Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

Насред хаоса

Мами, може да е имало подобна тема, не знам. Ако наистина има, моля за извинение. Но много се притесних от това и реших да попитам за съвет - може би някой ще ми помогне. На 4-годишната ми дъщеря преди месец и десетина дни пробихме ушетата. Около 15-20 дни държах медицинските обици, после сложих златните. Нямаше никакъв проблем до снощи, когато се оплака, че ухото я боли на мястото на дупчицата. Намазах го с лидокаин, а на сутринта имаше нещо като гнойна пъпчица, която сякаш излиза изпод обицата. Беше и леко подуто. Сега отново погледнах с надеждата да е минало, но не - явно забира.  Tired Отново намазах с лидокаин и свалих обицата - като я притиснах, за да я сваля, от дупчицата излезе гной. А мястото около нея е доста зачервено. Знаете ли някоя бабина рецепта?
Цитирай

Имах абсолютно същия проблем с дъщеря ми,който още не сме решили.Бях махнала обицата за известно време и после като я сложих пак същото се получи.Сега ходи без обеци.Дано някой пише какво може да се направи.
Цитирай

Насред хаоса

Имах абсолютно същия проблем с дъщеря ми,който още не сме решили.Бях махнала обицата за известно време и после като я сложих пак същото се получи.Сега ходи без обеци.Дано някой пише какво може да се направи.

И аз от това се притеснявам - голямата ми дъщеря затова и не носи обици. Не ми се ще и с малката да е така. Помня, че майка ми ме мажеше с едно кремче - "Локакортен" или нещо подобно беше, и от него минаваше за часове. А сега го няма - май са го спрели от производство и не предлагат заместител.
Цитирай

У дома, при моето семейство

На дъщеря ми след като и пробихме ушите, с цел да не заберат или инфектират, няколко дни мазахме с антибиотична паста. Дали от нея незнам, но проблем не сме имали.
Цитирай

Насред хаоса

Мими-марти, ще кажеш ли как се казва тази паста? Мисля, че с това възпаление ще има нужда от нещо такова, че може и повече да забере, да не дава Господ!
Цитирай

алергия към никел? често се среща...
Цитирай

Да ,но нашите обеци бяха златни
Цитирай

София

Зависи от златото. Има разлика от злато до злато. Аз от руското се подувам така. Като ученичка имах такива обици, махнах ги. Сега нося само сребро.
Цитирай

Gorni Bogrov

аз имах същия проблем като малка,непрекъснато ми забираха ушите,но от както сложих сребърни обеци проблемът ми изчезна.Ако искаш изчакай хубаво да и оздравее ушето и пробвай със сребърни.
Цитирай

София

Мойта дъщеря направи алергия към златото. По същия начин и забраха ушите месец след като и ги пробиха при положение, че съм и ги мазала първите 10 дни с антибиотичен крем.....и все пак и забраха....казаха ни, че е направила алергия. Сега е без обеци, дупките зараснаха и не иска и да чуе вече за обеци... Shocked...съдба...
« Последна редакция: чт, 01 май 2008, 00:25 от kamelita »
Цитирай

Montréal

И аз съм със същият проблем затова съм без обеци.Не е чудо на чудесата,винаги съм била сладко момиченце и без тях Wink
Цитирай

Аз в момента съм по същия начин.От години съм със залатни обици-не съм ги сменяла.Но тази зима много се закачаха по шала ми и ги махнах за 1-2 месеца.Когато ги сложих отново набра едното ми ухо-махнах ги.След няколко дни пак ги сложих,мислех,че всияко е минало,но уви.В меката част на ухото напипвам топче(това топче не се вижда,вътре е ),което става все по-малко.Когато вкарам обицата в дупката от там излиза нещо бяло,леко е подуто....
Аз почиствам мястото със спирт-по 2-3 пъти на ден.В една друга тема мами съветваха мястото да се маже с Гентамицин,но не съм пробвала
Цитирай

Варна

а на мен  ми казаха да пръскам с оксикорд , но за сега сме с медицинските , но трябва да ги махаме и дано не се получава така
Цитирай

У дома, при моето семейство

Мими-марти, ще кажеш ли как се казва тази паста? Мисля, че с това възпаление ще има нужда от нещо такова, че може и повече да забере, да не дава Господ!
Мися че беше с Гентамицин /паста/ но беше преди две години, и не съм много сигурна.  bouquet
Цитирай

софия

Не се притеснявай миличка-това е нормална реакция на ушето.
Почисти дупчицата със спиртче,сложи на едно малко памуче паста Гентамицин сложиго на ушето и залепи с лепенка.Нека преспи една-две нощи така и всичко ще отшуми.
  bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора