъних още в 14 часа. Та моля ви, ако някой знае как стават нещата, да сподели. Къде точно да отида и трябват ли още някакви документи, които да нося?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, момчета!
Малко се позабавих. Ходих при доцент Иванов и той иска още веднъж да си изследвам пролактина. Ако и втория път е завишен, каза че ще ме изпрати на ЯМР и ще ми изпише лечение. Не искал да се доверява само на едно изследване. В понеделник ще ходя в Бодимед на Позитано, да го изследвам, там ме праща доктора. И ще видим какво ще стане... Имам лошото предчувствие, че пак ще е висок, ама да видим... Обаче цикъла ми дойде и в понеделник ще ми е трети ден, но си мисля че ако пролактина си е висок, пак ще е висок, нищо не може да му попречи.
Ще пиша пак.
На вас целувки и спокойни дни. Май това спокойствие ни е най-нужно... Hug

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Извинете ме, исках да напиша "Здравейте, момичета", а не "момчета" Laughing

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хари,дано не е висок пролактинът.Но дори и да е така,всичко е поправимо.ЯМР и адекватно лечение/не е задължително да имаш аденом/ и пролактинът влиза много бързо в граници.Успех на изследването и да пишеш!

# 81
  • Мнения: 2 412
 В понеделник ще ходя в Бодимед на Позитано, да го изследвам, там ме праща доктора. И ще видим какво ще стане... Имам лошото предчувствие, че пак ще е висок, ама да видим... Обаче цикъла ми дойде и в понеделник ще ми е трети ден, но си мисля че ако пролактина си е висок, пак ще е висок, нищо не може да му попречи.
Ще пиша пак.

Хари, какво стана? Пиши  Hug

# 82
  • Мнения: 2 412
Здравейте момичета. Аз пак да питам - има ли някоя от вас проблем с цикъла след започване на прем на достинекс, в смисъл да се скъсява разстоянието м/у циклите? Днес звънях на гинкото, защото онзи ден ми дойде за 7 път от началото на тази година. Ходя си все неразположена направо. Каза, че ако не падне под 21 дни разстоянието м/у 2 цикъла така ще е  newsm78. Било от достинекса. Вече съм #Crazy.

# 83
  • София
  • Мнения: 6 302
daf7, не съм чувала за такъв страничен ефект от Достинекса. Аз го пия от август 2006 и цикъла ми не се е променил. Консултирай се с още един лекар. Или питай ендокринолога, който ти изписва Достинекса. Може да не е от това лекарство, а от нещо друго. И в такъв случай трябва да се открие причината. Не искам да те плаша, казвам това, което знам от собствен опит.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Даф,моят цикъл се скъси още преди достинекса,но самият той не оказва никакво влияние върху цикъла ми.Не помня при Миле как беше.

# 85
  • Мнения: 4 700
Ами аz цикъл под 35 дни рядко имам. След аборта доста ми се удължи, преди това ми беШе на 30 дни. Определено достинексът не е дал влияние. А и не съм чувала до сега zа такъв страничен ефект.  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 902
на кой ден от цикъла се изследва пролактина?! знам, че не трябва да се яде месо, да се натоварваш, никакво пипане на гърдите и да се лежи половин час преди да ти вземат проба, НО има ли значение на кой ден го изследваш?

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не,няма.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Момичета, здравейте!
Изследвах пролактина повторно, този път в Бодимед, на Позитано. Резултатът е напълно в норма: 473.1 при стойности 127-637. Доцент Иванов ми каза, че точно това е и очаквал, след като съм нямала никакви оплаквания и никакви признаци за аденом. Но ми каза, ако искам след около 10 дни пак да го изследвам и ако всичко е наред, да забравя изобщо че имам подибен проблем.
А сега се чудя къде да изследвам пак пролактина в клиника Надежда или в Бодимед, защото високите стойности ми бяха в Надежда? И как така от 1135 падна на 473 не мога да си обясня? Shocked

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Хари,може да е било грешка.Според мен пак в същата лаборатория трябва да се изследваш,за да сравниш резултатите.Успех,миличка!

Общи условия

Активация на акаунт