Моля за съвет..

  • 1 163
  • 24
  •   1
Отговори
Здравейте..Аз съм на 16 години и се опасявам да не съм бременна ,да срамувам се от себе си.Точно сега не мога да се ообърна към родителите ми ,защото ако наистина съм бременна ще ме изхвърлят от дома.
Таа..четох една тема във същият форум за ранни признаци  на бремеността ..
Значи мен ме изписаха от болницата преди една седмица -бъбречна криза ,бях на системи инжекций и т.н. .. от както ме изписаха ми е постоянно лошо ,не съм повръщала ,гади ми се но не поврущам.. и интересното е че по цял де ми е лошо..Гърдите ме болят ,както и имам болки ниско в корема..Направих си тест ,но беше няколко дни преди деня в който попринцип трябва да ми доиде мензиса..и беше отрицателен..Също така някъде бяха споменали,че белиото се зацапва с '' нещо '' не червено ама и аз незам какъв цвят.Днес сутринта като влизах да се мия в банята видях това зацапване и по моето белио ..
Моля ви помогнете ми кажете какво мога да напрвя..Трябва да ми дойде днес или утре...ако ми закъснее какво да направя..Знам че тук влизат повече жени с опит..моля помогнете Cry

# 1
  • Мнения: 80
Зареди се с търпение,направи си пак тест за бременност,ако ти закъснее мензиса.Не се шашкай предварително за тези неща и без това нищо не можеш да промениш на този етап.А и всичко може да е фалшива тревога,все пак.Ако видиш две чертички на теста,тогава ще му мислиш.

# 2
  • Мнения: 1 516
Дали си бременна, може да каже само теста - за бременност или кръвен, а най-добре доктор.
Моят съвет е в друга насока - ако се укаже, че си бременна , намери сили и говори с родителите си! Те ще ти помогнат - не се страхувай от тях - те са твои родители и ти мислят само доброто...

# 3
  • Мнения: 1 372
По принцип от бъбреци може да ти се гади, да ти е лошо и да имаш почти същите признаци както  при бременност. Поне при мен е така. Зацапването на бельото мога да го обясня с минаването на някоя песачинка или малко камъче през уретрите и при изхвърлянето му понякога може да има малко кръв или кафеникаво - ръждиво петно. Разбира се това не отхвърля варианта бременност и само тест ще покаже кое е вярното. Желая ти резултата от теста да бъде такъв какъвто искаш.

# 4
  • Мнения: 4 753
По принцип от бъбреци може да ти се гади, да ти е лошо и да имаш почти същите признаци както  при бременност. Поне при мен е така. Зацапването на бельото мога да го обясня с минаването на някоя песачинка или малко камъче през уретрите и при изхвърлянето му понякога може да има малко кръв или кафеникаво - ръждиво петно. Разбира се това не отхвърля варианта бременност и само тест ще покаже кое е вярното. Желая ти резултата от теста да бъде такъв какъвто искаш.

 Peace И иди на гинекогол, ако не ти дойде... не е толкова страшно, пък и за ходене на лекар не се иска родителски подпис...  Peace

# 5
  • Мнения: 80
Защо толкова те е страх от твоите родители?Най-вероятно на 16г. и те са правели секс!В случая според мен ти е твърде рано да ставаш майка и най-доброто решение си е аборт прости ми господи,ако въобще си бременна и това не са симптоми на менструация!Затова изчакай първо поне 5 дни след датата на която трябва да ти дойде цикъла и си направи тест за бременност,примерно"Шуър чек"(има ги във всяка аптека и струват към 4лв.).Ако е положителен поговори си с вашите все пак нямаш необходимите 18г. според нашето законодателство за да решаваш сама.Пиши какво става.Стискам палци да ти дойде днес Peace!

# 6
  • София
  • Мнения: 4 585
Доколкото разбирам, още не ти е закъснял цикълът. Това зацапване може да е началото му. Изчакай и ако не ти дойде, си направи тест. Дано резултатът е такъв, какъвто искаш. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 524
Успокой се, няма никакъв смисъл да се товариш сега. Според мен ще ти дойде - или поне ти го пожелавам. Тест се прави след закъснение, но щом имаш отрицателен, значи гаденето не е от бременност. Гаденето идва след като се закрепи ембрионът в матката, а пък тогава и теста ще е положителен. Да не забравиш да пишеш как си.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 387
Успокой се и изчакай. Но от родителите си няма как да скриеш, ако е си забременяла, защото мисля, че аборт не можеш да направиш без техния подпис щом нямаш 18г. Дано да ти дойде и да не стои пред теб дилемата какво да правиш. Наистина не забравяй да споделиш какво става с теб.
Успех Peace

# 9
Благодаря на всички ,че се отзовахте толкова бързо на молбата ми.ИИи..току що ми дойде ,след всичките тези сълзи и истерий нещо хубаво да се случи Simple Smile
Благодаря на всички за съветите  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
 Peace и умната.

# 11
  • Мнения: 1 516
Браво!
помисли си за различните методи за контрацепция, ако имаш нужда от съвет - питай, за да няма такива истерии повече...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дали си бременна, може да каже само теста - за бременност или кръвен, а най-добре доктор.
Моят съвет е в друга насока - ако се укаже, че си бременна , намери сили и говори с родителите си! Те ще ти помогнат - не се страхувай от тях - те са твои родители и ти мислят само доброто...
напълно съм съгласна  Peace

# 13
  • Мнения: 1 195
Браво!
помисли си за различните методи за контрацепция, ако имаш нужда от съвет - питай, за да няма такива истерии повече...
Peace
най добре е настина да се консултираш с лекар и да ползваш противозачатъчни ако водиш редовен полов живот, ако не взимай предпазни средства!
Вчера гледах един филм Mom At Sixteen - Майка на Шестнадесет,  мисля че ако имаш възможност е добре да го гледаш -  Заповядай линк към замунда

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Можеш да си направиш кръвен тест. Но ако си бременна, така или иначе ще трябва да говориш с родителите си... Едва ли ще те изхвърлят, колкото и да се ядосат - с право, впрочем - все пак, детето ти винаги си остава твоето дете, колкото и да сгреши...

И знам, че звучи плоско, но за тази цел има превенция. Ако не знаеш какво и как се ползва, винаги можеш да попиташ генеколога си или тук, всеки ще ти помогне...

Общи условия

Активация на акаунт