Любим десерт

  • 14 674
  • 59
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 830
Имате ли любим десерт, на който просто не можете да устоите?

Защо го обичате толкова много?

Дайте и рецепта, снимки, ако има.

# 1
  • Мнения: 5 001
Много са....
Крем-карамел
мляко с грис
мляко с ориз
крем - ванилия (ама домашно приготвен)
крем питата на Кампари
бисквитена торта
"Добуш" торта
еклери... 

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 15:28 от TheNMaster

# 2
  • Мнения: 1 122
Домашен каприз
Линзер
Фъч
Палачинки
Скалички


Ето тук са рецептите: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=260129.0

# 3
  • Мнения: 6 008
Любим не бих казала, че имам. Обичам да похапвам разнообразни десерти. Витаги гледам да приготва нещо ново, което не съм опитала. Като погледна назад във времето, повечко сладкиши съм правила... Ето тук може да  видите част от тях http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217339.0

# 4
  • Мнения: 4 435
Не мога да устоя на почти всичко щом е сладко.И все пак обожавам добре направени чийзкейкове,крем "Брюле",невероятният пай Банофи на Цецето ето тука има нейна снимка http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257461.msg6314984#msg6314984. Обичам еклери също така,крем карамел и всичко с кокос.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 789
От десертите на мен всичко май ми е любимо, но предпочитани са ми:
Крем-карамел
Крем Дипломат
Сладък салам
Сладкиш Карпати
Сладкиш Пингуен ( това май само във Франция го има)
Макарони
и още...
 и още.....

# 6
  • Мнения: 899
Ягодова торта, чийзкейкове и изварени десерти - изварена торта с праскови, кезе с вишни и т.н. Крем брюле с вишни, крем карамел и тестени рула с крем и стафиди.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Козунак. За предпочитане с орехи и стафиди и да е по-сладичък  Mr. Green.

# 8
  • Мнения: 4 358
Любим не бих казала, че имам. Обичам да похапвам разнообразни десерти. Витаги гледам да приготва нещо ново, което не съм опитала

 

обожавам добре направени чийзкейкове,крем "Брюле, Обичам еклери също така,крем карамел и всичко с кокос.

Точно така съм и аз Peace - и напоследък върл фен на леки торти със свежи кремчета на сметанова основа или крем наподобяваш мусовете Peace
Не обичам тежки и много сладки десерти - въпреки че понякога така ми се дояжда точно Реване или толучбички - добре напоени Peace

# 9
  • Мнения: 407
Баварски крем
Крем карамел
Крем брюле

# 10
  • Мнения: 1 175
Тортата с рулата на Лео.Обичам я леко сиропирана,а крема винаги търпи подобрения.

# 11
  • Мнения: 793
За мен това са печените ябълки и сливи.
Ябълките се пекат цели - само се издълбава малък отвор на мястото на дръжката, в който се слага парче масло и малко захар. Пекат се в тавичка с малко вода. Сливите се режат на половинки - махат се костилките. Поръсват се със захар, канела и парченца масло и се пекат в намаслена тавичка.
Иначе обичам локум и фурми за десерт  Heart Eyes

# 12
  • варна
  • Мнения: 1 830
Крем карамел.В къщи всички много го обичаме и го правя поне по веднъж в седмицата Wink

# 13
  • Мнения: 7 201
Всичко,в което има шоколад. Embarassed
Много обичам също еклери и бисквитена торта.

# 14
  • Мнения: 7 474
Торта Гараш  Mr. Green, другите са ми в подписа  Laughing
Но от тях, може би ябълковия сладкиш с карамел най ми харесва  Crazy

# 15
  • Мнения: 7 418
  Един от любимите ми сладкиши е торта ''Тръбички с вишни''.
  В скоро време ще й дам и рецептата.
  Обожавам домашни ''Наполеон",''Медовик",Ябълки в тесто(мммммммммм! Heart Eyes),всякакви пайове.....

