Хайде РИБАРКИ, стягайте такъмите!

  • 27 934
  • 212
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Стрелче, тоя звяр не може да не го изтипосам в цял размер, ей така за престиж! Mr. Green



Страшен звяр, вероятно голяма борба е била, представям си каква атракция са били. На кой гьол каза, че са я извадили? newsm78

Мъжът ти е направил страхотен улов, скри ни шапката, огромно браво, да му пратиш специални поздравления от нашето семейство!

# 16
  • Мнения: 1 117
Леле, пред тая щука направо няма да си отварям устата! Браво, Стрелче, на мъжа ти!

На Широка поляна зимния риболов беше много слаб - малко костур и толкоз.
А на Доспат сега последния - беше още по-слаб - разбирай никакъв. Иначе на Доспат сме били на лед - вадят се много прилични пъстърви!

# 17
  • Мнения: 1 312
Къде съм бляла,че не съм я видяла тази тема ooooh!
Баща ми е заклет рибар,че и републикански шампион няколко пъти,та от малка ме мъкне по гьоловете.
Не стига това,ами и мъж с такава диагноза си взех.

На Върбака бяхме преди две седмици.
Много е приятно,въпреки,че е малък водоема.
Има 4 къщички с по 2 апартаментчета всяко-с ТВ-Булсатком и климатик.
Има веранда,условия за кратка почивка с дете.
Нощувката е 45.00 лева за стая.
Има ресторант-готвят вкусно и естествено рибата е прясна.
Не се плаща риболовна такса,ако си гост на комплекса.
Таксата на пръчка е 5 лева иначе,дават и въдици и такъми под наем,рибата се заплаща,но не задължително.
Ние понеже съвсем инцидентно и случайно попаднахме там на път за София,от където после заминавахме за Гърция..,та риба не ни трябваше и нямаше как да я вземем,та хората предложиха да им я оставим за ресторанта каквото сме наловили.
Първия ден-3 шарана и 1 пъстърва за около 40 минути,втория ден-2 шарана и 2 пъстърви за 2 часа.

Другият месец сме за 5-6 дни на Ивайловград,село Малки Воден.
Ходим там поне веднъж годишно да дебнем за големият дзвер Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 835
Hakiba, добре дошла! Hug

..............та риба не ни трябваше и нямаше как да я вземем,та хората предложиха да им я оставим за ресторанта каквото сме наловили.
Първия ден-3 шарана и 1 пъстърва за около 40 минути,втория ден-2 шарана и 2 пъстърви за 2 часа.

А, нас този вариант екстра ни устройва, понеже и аз се чудих какво ще я правим рибата. То да си вземеш една две, става, ама повече за какво са ти. Супер!

Кажи моля те повече за с. Малки Воден, имате къща или спите някъде другаде.
И най-важното, за какъв ДЗВЕР дебнете? Mr. Green
То след тая щука по-нагоре, вече ще ме е срам да показвам мижавите си каракудки и костурчета. Laughing

# 19
  • Мнения: 2 425
То след тая щука по-нагоре, вече ще ме е срам да показвам мижавите си каракудки и костурчета. Laughing
Ами мен питаш ли ме, дето се изложих вече като ги показах  Mr. Green
И аз вече няма да показвам мъниците Naughty, докато не изкараме някакъв ДЗВЕР  Mr. Green
Абе вижте какво, важното е да си направиш кефа, да излезеш на въздух  Laughing... Че аз както съм в апартамент  Whistling

# 20
  • Мнения: 1 312
]

А, нас този вариант екстра ни устройва, понеже и аз се чудих какво ще я правим рибата. То да си вземеш една две, става, ама повече за какво са ти. Супер!

Кажи моля те повече за с. Малки Воден, имате къща или спите някъде другаде.
И най-важното, за какъв ДЗВЕР дебнете? Mr. Green
То след тая щука по-нагоре, вече ще ме е срам да показвам мижавите си каракудки и костурчета. Laughing
На Малки Воден имат къща наши приятели-много е удобна,голяма механа,две отделни постройки със спални-4 двойки и 2 тройки,голям двор,барбекю-красота.
На стотина метра от язовира се намира,много е удобно.
Събираме се там компания от по 10-14 човека и става голяма веселба.
Дебнем за големият сом,че моят мъж му е набрал от години.
След предното ни ходене/октомври 2007/,когато се върнахме с празни ръце Embarassed,във вестника видя снимка на рибари,които бяха извадили 100 кг дзвер точно там.
Място не може да си намери от тогава.
Една сутрин се събуди с "гениалната" идея,че не са го хванали още само защото нямат лодка.
След 2 часа вече имахме и такава+помпа+кльонкове+локатор ooooh!

Преди 7-8 години се запали по сомския риболов на Дуранкулак,но риба имаше бол.
И раци-аз се изявявах там с рачилото.
Сега е отарашено и ТИМаджиите бръмчат нон стоп с лодки,та вече риболова там не е което беше.
Пък и бяхме млади,непретенциозни,без деца-мизерията и скотските условия на палатка или бунгало в къмпинга не ни правиха впечатление.
Сега с дете просто няма как да се остане там-условията са кофти.
Само плажа още си струва-огромна плажна ивица,девствена природа,пусто и диво.
Единственото място според мен по БГ Черноморието,което не е комерсиализирано.
Засега.
Иначе септември ходихме пак за 2 вечери само-имаше много красиви къщички на мястото на "Златна рибка",стегнали са ресторанта,вложили са в инфраструктурата,но дочух,че били само за помазани/ТИМ/,не ставали за почивка на простосмъртните Mr. Green

Пък на "Върбака" много добре ни дойде този вариант с оставянето на рибата,защото освен,че нямахме какво да я правим и къде да я носим,ако човек реши да остане 2-3 дни и да си къца доволно,по колкото пъти на ден му душа сака,при това изобилие и богат улов ще се разори.
Пъстървата беше 9.00 лева кг,шарана не помня.
За нас кефа е да топим плувката,не да ловим за да се храним с рибата.
Готиното е,че имат стръв,захранки и всякакви такъми за случайни посетители,защото ние нищо не носихме,просто минавахме от там-бяхме решили да раздробим пътя на 2-3 за да не се блъскаме от Варна до Халкидики за един ден,че разстоянието е голямо.
Риболовствох с пола,ботуши и дамска чанта на рамо Crazy-и това ако не е краста Crazy

# 21
  • Мнения: 2 425
Hakiba, за това ли говориш  newsm78
Малиии, то голям ДЗВЕР бе  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 312
Hakiba, за това ли говориш  newsm78
Малиии, то голям ДЗВЕР бе  Mr. Green
Тези са-да.
Помня,че пожарникари бяха.
Голям я Crazy
Ама другият месец се надявам по-голям да покажа Mr. Green
Ще ми трябва широкообективен апарат,че с моя само опашката не мога да хвана Joy
Оххх,на толкова рибарски приказки съм се наслушала вече,че...
Канят се,заканват се,точат се младежите,планове кроят..,аз отида и топна плувката и риба вадя.
Цаца,ама риба дет се вика Wink

# 23
  • Мнения: 2 577


Луда Яна, много ме кефиш, такъв професионализъл лъха от поста ти  bouquet, и закоравелите рибари в скоро време могат да започнат да надничат в нашата тема да черпят опит и знания. Grinning Какво и колко хванахте, снимки нямаш ли, да се порадваме малко?

 Mr. Greenми много чета списания, за това.
ще ви пусна снимки скоро, по принцип все си забравям фотоапарата при успешните улови и все го взимам ,когато нищо не хващаме, тогава ми остава да снимам само природата!
Искам също да отбележа, че всички "колеги" са много възмутени кагота решим да ходим за риба и съм с тях - все хващам повече.
Ако сме само с мъжа ми и звънят да питат как е и той им каже - няма. Питат, ама и Яна ли не е хванала нищо? Mr. Green Mr. Green Mr. Green
тези писания за Върбака ме впечатлиха, къде се намира отва местенце?

