Какъв термометър да купя

  • 6 241
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 451
Имам голям проблем с тия пусти термометри. Малката се побърква, че трябва да стои на едно место да й я меря с живачен. Пробвах с един дигитален, който се оказа пълен боклук. Преди няколко дни купих друг (аптекарката сипеше суперлативи), който измерва под мишница, в уста и в дупе. Хубаво де, ама детето ми е малко за да му се измери в устата правилно, в дупето е някакъв садизъм,а под мишницата при t 38,3 показва 36,4. Чух, че много хубави били тези за измерване в ухото, но никъде не намирам. Видях само такива, които мерят без допир в областта на слепоочието, но струват 120 лв ( съответно автоматично ги изключвам като варянт). Та въпроса ми е - и вие ли имате такива премеждия, препоръчайти ми нещо от което сте доволни.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз имам дигитален на Чико и съм доволна  Peace

# 2
  • Мнения: 4 289
Имам три дигитални и все неточни. Винаги показват различно.  За това си карам на живачен, най-верен излезе. ooooh!

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
И аз имам дигитален на Chicco с едно човече (нещо като фея), много съм доволна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Моят дигитален на Chicco е с човече, което прилича на палячо. Установила съм, че мери с 0.5 градуса по-малко от живачния и го ползвам, защото е по-бърз и удобен.

# 5
  • Мнения: 274
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.

# 6
  • Мнения: 422
и ние сме с дигитален Simple Smile

# 7
  • Мнения: 422
е нашия е за 15 лв. и пак върши чудесна работа ! Успех в избора те са много дигиталните ............

# 8
  • Мнения: 1 860
 Имам за ухо на Браун, преди това и на мен ми беше много трудно да му измеря температурата. Струваше 40 паунда  Confused Двоумях се, между този за ухо и този за чело, но аптекарката ми препоръча, като по-надежден този ушния.
Общо взето си струва парите и е нещо което ще бъде ползвано дълго време от цялото семейство.

# 9
  • Мнения: 781
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.
Peace
От Техномаркет го взехме нашия на Тефал, има ги и в Технополис мисля. Струва 80 лева, но е страшно добра инвестиция, няма грешка, няма отклонения. Измерва температурата на детенце в ушенцето за секунда, без то да се дразни или усеща дори. А колко пари съм дала за термометри преди това  tantrum

# 10
  • Мнения: 668
Какъвто и да вземеш важното е да ти свърш работа.Аз съм за дигиталните понеже по лесно се мери с тях .

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и ние сме с дигитален Simple Smile
и ние  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
........
а под мишницата при t 38,3 показва 36,4. Чух, че много хубави били тези за измерване в ухото, но никъде не намирам.
..................

Просто когато се мери под мишницата, трябва да изчакаш поне 5 минути, независимо от звуковия сигнал. На термометъра на кампол си го пишеше изрично. И - о, чудо - като го прочетох, и стария, дето мереше все глупости (както ти разправяш) почна да мери верно!  Sunglasses


Живачните освен дето трябва да седят 10 минути са опасни при счупване...

# 13
  • Мнения: 728
Да купих дигитален и при температура 39,6 ми показва 35.8.. и сега меря с живачен.

# 14
  • Мнения: 4 335
Имаме дигитален абсолютно не е то4ен,жива4ните са най-добри и то4ни според мен Peace

# 15
  • Мнения: 2 960
Да купих дигитален и при температура 39,6 ми показва 35.8.. и сега меря с живачен.
да бе от една страна дигиталните са по безопастни ,но живачните са си много много по  точни при измерването на температурата. bowuu

# 16
  • Мнения: 493
Имам три дигитални и все неточни. Винаги показват различно.  За това си карам на живачен, най-верен излезе. ooooh!

И при нас е така Peace

# 17
  • Мнения: 2 865
Имам дигитален и мери вярно за не повече от минута, пробвала ли си на теб да измериш да видиш дали вярно ще отчете. Може да се размества докато мериш на детето.

# 18
  • Мнения: 3 069
Не се лъжи да купуваш за мерене в ухото.Свекър ми ни прати от Флорида и е пълен боклук.
Няма по-точни от живачните!
Имам  дигитални които за нищо не стават.
Преди време пуснах тема къде има сервиз за такива но за жалост никой не можа да ме упъти!

# 19
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
имам и дигитален и от тези за мерене в ухото.Дигиталния няма грешка,мери точно.Ама другия винаги ме изкарва с 42º температура и затова не го ползвам за детето.

# 20
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз ползвам термометър на Микролайф с мек накрайник. Като беше по малък му мерех температурата в дупето, но това вече е мисия невъзможна. Под мишницата изобщо не дава под никакъв предлог да му сложа термометър, а за в устата да не говорим. При последното му боледуване трябваше непрекъснато да му следя температурата. Купихме пак на Микролайф от тези които мерят на челото. Не беше 120 лева. Струваше 75 лева. Ето тук можеш да видиш и такива за в ухо. http://www.microlife-bg.com/index.php?id=4&mid=2&sid=2
Не мога да кажа дали мери точно. Сравних температурата с три термометъра и показа вярно. Наскоро го тествах пак и ми отчете грешка. Ще му сменя батериите и пак ще пробвам и ако дава отклонение ще го върна, защото още ми е в гаранция.

# 21
  • София
  • Мнения: 415
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.
Peace
От Техномаркет го взехме нашия на Тефал, има ги и в Технополис мисля. Струва 80 лева, но е страшно добра инвестиция, няма грешка, няма отклонения. Измерва температурата на детенце в ушенцето за секунда, без то да се дразни или усеща дори. А колко пари съм дала за термометри преди това  tantrum



Е точно с такъв на тефал сега си бия главата. На челото мери 38,5 , а в ухото 36,7 . Абе направо ужас. Въобще не съм доволна.

# 22
  • Мнения: 2 865
Тези термометри за ухо се използват за измерване само в ухото. Не може с него да мериш на челото или под мишницата.

# 23
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
пожелавам мноооооого рядко да ти се налага да ползваш термометър
аз имам живачен и един биберон-термометър досега не съм ги ползвала  Praynig дано не ми се налага

# 24
  • Мнения: 1 008
Имам много неточен дигиталет термометър на Чико от 26лв.
Според мен и педито- живачните са най-добри.

# 25
  • Мнения: 781
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.
Peace
От Техномаркет го взехме нашия на Тефал, има ги и в Технополис мисля. Струва 80 лева, но е страшно добра инвестиция, няма грешка, няма отклонения. Измерва температурата на детенце в ушенцето за секунда, без то да се дразни или усеща дори. А колко пари съм дала за термометри преди това  tantrum



Е точно с такъв на тефал сега си бия главата. На челото мери 38,5 , а в ухото 36,7 . Абе направо ужас. Въобще не съм доволна.
Ами то си пише, че като се мери на челото дава отражение и температурата в стаята. Никога не съм мерила на челото а единствено в ушето за секунда. На три месеца сме и си я меркам почти всеки ден.
Грешка няма Peace Peace Peace

# 26
  • Мнения: 2 448
Дигитален ползвам, първия ми беше подарък от Франция и бях доволна, но като се изтощи батерията нещо не можах да я сменя и купих нов. Истината е , че винаги си меря и моята температура за сверка, защото обикновено показва по ниски стойности. По скоро го използвам да видя има ли температура , а не да разбера колко точно е. Колкото приятелки съм питала с дигитални, все такива оплаквания имат. Добре, че вече сме по големи и стои мирен с живачния, когато се налага по точно измерване.

# 27
  • Мнения: 3 069
От една аптека близо до нас ми казаха, че на бул."Шипченски проход" над сладкарница Неделя се намира сервиза в който можете да потърсите помощ за сверяване и поправка на дигитални термометри и апарати за кръвно налягане!

# 28
  • Мнения: 172
Купих дигитален и не показваше вярно,сега ползвам само живачен Peace

# 29
  • Мнения: 247
Живачните отчитат най- точно Peace

# 30
  • Мнения: 467
Ох, и аз доста термометри изпробвах и много се разочаровах от тези, които мерят температурата на челото, всеки път различно ми показва- или 33° или пак 35, зависи как го ориентирам и наи-често неправилно ! А го купих от тук и ми струваше 50 евро. Сега си служа с наи-обикновен с електронен циферблат, меря я в дупето.
Иначе тези които мерят в ухото са наи-точни, но ако знаеш да си служиш с тях, а това само в родилното го могат, там такива използваха сутрин, като ни мереха температурата.

# 31
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Използвала съм само живачен термометър и съм много доволна.

# 32
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На малкия съм купила дигитален, който измерва за 10сек.
До сега (да чукна на дърво) не ме се е налагало да го ползвам.

# 33
  • Мнения: 2 111
Когато беше по-малка нямаше проблем да използвам живачен,но сега не мога да я удържа и за 1 минута без да мърда.Затова използвам дигитален,мери точно за около 1-2минути.Имах такъв,който измерва за 10-15 секунди ,но ми показваше,че темп. е 35 градуса.

# 34
  • Мнения: 1 428
Ние сме с биберон дигитален.Много е удобен.

# 35
  • Мнения: 2 090
Имам дигитален "Citizen'',и живачен ''chicco''.Двата ми показват еднакви стойности,с дигиталния става по-бързо,но понякога за да съм сигурна меря и с живачния(докато детето спи).Ако се случи да има разлика в измерената температура,тя не е повече от +/-  една десета от градуса Peace.Така че смятам че са точни Wink

# 36
  • Мнения: 5 940
Имаме дигитален "Omron". Досега един път ми се е налагало да го ползвам, отчете като живачният. За мен меренето на температура е някакъв кошмар, синът ми не спира да се върти във всички посоки, а е по-силен от мен, имам чувството. Това съпроводено и с рев, пълен ужас..

# 37
  • Мнения: 509
Определено живачните са най-точни. Peace

# 38
  • Мнения: 610
Аз също съм за живачните,но при нас е изключено.Ползвам дигитален и за сега съм доволна.

# 39
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Вярно е, че живачните са най-точни, но пък тези за ухо са най-практични, особено с малките пумпали, които не ги свърта на едно място за 1 секунда. Наистина си струва инвестицията за такъв термометър. От време на време мери с живачен и сравнявай дали има някакво отклонение, но по принцип си карай с ушния.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
и ние сме с дигитален Simple Smile
и ние

# 41
  • Мнения: 149
Взех си на чико дигитален,също и някакъв като биберона.Неточни са.Дори не съм ги ползвала.Само с обикновен я меря.Те са най-точни. thumbsup

# 42
  • София
  • Мнения: 308
От една седмица съм с термометър за ухо и най-накрая нямам проблеми с меренето на температурата. До сега ползвах дигитален, но моето шило и за 1 мин не може да седи кротко. Иначе и дигиталния и този за ухо ми мерят точно. Сверявах ги с живачен и не даваха отклонения.
Новия термометър е този:
http://bebesounds.com/products_lightedthermometer_description.asp
и го поръчахме по интернет и ни излезе 30.08 USD

# 43
  • Мнения: 3 219
Дигитален, с такъв сме от доста години, мери едно към едно със живачния, поне не го мисля като го изтърва...

Общи условия

Активация на акаунт