Хайде РИБАРКИ, стягайте такъмите!

  • 27 932
  • 212
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 320
Здравейте мили ми рибарки!
Мерси teo7777 за топлото посрещане, живея в Нови Искър и около нас е бъкано от водоеми. Обикновено след работа взимаме детето и потегляме, като най-често ходим на Негован (най-близо ни е, а и от скоро почна да кълве - каракуда, червеноперка). Кофти на този вир е, че има и много слънчаци, ама колкото да си починеш и да утрепаш някой друг час става. Иначе в същото селце има и много хубав рибарник, платен разбира се (3 големи водоема с различна риба - сом, шаран и каракуда е най-честия ни улов там). Обикновено кълве на бял, торен и пинки, а със захранка за шаран или каракура направо изтрепваш рибата ribolov. Посешаваме го в събота или неделя. Хубавото му е, че има и скаричка, а нашата малката е голям любител на кебабчета и пържени картофи. Ходи ми се някъде по-така, но засега сме по-районните вирове, отпуската сме планирали чак за края на август. Тогава със сигурност ще потеглим на по-далечен риболов, а защо не и морски. Имаме и много снимки, но още не съм разучила как се качват. Скоро ще го направя и ще кача да ни видите кжи сме риболовци. Офффф и аз се поувлякох в писането. Ще приключвам, че работа ме чака atwork. Засега чао от мен и всичко най-хубаво.
  love001  love001  love001

# 46
  • Мнения: 3 835
Furby, браво, страхотни рибища. smile3501 На кой гьол това? newsm78

Ама как ме разсмя Joy, аз съм съвсем същата като теб. На мен, ако ми се беше случило, щях да мърморя цяла година. Laughing И досега мрънкам за едно рибище, пак по същия начин, викам да дойде бързо някой с кепче и да влезне във водата, ама много внимателно, да не изплаши рибата и да хукне рязко, да скъса всичко. А беше нещо много голямо, спрях а дишам чак. Идва моля ви се мъжа ми, и вместо по пантофи да влезе във водата, като се изпльоска вътре, всичката риба що имаше разбра и изчезна. Дзверът, който бях хванала естествено скъса всичко и замина, дори не разбрах какво беше. Ей го на, пак се ядосах, а беше преди няколко години.Crossing Arms

# 47
  • Мнения: 3 835
N_nova, ейййй, много ти благодаря за инфото.  bouquet На Негован преди време много сме ходили, сега скоро не. Следващият път задължително сме там. Като затръгваме ще пиша да те питам къде точно е мястото със скарата, че много ми хареса идеята, за биричка, скара и риболов. Направо идилия! Mr. Green

# 48
  • Мнения: 320
Неможах да се сдържа, като видях улова на Furby - ще драсна още два, три реда.
Furby, тия толстолоби са си направо супер, ама мога да ти споделя, че когато най-малко очакваш тогава си най-силен. Аз на мойто никакво телескопче миналия месец закачих бял сом  (6.200кг) - мъжете на рибарника ме гледаха като индианец - теменужки Shocked Shocked Shocked. Така се накефих, че няма по-силно преживяване от това. Един съсед, стар рибар все вика: "Ако е писано рибата да е твоя с каквито и пръчки и такъми да си ще си я извадиш".
teo7777, като решиш свиркай, ще ти дам пълно инфо - то тоя рибарник от миналия месец работи само събота и неделя. Нали почна да кълве навсякъде и на хората не им се дават пари за риба. Айде, да не стана безработна рибарка и форумка. Наслука на всички и приятен ден.

# 49
  • Мнения: 222
Хахахаха, Тео, предствям си картинката с мъжа ти и какво са му чули ушите после  Laughing Ама заслужават си мърморенето (понякога) и това си е! Добре че обратното го няма - аз ако изпусна нещо или не правя нещата както трябва (не само за рибата, а във всяко отношение) - вместо да ми се скара, или да ми мърмори, мъжът ми ме успокоява и просто ми обяснява/показва как да го направя. От къде го вади това търпение, все му чудя! Пу-пу-пу, дано да продължава и в бъдеще да си е такъв, че аз съм по-мрънкащата от двамата, все си е друго поне единият да успокоява топката.
А гьолът е едно язовирче до с.Спахиево - близо до Хасковските Минерални бани.

# 50
  • Мнения: 2 425
Хей, никой не се хвали. Да се похваля аз  Embarassed
В събота бяхме на язовир, имаме улов, който бива. Хванахме 7 амура от порядъка на 2-3 кг. за амур. Малкия ми синковец хвана две костурчета Laughing . Големия ми синковец пък хвана костенурка  Mr. Green .
Ето и малко снимки:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=258178&photo=13

# 51
  • Мнения: 3 835
Aynur, ти пак ни изми очитем браво на вас!  bouquet Hug Сигурно е страхотно изживяване да хванеш такъв амур! Отдавна не съм хващала риба над кило.
Ние сега се връщаме от Рибарица. Влюбена съм в това селце, въобще в района, голяма красота. Намерихме си едно страхотно хотелче с басейн, много хубаво и стилно, кеф ни на басейна, кеф ни за риба, отскачаме до Върбака. Там също е страхотно, много е хубаво, много. Днес ловихме, от сутринта до към 15.ч., хванахме три едрички пастърви и каракуди. Спряхме да ловим, защото няма какво да я правим другата риба, а и искахме да отидем пак на басейна. Mr. Green За шаран не сме хвърляли. Много ми хареса там, чак сериозно се размечтах да си купим къща в Рибарица. Grinning

# 52
  • Мнения: 2 425
Пъстърва до сега не съм виждала. Ама и вие сте си изкарали чудесно така като те чета  Wink . Браво на вас  Hug . Пък за къщата какво ти пречи, ами купи си  Mr. Green.
Е дай малко снимков матРял де  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 835
Пъстърва до сега не съм виждала. Ама и вие сте си изкарали чудесно така като те чета  Wink . Браво на вас  Hug . Пък за къщата какво ти пречи, ами купи си  Mr. Green.
Е дай малко снимков матРял де  Mr. Green

Аз снимков матрял ша дам, ама на него няма риби, че забравих да ги снимам. Освен да ги извадя от фризера! Joy Пастървата е много красива риба, знаеш, много хлъзгава и чувствителна, а и много атрактивно се лови, щъка бясно като клена, Grinning ... и много вкусна.

# 54
  • Мнения: 2 425
А какви снимки имаш, на басейна ли  newsm78  Mr. Green
Другия път специално заради мен да снимаш пъстървата  Wink , че така не се смята, все едно не си ходила  Mr. Green

А ти ако знаеш амура как щъка. Не можеш да го вкараш в кепа. Като се хване на въдицата, тръгва отначало към брега, но започнеш ли да навиваш, като тръгне навътре... имаш чувството че ще ти отмъкне въдицата  Whistling
Абе емоции да има, че иначе ще подивееш от скука  Whistling

# 55
  • Мнения: 3 835
Не бе, не само от басейна (даже май изобщо не се снимахме там). Laughing Имаме снимки и на Върбака (природа, туй, онуй Joy), мъж ми май ме снима докато ловях, ама забравих да снимам рибата. Mr. Green Нищо де, като я извадим от фризера, ще я снимам, пък и пак ще ходим, тогава няма да пропусна. Joy ooooh!
Обаче ми е голям мерак да ходя на реката. Един човек разправяше, че са ходили нагоре и са ловили диви пастърви (бая едрички, рибарска приказка де Mr. Green), ама се иска голям майсторлък за тоя риболов. Но ще разчитам на късмета на аджамията. :blush

# 56
  • Мнения: 222
Aynur, браво! Както обикновено, добро представяне!
Тео, много се радвам, че сте си изкарали хубаво - аз също съм голям почитател на Върбака, Рибарица и Шипково. Съжалявам, че тази година още не сме ходили там (дано скоро се променят нещата, че ми домъчня вече)
Ние в събота пак се разписахме. Бяхме само двамата с мъжа ми, улов имаше - към 3кг уклей (което си е значително количество, като се има предвид колко е дребничък), малко костурчета и 4-5 кг каракуди. Не съм ги снимала - не са ми интересни вече  Laughing.
За сметка на това, си имахме много шарен ден и не мога да не ви разкажа. По едно време дънните нещо замлъкнаха - помислихме, че са изяли захранката и аха да вадим, за да проверим, и на малкта звънчето литна. Тичам аз, почвам да навивам - зор голям (макарата е за смяна и все се заричаме, че и е за последно, ама после си казваме - и още един път ще издържи, а и нали е късметлийска). Та - навивам, дърпа се, засича, пак навивам, извежнъж се чува плясък и над водата се метват няколко порядъчно големи рибока. Казах на мъжа ми, че няма да се справя - нещо голямо ще да е, и мъжът ми веднага пое щафетата. Е, този път, със съвместни услилия успяхме. За голяма наша изненада, хванахме ей този дзвер - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247637&photo=3 Щука, 60 см, кило и половина. Дънните затова спрели да кълват - нали е хищна, и явно ги е поразгонила. За първи път на това място хващаме щука, явно си беше чист късмет - дзверът имаше в корема си цял-целеничък уклей - сигурно уклеят се е уловил и щуката го е налапала и се е закачила. На третата снимка се опитахме да му снимаме гърлото - подаваше се опашчето на уклея, ама не се вижда май.
Емоциите не свършиха дотук. Опънахме един найлон да изчистим рибата (че сме новодомци и нямаме кухня още, а и да не цапотим в къщи) и като се смрачи ... Не помня такова скоростно чистене на риба, на косъм да изпреварим дъжда, ама не успяхме - за 5 мин подгизнахме, такъв порой се изля, че едва изгазихме до асфалта (добре че сме с джипче). Правихме стриптийз в колата да сменим мокрите дрехи  Wink Нооооо, какво е малко студен дъжд за един запален рибар  Laughing

# 57
  • Мнения: 2 425
Уха, голяма щука бе  Shocked
Доста шарен ден сте изкарали, доста емоции. Но пък сте си изкарали хубаво, браво  Hug

# 58
  • Мнения: 3 835
Ухааааа Furby, браво, голяма щука! Crazy Ейййй, представям си каква борба е била и какъв кеф като сте я извадили! Grinning Peace Ама и бая уклей сте извадили, май не сте имали празно, на всяко хвърляне сте вадили рибок. Много богат улов! Hug Струвал си е поизмокрянето. Laughing

# 59
  • Мнения: 222
Да, Тео - наистина нямаше празно! Единият телескоп беше на малка кукичка шестнайска и буквално си беше хвърляш-вадиш. А на мен уклейчето много ми харесва пържено - дребно, крехко - костите му се топят направо. На този язовир сме ходили общо 5 пъти и винаги досега е имало добър улов.
Вече на няклоко пъти виждаме по-големи групи, с палатки и започва да ми се вътри една еретична мисъл из главата  newsm78 Има ли сред вас мераклии за уикенд на палатки?

Общи условия

Активация на акаунт