# 24
  • Мнения: 222
Hakiba, благородно ти завиждам за Малки Воден! Да не се окаже, че сме били на едно и също място?  newsm78 Описанието ти за къщата на вашите приятели доооста ми напомя за http://www.snimka.bg/album.php?album_id=246564 - и за отделните постройки, и за голямата механа ... Само басейн не разбрах има ли. Снимките са от Малки Воден, лятото на 2006. Бяхме там за един уикенд, но ... до язовира не стигнахме! Всички останали в компанията бяха НЕрибари и предпочетоха басейна или дебелата сянка в градината . А иначе, за големия улов на пожарникарите там – в Хасково още се говори за тях. Ще чакам скоро и за вас да прочета нещо  Wink
Луда Яна, Върбака си заслужава вниманието, нормално е да си впечатлена. Тео е писала доста за него и е пуснала линкче на първа страница.
  smile3555 Тео, пропуснах да те похваля - благодарности за новата тема, ти поддържаш бойния ни рибарски дух! Като се съберем на Върбака и си създадем Риболовен съюз, лично ще те предложа за Председател! 
Аз още с нищо не мога да ви се похваля тази година, но се надявам, че най-доброто тепърва предстои!
Слънчеви дни и наслука!   bouquet

# 25
  • Мнения: 1 312
Furbi,не е тази къщата-2-3 по-нагоре е Wink
Ама вашата я знам-заглеждахме я заради басейна.
Даже май едно водно колело имаше последния път в двора newsm78

Луда Яна,Върбака се намира точно след Тетевен,преди Рибарица.

# 26
  • Мнения: 3 835
На Малки Воден имат къща наши приятели-много е удобна,голяма механа,две отделни постройки със спални-4 двойки и 2 тройки,голям двор,барбекю-красота.
На стотина метра от язовира се намира,много е удобно.
Събираме се там компания от по 10-14 човека и става голяма веселба.

Изпаднах в дълбока, умерено благородна завист към приятелите ти и към вас, че имате приятели с такава къща, именно там. Laughing

За нас кефа е да топим плувката,не да ловим за да се храним с рибата.

Ето за това ходим и ние, за удоволствието, за природата, красотата, тишината, за кефа да се откъснеш напълно. Обожавам подробността, че цял ден си изключително зает, през цялото време правиш нещо целенасочено, имаш занимание, което изисква вниманието ти, а всъщност, на практика, не правиш нищо Mr. Green, но имаш мнооого зает вид, винаги! Laughing

И ние сме така с детето, преди понасяхме всякакви условия, особено мъж ми, сега доста се замисляме, поради и тази причина, малко изостанахме с това си удоволствие, няма как.

Най си падам по рибарските приказки, абе не ти трябва специален апарат, ти хвани окото, па ни е за другото ще се досетим. Laughing

  smile3555  Като се съберем на Върбака и си създадем Риболовен съюз, лично ще те предложа за Председател! 

 Joy

Добре! И без това вече имам една титла, "Ръководител проекти" Laughing, сега остава и председател на Риболовният съюз към БГ Мама да стана и ще се титулувам отвсякъде. Joy

Къде тия басейни на Върбака, страхотно е?! Ааааа, хайде сериозно да се организираме! Grinning Hug



# 27
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 179
Тъй като гледам ... аз си имам къде да спя, че и децата да оставя (мъж ми има леля в Гложене, а то си  близо), та може и да ни броите за Върбака.

Иначе, за съжаление не сме ходили никъде за риба от доста отдавна Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 222
Бързам да се похваля, че се разписахме за първи път от миналата година! В събота ходихме на язовир Езерово (между Хасково и Пловдив), и мисията беше изпълнена на 100% - и си починахме добре, и риба хванахме, и тен също! Равносметката - двайсетина средноголеми каракудки (по 300-400гр.) и двойно повече уклейчета и червеноперки. За първи път ходим на този язовир (платен е, което си е в реда на нещата), доста голям, а явно и риба има.
Ето и доказателства  Wink http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247639&photo=1
Слънчеви дни и наслука!

# 29
  • Мнения: 3 835
Furby, браво на вас! Богат улов, не сте скучали. Доста едри каракуди. Hug

Елит, и ние така, от миналата година не сме ходили, ама сега като тръгнем ще наваксаме. Laughing

Сутринта тръгваме за градината, и един човек от съседния блок (ама не го познавам), в пълна бойна екипировка, такъмите, столчета, кутии, въдици всякакви, товари в колата. Виждам го аз, и със самочувствие, усмихната до ушите му казвам: Наслука колега! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт