разстройство и нелидикс

  • 12 169
  • 6
  •   1
Отговори
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
дъщеря ми от четвъртък вечерта е с разстройство . Сложих я на диета - само сухари,но в петък вечерта нещата се влошиха и започнах да и давам Нелидикс на 6 часа по 3/4 хапче/26 кг/.В неделя я прегледа познат доктор, и каза да намаля Нелидикса - на 12 ч . по едно цяло хапче....Забравих да кажа, че в петък вечерта , си стоеше през пет минути в тоалетната и започна да ака кръв и слуз Sad...сега нещата се подобриха , вчера е акала само два пъти, а днес все още не е ....на ака рядко , със слуз/без кръв/...все още е на диета...
търсих микробиология , където да пусна изследвания - на всякъде ми отказват, защото от утре са почивка , а им трябвало от 3 до 5 работни дена...
чудя се , този нелидикс , вече не трябваше ли да е подействал newsm78...минаха 4 пълни дни, откакто го давам...
а още по-лошото е , че и малкия сутринта се изака три пъти , и на третия вече беше със слуз Sad
започнах да му давам и на него нелидикс , дано да го пресече...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
Малко не разбирам. Аз Нелидикс пия за бъбреците и за инфекции на пътищата и на пикочния мехур. Не знаех, че се изписва и за друго, особено на деца Confused
Виж тук има повече информация за Нелидикса:

http://www.bda.bg/bdias/13121s.pdf

# 2
  • София
  • Мнения: 2 296
Аз съм давала на дъщеря ми нелидикс при разстройство,
тогава беше на около 2 години.Комбинирах го със Сулфагванедин,но той
вече не се намира,май не го произвеждат.
По лекарско предписание беше.За 3-4 дни се оправи детето.
И аз знам,че нелидикс е за бъбреци,но на нас ни помогна тогава. Peace

# 3
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
давам го, защото миналата година по това време , имаше същата история , но с малкия ...бяхме в боница, защото се обезводни...там ни го изписаха и се оправи , но по-бързо...

# 4
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
И аз го пих зимата при стомашни разстройства.

# 5
  • Мнения: 743
Дъщеричката ми имаше подобен проблем - след една агнешка супа в неделя, получи страхотно разстройство, слуз и кръв, дупето й се обрина и стана на ранички, дори не можеше да сяда  Sad Лекарката ни изписа: Нелидкс 2 пъти по половин таблетка, Лактофлор 3 пъти по една таблетка, Хидрасек 2 пъти по 1 прахче. На диета сме - картофчета, ориз, каза ми да не й спирам месцето и да й пека пилешко или телешко. Замени ни млякото, което пием с Нестле al110 - каза да й давам колкото пъти поиска, тъй като мишлето ми не пие никакви други течности. Във вторник вече нямаше слуз и кръв, от вчера /сряда/ спря и с дрискането  Laughing и по съвет на лекарката спряхме с прахчетата, но каза да давам  Нелидикса и Лактофора 5 дни. За разраненото дупенце ни даде Дефламол и той направи чудо за един ден, много бързо я успокои и вече почти се оправя  Peace

 Marleen  на листовката пише, че се прилага и при стомашно-чревни и други бактериални инфекции на храносмилателната система - ентероколит. Мен ме притесни това, че пише да не се дава на деца под 7г., но лекарката ме увери, че няма проблем и че е важно да се определи дозата според кг

# 6
  • Мнения: 164
Ами освен него даваш ли прахчетата -ентерол примерно.Макар че ако е вирус и нещо по сериозно само с тях няма да мине , но те все пак се дават за да регулират чревната флора

Общи условия

Активация на акаунт