# 16
  • Мнения: 3 621
Моя любим десерт е крем карамел , и на шоколад трудно устоявам  Embarassed

# 17
  • Мнения: 7 418
  Забравих да добавя "Шоколадовата лава",която не съм готвила ,но съм опитвала няколко пъти.Невероятно изискано-вкусен сладкиш!
 

  Но,в отговор на един от въпросите ти........ Naughty като че ли,няма десерт,на който не бих могла да устоя,колкото уж безгранично и да обичам сладкото. Wink

# 18
  • Мнения: 1 796
Кремчетата eat

Селма, и аз му бях хвърлила окото на това, ама, викаш, не става... значи да не се захващам по-добре  Rolling Eyes

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
торта "Гараш"...... не мога да и устоя!  Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 1 951
Торта  Гараш,Рафаело,крем карамел,мляко с  ориз,и   турския   му  варианат. и Един   шахматен  сладкиш.

# 21
  • Мнения: 7 418


Селма, и аз му бях хвърлила окото на това, ама, викаш, не става... значи да не се захващам по-добре  Rolling Eyes
   Къде съм казала,че не става? newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 1 796


Селма, и аз му бях хвърлила окото на това, ама, викаш, не става... значи да не се захващам по-добре  Rolling Eyes
   Къде съм казала,че не става? newsm78 newsm78 newsm78

 Embarassed Embarassed Embarassed неправилно съм изтълкувала това
  Забравих да добавя "Шоколадовата лава",която не съм готвила ,но съм опитвала няколко пъти.Невероятно изискано-вкусен сладкиш!

# 23
  • Мнения: 7 418
     Laughing Laughing Laughing
     Опитвала съм да ям.Вече се разбрахме,curly sue! Peace

# 24
  • Мнения: 655
ами на всички торти и кремчета,в които има заквасена сметана-луда съм по нея #Crazy

# 25
  • Мнения: 1 269
Любим десерт..? Само един ли? Heart Eyes
Шоколад и шоколадови торти( домашни) и сладоледи. Мързеливите ми ореховки също никога не ни омръзват! Peace Много са вкусни! Ето рецептата:

           МЪрзеливи ореховки:

   300гр орехи
  3 яйца
   200 гр захар
   200 гр брашно
   125 гр разтопено краве масло
   лъжица какао

 Прави се гъста смес и се пече на умерена фурна до порозовяване, в намаслена и набрашнена тавичка. Още преди да е изстинало се реже на малки квадратчета и се подреждат в красиво. По желание се ръсят с пудра захар.
 Hug

 

# 26
  • Мнения: 24
Obi4am vsi4ko sladko no nai-mnogo  Tiramisu obojavam go.

# 27
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 622
Труден въпрос за човек, който в ресторант започва да чете менюто от страницата с десертите и поръчва основното в зависимост от избрания десерт Simple Smile.
Може да се каже, че харесвам всичко с шоколад - по-горе споменатата "Шоколадова лава" е един от предпочитаните ми, торта "Гараш", Швaрцвалдска торта...
Много обичам и Тирамису, и един френски сладкиш с ягоди (fraisier се казва), чийзкейка на Старбъкс...
Нещото, обаче, на което не бих могла да устоя са т.нар. "макарони" (и по-специално парижката им разновидност) - на базата на белтък и бадемово брашно с различни аромати.

# 28
  • Мнения: 7 418

Много обичам и Тирамису, и един френски сладкиш с ягоди (fraisier се казва)

     Дайте ми рецепта за това прекрасно сладкишче Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  И него съм го яла,но нямам представа,как се приготвя. Sad А е фантастичен!!! thumbsup thumbsup thumbsup
   Rotsa,снимката е убийствено хубава! Grinning

# 29
  • Мнения: 4 358

Много обичам и Тирамису, и един френски сладкиш с ягоди (fraisier се казва)

     Дайте ми рецепта за това прекрасно сладкишче Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  И него съм го яла,но нямам представа,как се приготвя. Sad А е фантастичен!!! thumbsup thumbsup thumbsup
   Rotsa,снимката е убийствено хубава! Grinning

И аз и аз искам рецепта за френския сладкиш. На първо четене така като гледам има блат отдолу, после нещо май с маскарпоне или извара ще да е и отгоре на захарно покритие ми прилича.

