Какъв термометър да купя

  • 6 242
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 451
Имам голям проблем с тия пусти термометри. Малката се побърква, че трябва да стои на едно место да й я меря с живачен. Пробвах с един дигитален, който се оказа пълен боклук. Преди няколко дни купих друг (аптекарката сипеше суперлативи), който измерва под мишница, в уста и в дупе. Хубаво де, ама детето ми е малко за да му се измери в устата правилно, в дупето е някакъв садизъм,а под мишницата при t 38,3 показва 36,4. Чух, че много хубави били тези за измерване в ухото, но никъде не намирам. Видях само такива, които мерят без допир в областта на слепоочието, но струват 120 лв ( съответно автоматично ги изключвам като варянт). Та въпроса ми е - и вие ли имате такива премеждия, препоръчайти ми нещо от което сте доволни.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз имам дигитален на Чико и съм доволна  Peace

# 2
  • Мнения: 4 289
Имам три дигитални и все неточни. Винаги показват различно.  За това си карам на живачен, най-верен излезе. ooooh!

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 297
И аз имам дигитален на Chicco с едно човече (нещо като фея), много съм доволна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Моят дигитален на Chicco е с човече, което прилича на палячо. Установила съм, че мери с 0.5 градуса по-малко от живачния и го ползвам, защото е по-бърз и удобен.

# 5
  • Мнения: 274
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.

# 6
  • Мнения: 422
и ние сме с дигитален Simple Smile

# 7
  • Мнения: 422
е нашия е за 15 лв. и пак върши чудесна работа ! Успех в избора те са много дигиталните ............

# 8
  • Мнения: 1 860
 Имам за ухо на Браун, преди това и на мен ми беше много трудно да му измеря температурата. Струваше 40 паунда  Confused Двоумях се, между този за ухо и този за чело, но аптекарката ми препоръча, като по-надежден този ушния.
Общо взето си струва парите и е нещо което ще бъде ползвано дълго време от цялото семейство.

# 9
  • Мнения: 781
Аз ползвам тези които са за ухото.Много са удобни за малки деца,можеш да я мериш по всяко време без да дразниш детето и по колкото пъти искаш.Мисля,че в БГ могат да се намерят в Техномаркет или по тези магазини за техника,но май и те са около 100лева,но пък си струват.
Peace
От Техномаркет го взехме нашия на Тефал, има ги и в Технополис мисля. Струва 80 лева, но е страшно добра инвестиция, няма грешка, няма отклонения. Измерва температурата на детенце в ушенцето за секунда, без то да се дразни или усеща дори. А колко пари съм дала за термометри преди това  tantrum

# 10
  • Мнения: 668
Какъвто и да вземеш важното е да ти свърш работа.Аз съм за дигиталните понеже по лесно се мери с тях .

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и ние сме с дигитален Simple Smile
и ние  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
........
а под мишницата при t 38,3 показва 36,4. Чух, че много хубави били тези за измерване в ухото, но никъде не намирам.
..................

Просто когато се мери под мишницата, трябва да изчакаш поне 5 минути, независимо от звуковия сигнал. На термометъра на кампол си го пишеше изрично. И - о, чудо - като го прочетох, и стария, дето мереше все глупости (както ти разправяш) почна да мери верно!  Sunglasses


Живачните освен дето трябва да седят 10 минути са опасни при счупване...

# 13
  • Мнения: 728
Да купих дигитален и при температура 39,6 ми показва 35.8.. и сега меря с живачен.

# 14
  • Мнения: 4 335
Имаме дигитален абсолютно не е то4ен,жива4ните са най-добри и то4ни според мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт