Отвиват ли се докато спят децата ви?

  • 9 764
  • 125
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 233
Голямото на 6г. от бебе неможе да спи завито.Сега и бебето е така рита ли та рита завивката.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 840
Докато беше малък, имаше спален чувал, ама такъв, без ръкави и с цип. Не се е измъквал от него.
После си спеше все отвит, защото си слага завивката между краката. И аз така правя. И мъжът ми.
Забелязала съм, че когато му е студено, се завива в съня си.
Не боледува от отвиването, иначе щеше да е все болен.

# 77
  • Мнения: X
То и аз се отвивам  Blush И да- малия и той се отвива. Confused

# 78
  • Мнения: 8 999
Чувалче плюс добре отоплена стая. Дори и да се развият, ако в стаята температурата е по-височка, няма вероятност да настинат.
От около 2 г. свалих чувалчетата и спят с олекотени завивки, но са си създали навик да се загръщат старателно през раменете.

# 79
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Спят отделно. Поглеждам ги, когато си лягам. Ако са отвити - завивам. Но и да останат отвити, не е фатално.

# 80
  • София
  • Мнения: 7 097
От малка все се отвива. Отдавна спрях да я завивам, като се отвие, защото започва да се сърди, да мрънка. Явно й е топло нощем и така й е добре. Тя по принцип е много гореща и все е потна.

# 81
  • Мнения: 851
И моята щерка много се отвива докато спи. Завивам я докато заспя след това си спи отвита и така.

Същия е и нашия случай. В началото ме беше страх, че ще настива, но просто й слагам дебели пижамки и чорапки и я оставям да си се оправя сама. Като й стане съвсем студено се събужда, вика ме и аз я завивам baby_neutral

# 82
  • Мнения: 239
Същата тема бях пуснала и аз, ето тук:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=289817.0

# 83
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
когато Ема беше по-малка се опитах да я приуча да спи в чувалче но не се получи,дразнеше се,явно така усеща ограничаването на движенията и аз се отказах от чувалчето и до ден днешен се отвива но не съм притеснена от факта,когато видя че е отвита ставам и завивам но не я следя специално за това ...бебка също много не търпи одеалцето и често го изритва  Whistling

# 84
  • Мнения: 2 700
Дъщеря ми се отвива открай време. Като малка правеше по няколко оборота на леглото на нощ. Когато мина възрастта на чувалчетата й подпъхвах одеалото, но в 90% от случаите до сутринта беше гола. Тогава въведох спане с жилетка и чорапи през зимните месеци. И да се отвие, няма да се разболее. Wink
А за ставане - ставала съм само докато беше бебе.

# 85
  • Мнения: 320
Да отвива се много,но реших проблема със спален чувал.
Това е най-доброто решение. Ние спим с такъв от бебе и аз съм много спокойна. Не ставам по цяла нощ да я завивам.

# 86
  • Мнения: 2 609
Преди спеше в чувал тънък или дебел според сезона. Напоследък, в чувал обаче се изпотява.Crazy Затова завивката, с която я завивам, я слагам по ширина, да има повече пространство за въртене и подпъхвам от двете страни на матрака /не знам някой успя ли да разбере Blush/. Така, каквито и акробатики да прави, все си е завита. Peace Най-много да се избута малко нагоре към таблата, но това не е такъв проблем.

# 87
  • София
  • Мнения: 5 079
Спи с чувал, иначе е все отвит... Crazy

# 88
  • Добрич
  • Мнения: 5 451
Непрекъснато се отвива. Макар, че е на три години спи в торба за сън. Уших и да има и за зимата и за лятото. За лятото е само от памучен плат. Може да е вече голяма, но така спя по - спокойно.

# 89
  • Мнения: 1 820
Преди спеше в чувал тънък или дебел според сезона. Напоследък, в чувал обаче се изпотява.Crazy Затова завивката, с която я завивам, я слагам по ширина, да има повече пространство за въртене и подпъхвам от двете страни на матрака /не знам някой успя ли да разбере Blush/. Така, каквито и акробатики да прави, все си е завита. Peace Най-много да се избута малко нагоре към таблата, но това не е такъв проблем.
И аз така правех,но как го рита,какво го прави олекотеното е на долния край на кошарата,а тя в горния.Направо ми писна да ставам през пет пъти на денонощие и да завивам.Сложих спален чувал и проблема се реши.Успях да махна и чорапите,защото до тогава ме беше страх  Hug

Общи условия

Активация на акаунт