Взеха ми детето

  • 3 979
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 453
Леле, добре,че не сме там, то на този принцип и внука биха могли да отнемат, като все се оплаква,че го боли дупето от запека.А то горкото все с писъци ходи по голяма нужда.

Кошмар, пожелавам ти успех и бързо да ти върнат детенце. Peace

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
 koшмар,с инфо не мога да помогна,но ти стискам палци бързо да си вземеш детенцето.
Не разбирам как толкова лесно се отнема дете,но явно имам друг манталитет и мислене.
Успех и дано се похвалиш скоро Hug

# 32
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Ко6мар ако детето е и български гражданин в смисъл 4е има съответните документи, за6тото поне до 18 години европейските държави позволяват двойно гражданство....   Може6  да се обади6 и на вън6но министерство в България,
еца под 18 години са под попе4ителството на родителите и ако вие искате да напуснете страната, която сте, (ако не премъл4ава6 не6то)не би трябвало да има никакъв проблем.
тук съ6то съседите могат да извикат социалните заради това 4е родителите са оставили само дете в къ6ти....  но няма при4ини да ви пре4ат да се върнете в България(ако детето и български гражданин)а дори и да не е......
6том живее6 в западна Европа детенце може свободно да се движи из Европа
само за6тото дтенце го бялояло дупето иска да лети,не може да се концентрира от 6ума на компа  или ба6та му му носи дрехи и майка му иска да се върне в България, няма как да ви забранят да пътувате....
а и няма как да го направят ако изберете да пътувате с кола( в западна Европа няма грани4ни пунктове)
не пи6е6 в коя стрна си и не мога да ти там координати, но потърси някоя агенция за за6тита на децата, може6 и да се обади6 в хага 4е се нару6ават конституционните права на детенце да бъде сродителите си....

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 11:01 от sl

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен нещо ме съмнява в цялата история. Една майка, на която са й взели детето първото нещо, което щеше да направи е не да пише по форумите, а да си даде последните пари за АДВОКАТ. Би влязла в първата адвокатска кантора, която й се изпречи на пътя или първото име на адвокати от указателя. А вече става въпрос за 5 дни на бездействие и писаници във форума. При западняците поне има неправителствени организации за защита на майки и деца и би отишла и там да се моли да ми помогнат. Посолството си е посолство, но не може да се разчита единствено на него, а трябва да се направи нещо на местната територия.
Авторката има достъп до компютър и интернет, щом пише тук. Значи може да се свърже с роднини, приятели и познати във всяка точка на света.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Мен нещо ме съмнява в цялата история. Ако на мен някой ми беше взел детето първото нещо, което щях да направя е не да пиша по форумите, а да си дам последните пари за АДВОКАТ. Бих влязла в първата адвокатска кантора, която ми се изпречи на пътя или първото име на адвокати от указателя. А вече става въпрос за 5 дни на бездействие и писаници във форума. При западняците поне има неправителствени организации за защита на майки и деца и бих отишла и там да се моля да ми помогнат. Посолството си е посолство, но не може да се разчита единствено на него, а трябва да се направи нещо на местната територия.
Авторката има достъп до компютър и интернет, щом пише тук. Значи може да се свърже с роднини, приятели и познати във всяка точка на света.
Е тя вече каза, че има адвокат де.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 11:36 от Mira(vatan1919)

# 35
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, за адвоката съм гу пропуснала. Сега прочетох отново задълбочено всички постове на авторката - това, което тя описва не е поведение на човек, който е наел вече адвокат, защото той би трябвало да предприеме необходимите стъпки и за българската страна. Другият вариант е адвокатът да е некадърен. Сигурно затова не съм обърнала внимание на това, че по написаното от авторката тя има адвокат.

Както и да е - става въпрос за живо дете и не ми се вярва точно бащата да е в шок и нищо да не прави. В такива случаи бащите са по-силни и рационални и по-малко се поддават на емоции. Ако с детето е говорил социален работник и психолог, то вече  би трябвало да са наясно дали детето фантазира или не. Вярно, децата са много лесновнушаеми, но професионалистите си знаят работата. Ако всичко това е вярно има нещо, което авторката не казва. А дори и детето да е с аутизъм всичко това, което тя описва като негово поведение може да изначава, че детето има и някакво психическо разстройство, но това пак би трябвало да се установи от психолога и по-късно от психиатър. Не ми се вярва детето просто да са го оставили заключено в една стая и да не са повикали лекар.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 11:45 от RadostinaHZ

# 36
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз освен със съчувствие, с друго не мога да помогна...

Момичета, не бъдете толкова мнителни -  Братовчедка ми живее в САЩ и преди две години, за една бройка да и вземат и трите деца /близначките бяха на 9г., а бебето на годинка и нещо/, само защото си беше позволила да ги остави в колата за 15мин. пред хипермаркет, че бебето спяло. Излиза тя с покупките, пред колата и гъмжи от полицаи, които напират да я арестуват, че си зарязала децата  Shocked Два месеца я нищиха социалните, пращаха ги по психолози, тестваха ги за наркотици - добре че момичетата и са отличнички, ходят по олимпияди, едната предишният месец беше  се класирала втора на сериозен конкурс по изобразително изкуство ... Голям кошмар изживя тогава, но слава богу, разумът и фактите надделяха в случая...