Рецептата плийййййййййййййййз Praynig

# 30
  • Мнения: 7 418
  Намерих една рецептичка на английски.Кликни в/у картинката. Simple Smile
 
 


 И още една рецепта,но на френски.....

 

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 16:43 от Селма

# 31
  • Мнения: 9 973
мляко с ориз,крем карамел,

# 32
  • Мнения: 3 641
Много са, но най-вече крем брюле и керем карамел

# 33
  • София
  • Мнения: 790
Не обичам много сладкото, но на крем карамел не отказвам  Wink

# 34
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 622

Много обичам и Тирамису, и един френски сладкиш с ягоди (fraisier се казва)

     Дайте ми рецепта за това прекрасно сладкишче Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig  И него съм го яла,но нямам представа,как се приготвя. Sad А е фантастичен!!! thumbsup thumbsup thumbsup
   Rotsa,снимката е убийствено хубава! Grinning

И аз и аз искам рецепта за френския сладкиш. На първо четене така като гледам има блат отдолу, после нещо май с маскарпоне или извара ще да е и отгоре на захарно покритие ми прилича.

Рецептата плийййййййййййййййз Praynig

При такова желание - как да откажеш? Wink
ето рецептата (пускам я там, за да не разводнявам темата).
Пак предупреждавам, че никога не съм го правила, само готов съм го купувала, но след преглед любимите ми кулинарни сайтове, тази рецепта ми се видя най-хвалена от потребителите.

Иначе сладкишът е с пандишпанен блат, вътре с пресни ягоди и маслен крем (а в няколко рецепти го видях с разбита сметана). Отгоре е обикновено с марципанено покритие (на базата на смлени бадеми, мисля, че имаше рецептата в първия пост на тортените теми), но има и само с крем, или със желиран сироп (в зависимост от сладкарницата, където го купиш)...

# 35
  • Мнения: 4 358
Е Селма нямаше си ти друга работа Mr. Green - ох какви неща има в този сайт. Мале мале - дано майсторките от тортената тема се смилят и ми преведат нещо. Ще ги зарибя  и тях Mr. Green
Нещо не видях рецепна на Англ. - само на френски, но не отбирам за съжаление.Дано някой любопитен френско говорящ да преведе Praynig

# 36
  • Мнения: 7 418

Нещо не видях рецепна на Англ. - само на френски, но не отбирам за съжаление.Дано някой любопитен френско говорящ да преведе Praynig
     Кликни върху първата картинка,която до преди малко беше със сладкиш,а сега е със зелена шапка. Wink

# 37
  • Мнения: 7 418
  Rotsa,благодаря ти! Hug Hug Hug

# 38
  • Мнения: 4 358
smile3501 newsm51 - първото на което хвърлих око - Преведено. Само този черешов ликьор ,нещо трудно ще да го открия.Но що пък да не може с друго ликьорче а? Какво ще кажете newsm78.  Иначе рецептата на първо четене не ми звучи трудна.
Ех Селма Селма - къде ме бутна ти newsm53 cook - подхвърлих сайта на момичетата от тартената тема. Нямат грешка те. Ще преведат още.

# 39
  • Мнения: 5 255
Паста Тирамису  Crazy Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 2 414
Обожавам сладко. Heart Eyes
Най-вече съм фенка на гофретите(в София в Лагуна правят просто разкошни Crazy),крем Тирамису и шоколадов мус.

# 41
  • Мнения: 125
много са - тирамису, крем карамел, еклери, палачинки и да не забравя сладолед с карамел и бисквитки, ох, май ще отида да си купя нещо сладичко

# 42
  • Мнения: 3 641
Брех, имайте милост какви са тези снимки, какви са тези вкусотии cook
Аз пък обожавам пълнозърнести обикн. бисквити намазани с течен шоколад, мога и цяло пакетче да унищожа Crazy

# 43
  • Мнения: 793
Брех, имайте милост какви са тези снимки, какви са тези вкусотии cook
Аз пък обожавам пълнозърнести обикн. бисквити намазани с течен шоколад, мога и цяло пакетче да унищожа Crazy
Аз бисквитките си ги хапвам така: намазвам една бисквита с масло, залепям отгоре друга бисквита и най-отгоре намазвам със сладко. Доста калорично и засищащо.

