малко гостенче,което краде

  • 7 276
  • 91
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Аз бих казала директно на детето. НАли сте приятелки. Какво толкова има да му кажеш, че е редно д асе пита и това, което прави е равносилно на кражба Peace

И аз така бих постъпила  Peace

# 61
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Не вярвах, че темата ще стане 4 страници, но ето, че се оказа важен момент във възпитанието на детето. Бих се радвала авторът на темата да сподели развръзката, ако такава все пак има  Praynig

# 62
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Хе,хе, чак пък да краде детето. Защо не му сложим диагноза клептомания и да го хвърлим в детския арест направо.

Нормално и обичайно за 4-годишно дете е да си вземе играчка, която не е негова, но му харесва.
Може просто  да му бъде напомнено, че не е негова и трябва да я остави. Децата не се раждат научени да уважават чуждата собственост, ние трябва да ги възпитаваме на това с нужния такт и умение.

Едно време децата редовно си прибираха играчки от детската градина и родителите им ги скъсваха от бой, че "крадяли". Една от най-големите глупости на соц-възпитанието.

Не е трагедия, че си взима чужда играчка, след като му е позволено от възрастните, ето това за мен е трагично:

Идват на гости у дома позната с 5-годишното си дете.
На тръгване детето, застава пред купчината играчки с ръце на кръста и заявява "Чудя се сега коя играчка да си избера и да си вземаnewsm78".
При което аз спокойно казвам, че играчките са на Ели, тя много си ги харесва и не иска да й ги подарява.
Детето обаче безцеремонно си избира любимата играчка на Ели и си я взема. Естествено почва рев и тръшкане от страна на моето дете, аз все още спокойно обяснявам, че не може да вземе тази играчка и трябва да я остави.
В този момент съкрушително се намесва майката на гостенчето ни с думите:
"Ами тя е свикнала където и да отиде да си взема нещо и затова трябва непременно да й подарите някоя играчка".  #Crazy
Е това направо ме разби и ми го каза жена, която само преди минути твърдеше колко невъзпитани са моите деца и колко добре е възпитано нейното.

За любопитните - изрових някаква играчка и я дадох на "възпитаното" дете, въпреки ревовете на моето. Направих го защото жената ми е роднина и беше бременна, но оттогава не съм ги канила в дома си.

# 63
  • Мнения: 3 423
Не вярвах, че темата ще стане 4 страници, но ето, че се оказа важен момент във възпитанието на детето. Бих се радвала авторът на темата да сподели развръзката, ако такава все пак има  Praynig
След последния случай не сме се срещали още.Ще пиша,когато има развръзка.

luda точната дума е краде и според всички, освен теб ,изказали се досега в темата.
Как да го нарека според теб,за да ти звучи добре-"присвоила за постоянно чужда собственост" Wink

# 64
  • Мнения: 9 973
каква е тази майка,бе? ooooh!  да не види 1 играчка-бива или пък-намерило я  е детето,но всеки път Crossing Arms

# 65
  • Мнения: 9 052
ако играчката е нещо евтино го оставям да и се радва, ако е нещо скъпо, което детето ми харесва особено ще ида да си го вzема обратно.

# 66
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мила мама,

Не всички изказали се в темата смятат, че точната дума е Краде.
Освен това още в първи си пост поставяш въпроса така че, едва ли не въпросното дете е изпечен крадец и ти и твоето дете сте негови жертви. Естествено е да получиш мнения в тази насока.

Да наречеш естественото поведение на едно малко дете Кражба значи да очакваш от него да бъде завършен индивид с изградена ценостна система.
Аз поне не съм чула децата да се раждат такива, чула съм че родителите им ги възпитават в тази насока.
Това поведение на детето говори за лошо възпитание на самата майка, но да се нарича 4-годишно дете Крадец е прекалено.

Или във фройдистките книги и анализи, които обичаш точно така пише, м?

# 67
  • Мнения: 3 423
Да наистина и раздвоената мисли,като луда WinkДа ти потърся тел.на някой психиатър Wink,че хем раздвоена,хем луда ,не ти е лесно Joy
Дали не сте една и съща и не ме преследваш из форума.
Спри се вече Stop

# 68
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мила мама,
сигурно не четем едни и същи постове, защото на мен ми се стори че за въпросното поведение на детето другите обвиняват майката, а не самото дете, нещо с което съм съгласна и аз.


Колкото до останалото, че съм луда, луда съм, но все още не страдам от раздвоение.
Малко съм първична и първобитна в разсъжденията си и мисля, че за психиатър съм не аз, а този, който смята носа на баба Яга за фалически символ.

Видях, че не търпиш мнение, различно от твоето затова спирам да пиша.