Стискам палци и се моля да ти върнат детенцето възможно най-бързо  Praynig

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поведението на бащата е неадекватно. Пък и на адвоката... той нещо предприел ли е или само констатира липсата на основание?

# 38
  • София
  • Мнения: 1 444
С телефонни разговори няма да стане, направо пред посолството се зареждай и ги натискай да действат.Събери си документацията, касаеща заболяването на детето и всичко, което доказва че сте полагали грижи и провеждали лечение в тази насока.Не споменаваш имате ли такава, но щом си категорична в диагнозата, надявам се то е въз основа на медицинско заключение.Искай да назначат разговор със сексолог на съпруга ти, който да даде заключение за това дали е способен на секс.насилие, има ли сексуални отклонения и т.н. това само в случай, че си сигурна в него /нищо не казвам, но човек трябва да премисли всичко, защото тези неща не са рядкост и майката/съпругата последна ги разбира/
Още нещо с което не целя да обвинявам, но професионално увреденият ми мозък е длъжен да ти го каже-да е в шок бащата е типично поведение на гузен и изплашен да не излезе още нещо наяве, ако не виновен.Невинният човек, обвинен в подобна низост и гадост обикновено вдига патърдия до бога и прави всичко по силите си да докаже абсурдността на обвинението.
В заключение тичай пред посолството, търси си правата и ако има възможност да дойде да ти помогне някой близък-извикай го и премисли всички варианти, макар да ти се струват абсурдни.Бори се за детето си.Ако адвоката има достъп до него нека го подпита разни неща или детски психолог да помогне............Успех

# 39
  • Мнения: 4 965
Би ли казала за коя държава става дума. Аз работя ежедневно с МВнР, посолства и консулства...

# 40
  • Лондон
  • Мнения: 403
Тази история нещо........!!!!!!!!
Защо пишеш като гост?
На колко години е детето?
За коя държава става дума?
Защо не можеш да пишеш ,а само ще четеш?
Какво предприехте през тези пет дни?
Какво Ви отговориха социалните?
Тестваш ли тук четящите?

# 41
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Адекватно би било за това ,което се е случило да се спомене и държавата,защото все пак тези които биха искали да помогнат ще се съобразят със законите на дадената държава и ще помогнат по най добрия възможен начин....Има мами живеещи в различни страни от Европейския съюз и биха посъветвали авторката ,какви мерки трябва да предприеме и към кой да се обърне за помощ в съответната държава.

# 42
Поведението на бащата е неадекватно. Пък и на адвоката... той нещо предприел ли е или само констатира липсата на основание?
И аз се 4удя на тоя баща бе, как е вузможно да си седи и нищо да не прави. ТОЙ НЕ ОБИ4А ЛИ ДЕТЕТО СИ??? Бил шокиранм бил съсипан И не знам кво си---- ми да действа и да се бори за детето си бе. ooooh!
Какъв баща и какъв съпруг е този 4овек,аз съм в шок. Crazy

# 43
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Ами....той е в небрано лозе.....нали се твърди,че детето е имало болки на дупето....

# 44
Няма смисъл да правим коментар върху поведението на бащата. Наистина в трудни моменти и редно човек да се мобилизира, още повече когато става въпрос за децата, но нещата са наистина доста сложни. Факт е, че майчинския инстинкт, заложен в жените, ни прави доста по-устойчиви по време на кризи или стрес. Мъжете в повечето случаи изпадат в паника, отчайват се и се отдръпват. Това е общо казано.. Но всеки човек е различен, затова не може да се правят изводи като цяло.
Моя баща например е бил винаги силния в семейството.... Аз от както се помня той всичко урежда и то с голяма лекота. Винаги запазва самообладание и взема правилните решения... За разлика от него пък мъжът в едно наше приятелско семейство е точно обратно. Преди 2 години малкия му син получи бъбречна недостатъчност и мина на хемодиализа. Този мъж се затвори много в себе си.. Аз винаги съм го познавала като много духовит човек с чувство за хумор, но в този момент аз го виждах в съвсем друга светлина... В момента е изпаднал в депресия и много ми е жал за него... Нищо не прави- само лежи, дори не иска да излиза и да се среща с други хора.. Всичко е на гърба на съпругата му, на която искрено се възхищавам- тя повдига духа както на сина си, така и на съпруга си. Много силна жена... Ако не е тя- всичко ще се срути.

Така, че момичета хората са различни...

Общи условия

Активация на акаунт