# 44
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Любимият ми десерт е тирамису  Peace
Обичам и плодови торти и сладкиши.

# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
На мъжа ми любимите десерти са бисквитената торта и крем карамела, а моят - тирамису и един крем който правят в УГО- с еклерчета.

# 46
  • Мнения: 430
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

# 47
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 271
ММММ, щом е десерт ми е любимо Mr. Green
Крем-карамел
Крем брюле
Торти - само да не са шоколадови
Еклери
Толумбички
Баклава
Абе обичам сочните десерти Hug

# 49
  • Мнения: 7 418
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.
  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 22 867
.....  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

По тази рецепта на tanita става вкусно. Нямам предвид оформянето на торта, просто кремчето ми харесва.

# 51
  • Мнения: 7 418
  Лабрекс,метеор си!Мерси много! Hug

# 52
  • Мнения: 195
Баклава
Толумбички
Торта с карамелова глазура

# 53
  • Мнения: 22 867
  Лабрекс,метеор си!Мерси много! Hug

Метеор-лакомия съм, не пропускам вкусните рецептички! Grinning

А по темата - много обичам сладки неща, особено много руските творожники, плодовите торти, сладоледа, чийзкейкове..........много има да изброявам. Embarassed

# 54
  • Мнения: 3 036
Аз съм тотално облагодетелствана от това че не налитам на сладко.
Случвало ми се е на гости да се чудя как да откажа торта,сладкиш, парфе - правила съм го да не обидя домакинята.
За сметка на това съм луда по плодове или за ядки - печени,солени, захаросани - всякакви.
Отделно от това мога да седна и сама да си изям една кутия Toffifee.
Но като цяло не мога да седна и да изпадна в транс от една тулумбичка или Гараш.

# 55
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
90 процента харесват сладкиша Тирамису та от къде си го купувате ,че многго сложно приготовлението му

Не е сложно, сваряваш си кафе, кремът се приготвя много бързо и после само топиш бишкотите в кафето, редиш, после отгоре крем, бишкоти и така докато свършат продуктите. Ръсиш отгоре с какао.
  Може ли линкче към някоя рецептичка? Rolling Eyes  Simple Smile

Аз правя крема по класическата рецепта за тирамису.
Една опаковка от 250 гр. маскарпоне смесвам с предварително разбити на пяна 2 или 3 жълтъка със 100 гр. захар. После към сместа добавям и разбитите на твърд сняг белтъци с една щипка сол.Разбърквам внимателно отдолу нагоре с дървена лъжица докато се получи хомогенна смес.
Обикновено ми трябват две кафеварки кафе. В кафето слагам няколко капки ром. Редя в тавата ред бишкоти, отгоре ги напоявам с кафето с помощта на супена лъжица докато се напоят, но не и да се разкашкат, нито пък и да останат сухи.
После отгоре сипвам крем да ги покрие нявсякъде, и така редя докато свърши крема и бишкотите. Завършва се с крем, ръси се отгоре с какао и седи в хладилника поне 5 или 6 часа преди сервиране.


Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:22 от Lindita

# 56
  • Мнения: 198
Много обичам всичко сладко,обаче като се замисля като че ли най ми харесва крем карамел и тирамису.Никога не мога да им устоя. Embarassed

# 57
  • Мнения: 7 418
Lindita,не те ли е страх от суровите яйца? Thinking

# 58
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita,не те ли е страх от суровите яйца? Thinking

Не, ако яйцата са хубави и пресни, няма издънки. Peace

# 59
  • Мнения: 24
Ако се притеснявате от яйцата,сега лятото особенно може да приготвите тирамисуто и без тях.Аз съм опитвала става също така хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт