Мога ли да я сложа в проходилка?

  • 6 780
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 588
.......Явно моето бебе не е нормално. Crazy
Никъде в написаното от мен по темата не съм коментирала кои деца са с нормално развитие и кои не. Моля, не ми вменявай изрази и думи, които никога не съм, а и не бих употребила.
Благодаря за което.

Аз никъде не съм написала, че това е твое твърдение. Просто това си беше мой извод след като прочетох написаното от теб. Пишеш, че естественото развитие било - пълзене, изправяне, прохождане и нямало как първо да проходи детето, което не е така! Значи моето дете се развива неестествено според твоите разбирания. Не че ме интересува... Peace

# 31
  • Мнения: 1 672
аз я сложих на 5 месеца още  Wink

# 32
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
Защо задавате въпроси,на които е ясно ,че няма как да се отговори категорично. newsm78Кой слагал,кой не,за кого била безполезна вещ проходилката и ето пак заформен спор Rolling EyesВечните караници в подобни теми...
По темата,дъщеря ми от 6 месец е в проходилката и за нея това е удоволствие.Сина ми от 7 м и половина го слагах Peace

# 33
  • Мнения: 6 274
Ама аз не знам защо ги бавите по толкова. Още от родилното ги изписвайте в проходилка направо !

# 34
  • Мнения: 719
Ама аз не знам защо ги бавите по толкова. Още от родилното ги изписвайте в проходилка направо !
smile3501

# 35
  • някъде там
  • Мнения: 1 465
Ама аз не знам защо ги бавите по толкова. Още от родилното ги изписвайте в проходилка направо !
Шапка ти свалям,казано точно намясто   Mr. Green

# 36
  • Мнения: 5 940
Според мен сега е рано, а след месец, два вече ще е късно за проходилка. Няма нужда от това приспособление. Ако се ползва, най-добре да е за малко, максимум половин час на ден. Синът ми е на снимката с проходилка, но я е ползвал много, много малко. Беше му безинтересна, на пода има повече свобода. Средностатистическото развитие е пълзене, изправяне, прохождане. Децата, неминали през този път са си също съвсем нормални, просто повечето се развиват в подобна последователност. Проходилката не оказва роля в този процес. Уважаван ортопед от Горна Баня ми каза, че рядко има случаи на деца, на които проходилката е навредила, но няма случай, в който да е помогнала в развитието.

# 37
  • Мнения: 1 586
Сложих Хриси на 6 месеца, със съгласието на педиатърката ни,разбира се.В началато за много малко,проходи на 10 месеца, а започна да пълзи преди не повече от два месеца! Peace

# 38
  • Мнения: 1 447
Моят син е на седем месеца и от 10 дни го слагам по три пъти на ден за по десет минути,но върви само назад не иска да тръгне на пред.
Дъщеря ми също я сложих на 7 месеца,но най-добре сама ще си прециниш

# 39
  • Мнения: 2 374
Абе не знам според мен е много рано,даже прекалено

# 40
  • Мнения: 1 447
Абе не знам според мен е много рано,даже прекалено
А една позната сложила дъщеря си на 4 месеца направо ме изуми.Не знам до колко е вярно,но така ми каза.
А на мен ми се струва много,много рано

# 41
  • София
  • Мнения: 6 011
Пишеш, че естественото развитие било - пълзене, изправяне, прохождане и нямало как първо да проходи детето, което не е така!
Само да се доуточним, за собственото ми просветление - твърдиш, че детето ти е проходило преди да може да се изправи самичко / в леглото например, държейки се за решетките или като се набира по мебелите и т.н./?

# 42
  • Мнения: 6 274
Пишеш, че естественото развитие било - пълзене, изправяне, прохождане и нямало как първо да проходи детето, което не е така!
Само да се доуточним, за собственото ми просветление - твърдиш, че детето ти е проходило преди да може да се изправи самичко / в леглото например, държейки се за решетките или като се набира по мебелите и т.н./?
Не съм ви следила спорът, но моята дъщеря беше абсолютно същата  Peace. Беше като роботче. Ако я извадя от леглото и я пусна - върви. Ако не я извадя - лежи си вътре и си мълчи. Така и не се научиха никога да пълзят. Нито тя, нито брат й. Който, за разлика от нея проходи на 1г. и половина.

# 43
  • Мнения: 5 940
И мен ми е малко странно как дете, което не се изправя, ще проходи, но човек никога не знае..

# 44
  • Мнения: 1 586
Моето дете също проходи много преди сам да започне да се изправя в кошарата,факт! Peace

Общи условия

Активация на акаунт