# 69
  • Мнения: 9 052
   а този, който смята носа на баба Яга за фалически символ.

 

 Joy  Joy  Joy голям майтап  Joy  Joy  Joy

# 70
  • Мнения: 3 423
 hahahaЛуда
явно не само си луда ,но не можеш и да четеш.Общото ти с анонимно влязлата"раздвоена" (освен,че явно сте една и съща личност)е и това,че само двете не намирате думата "краде "за точна а не това,че мислите ,че вината е на майката,което мислят много хора ,включително аз.
Също мненията освен твоето и на раздвоената са ми цени всичките и благодарих на момичетата за тях.


п.с.(а относно носа на Баба Яга -пращаш на психиатър д-р Мари Луиз фон Франц)
Също не мога да се въздържа да те осведомя ,че не чета Фройд,предпочитам Юнг и последователи,но това не е по темата нали,макар и да знам,че е трудно да го разбереш.

Ако имаш нещо лично против мен просто не ми чети мненията,вместо да ме преследваш из форума и да занимаваш всички с лудостта си.Лекувай се,луда,раздвоена, или както там се наричаш  bouquetи не ми спами повече темата Peace

# 71
  • Мнения: 4 668

Нормално и обичайно за 4-годишно дете е да си вземе играчка, която не е негова, но му харесва.


Не е нормално , нито пък е обичайно  Confused Напротив . Изумява , че смяташ кражбата на вещ за обичайно  Confused
Едно дете на 4 год. е достатъчно голямо , за да разбере смисъла на кражбата / точно това е думата , не е нужно да се замаскира / и да не го повтаря повече !
Има и лоши деца , деца , които крадат , деца които нараняват другите ...
Хайде стига сме си приказвали глупости , че щом е дете , задължително е ангел небесен .
Има деца , които измъчват животни ... да не продължавам ...  Кой е виновен е друг въпрос , но просто трябва да приемете , че както има лоши възрастни , така има и лоши деца .

По темата - бих казала директно на майката и на детето , че не трябва да вземат чужди неща . Не виждам смисъл да им бъде спестено .
И надали бих се виждала отново с тях ...

 

# 72
  • Мнения: 9 814
Pipinka абсолютно си права.

Разбира се, че не е нормално едно дете на 4 години да вземе чужда вещ без да попита, само защото му харесва или не притежава такава. Моето дете и един бонбон от масата няма да вземе, ако аз не  разреша.
Всичко е въпрос на възпитание и отношение на родителите към постъпката на детето. Дъщеря ми е на почти 4 години и съм убедена, че децата на тази възраст много добре осъзнават какво означава това да вземеш чужда вещ. И когато родителите не правят забележка и не се карат, детето приема това за напълно нормално. И кражбата просто се превръща в начин на живот.

# 73
  • Мнения: 103
Преди доста години синът ми си беше взел една кока кола от един магазин. Разбрах за придобивката почти в къщи. Естествено върнахме се и му обясних че не е трябва да се взима нищо което не е наше, и ако си е харесал нещо ще си го купим. След това се разбрахме, че не всичко което види трябва задължително да се купи. Миналата година му откраднаха два телефона, единия от раницата в училище другия от в къщи. Съпругът ми му купи нов за да разбере, че не го наказваме за разсеяността му. Но той беше много обиден от тези случки и смятам, че няма да вземе нищо чуждо естествено ако не му го подарят. На неговата възраст 10 г. децата имат навика да си разменят дискове, играчки и всякакви такива дребни съкровища.
Проблема е, че има родители които не си правят труда да обясняват на децата си кое е правилно и кое не. Аз лично съм казвала на моя приятелка, че е добре дошла в дома ми но без дъщеря си.

# 74
  • Мнения: 9 052
...  Миналата година му откраднаха два телефона, единия от раницата в училище другия от в къщи. Съпругът ми му купи нов за да разбере, че не го наказваме за разсеяността му. Но той беше много обиден от тези случки и смятам, че няма да вземе нищо чуждо естествено ако не му го подарят. На неговата възраст 10 г. децата имат навика да си разменят дискове, играчки и всякакви такива дребни съкровища.
 ...

Аz на 10 год. дете не  бих се zанимавала да купувам телефони и други неща, които е вероятно да предиzвикат интерес у крадливци , а и са ми скъпи. Виж , ако му откраднат пакетчето дъвки или  футбиолната топка или нещо подобно хич няма да му мисля.
По повод 4 годишните деца. Те НЕ са големи. Те искат да имат нещо и още не раzбират добре цялото последствие от действията си. Например може да раzберат, че мама ще се скара, но няма да се zамислят колко ще липсва играчката на другото дете, че то ще се чувства обидено, няма да раzберат неприятното усещане да ти е вzето нещо твое ... Те трябва да се учат. Та ако детето е вzело нещо е точния момент да идеш при него с един подарък и да кажеш, чЕ не се вzима беz да се пита, zащото на другия му става тъжно, но ако се пита другия може да е радостен да направи подарък.

Общи условия

Активация на акаунт