Когато имаме вече две деца

  • 1 522
  • 10
  •   1
Отговори
Има ли участници във форума, които имат биологични деца и са осиновили още едно по новата процедура? Ние сме в регистрите от една година и от това което чета във форума имам чувството, че чакането ни ще се проточи до безкрайност .

# 1
  • Мнения: 224
Има manja_66 е с две деца.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
Добре дошла, Нова звезда. Хубаво е да дадеш повече информация за изискванията ви към детето - пол, възраст, етнос.

# 3
Нямаме предпочитания за етнос, но тъй като вече сме с двама юнаци в къщи, си позволихме лукса да пишем момиченце. А относно възраст- до 2 г.

# 4
  • София
  • Мнения: 9 517
И Маня чакаха дълго време - тя сега е в провинцията, но като се върне, предполагам, че ще ти пише. Моят съвет е да се обадиш на социалните да питаш, какво става. Ограниченията ви не га големи, дано скоро дойде и вашето детенце.

# 5
  • Мнения: 1 843
От темата "Статистика": http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=223134.msg6759254#msg6759254

Докато Маня_66 се появи, виж датите.
Но не съм убедена, че е показателно, защото и при нас, които нямаме биологични деца, с подобни критерии чакаме различно. Малко Божа работа...  Wink

# 6
  • Мнения: 690
Добре дошла nova_zvezda. Както вече са  писали другите, ние имаме биологична дъщеря и вече си имаме още едно момиченце. Чакахме година и половина. Но при нас имаше проблем в доклада и вписването ни в регистрите (беше отбелязан българския произход). След като мина година и нищо не се случваше, реших да проверя и установих за разминаването във информацията. Когато уточнихме и коригирахме нещата, всичко си дойде на място.
По принцип, наличието на биологично дете не е проблем.  Поне по закон. Но, все пак хора решават на съветите. Знае ли човек, кои какви мисли и нагласи има.
Мога само да ти дам съвет, след като нямате претенции за етнос, да провериш при социалните, как точно фигурирате в регистрите. А, и така ще напомните за себе си. Не че ако всеки се раз-звъни по дирекциите, света ще цъфне, но все пак има някаква полза (дори и само за ваше успокоение, че не седите безучастни в процеса).
nova_zvezda регистрирай се във форума, по лесна ще е комуникацията за всички ни.
И понеже напоследък забелязвам една вълна девойки да залива форума  Laughing , пожелавам и вашето момиченце скоро да огласи със смях дома ви.

# 7
В момента съм командирована за 2 месеца далеч от къщи, но щом се върна, задължително ще посетя отново Регионалната дирекция за закрила на детето. Все ме човърка нещо относно нашия доклад. Когато ни го прочетоха имаше неточност относно изискванията ни за детето и обещаха да направят корекцията, но в завършен вид не сме го видели с очите си. Така и не разбрах защо социалната беше решила че искаме дете от християнски?!?  произход. Не можех да повярвам че го чувам, при условие че изобщо не е ставало дума за вероизповедание, освен при посещението на социалната в къщи, когато виждайки иконата на стената сама заключи "Вие сте православни християни нали?"

# 8
  • Мнения: 121
Здравей nova_zvezda! Пише ти мамче на двама юнаци. Ние също искахме да си осиновим момиченце, но още преди да започнем тромавата процедура, доброжелатели ни посъветваха да си подадем документите за приемно дете, а не за осиновяване. Не че за приемно семейство се изискват по-малко документи (същите са както и при осиновяването), но след като си вписан в регистъра за приемни семейства по бързо ти предлагат дете. Ние вече от 2 години си имаме и момиченце на приемна грижа. Ако искаш да ти кажа нещо по-подробно пиши Laughing

# 9
  • Мнения: 157
Вече съм малко по - спокойна. Ходих до регионалната дирекция.  Видях доклада на социалните. Поправката за която не бях сигурна, че е направена е на лице. Остава ни само да чакаме.......

# 10
  • Мнения: 61
Здравей,Нова звезда!Аз имам дъщеричка на 3 годинки и приемно детенце-момиченце-почти на 5.Започнахме процедурата миналата година юни-юли и на 21,04,2008 Маги влезе в къщи.
Ако с нещо мога да ти бъда полезна,пиши.

Общи условия

Активация на акаунт