Отговори
  • Мнения: 212
Цитат
Бизнесът и почивните дни
Много почивни дни накуп не са необходими. Това заяви независимият депутат Стела Банкова по повод твърденията на работодатели, че дългата почивка пречи на бизнеса.
Обикновените работници не приемат с адмирации тази дълга почивка”, твърди Банкова. Тя каза, че е провела множество разговори, в които хора споделили с нея, че си издействали да работят през почивните дни, за да вземат по-голяма надница.
Това се получава заради ниския жизнен стандарт и невъзможността работещите да отидат да почиват. Обикновеният българин не може по никакъв начин да използва тези дни за почивка”, подчерта Банкова.
Вместо около седмица може би е по-добре почивните дни по празниците да бъдат максимум три - четири. Това каза председателят на социалната комисия в парламента и депутат от ДПС Хасан Адемов.  Очевидно е, че там, където има непрекъснат цикъл на производство, е много трудно това производство да се прекъсне. Тогава се налага в празничните дни да се плаща по-високо цената на труда, както е според Кодекса на труда. Може би затова реагират работодателите. Затова може би вместо пет - шест почивни дни трябва да имаме по около три - четири”, каза депутатът.
Необходима е промяна в системата на почивните и работните дни. Това каза за председателят на Синдиката на българските учители Янка Такева.
Действително, шест дни да не работят държавните институции при настоящото състояние на страната ни - това е твърде много и следва да има някаква промяна. Хората, разбира се, трябва да имат възможност да празнуват Великденските празници, защото те отразяват културата и религията на нашия народ. Но на 2 и 3 май трябва да се работи, след почивния 1 май, каза още Такева.

Анализите показват, че почивните дни в България съизмерими като брой с почивките в останалите страни от ЕС. Там има страни и с повече, и с по-малко почивни дни.
Не е необходимо почивните дни да се разкъсват с два работни дни, в които не може да бъде постигнат необходимият ритъм за едно предприятие. Това каза председателят на Българската стопанска камара (БСК) Божидар Данев. По думите му с такива продължителни почивни дни се прекъсват връзките между отделните учреждения и предприятията. По думите му българинът трябва да се научи да се труди повече, за да може да допринесе за развитието на българската икономика.
Системата на почивните дни в България е остатък от миналото, дори не е и система. В цял свят няма подобно нещо. В България днес не работят държавните чиновници и държавните фирми. Всички останали работят. Това коментира пред председателят на БТПП Божидар Божинов.
Той определи дългата почивка по празниците като нещо архаично. Когато се предприемат такива неща, би трябвало да бъдат попитани предприемачите какви ще са загубите, каза още Божинов.
Загубите били за държавата. “Не може най-бедната държава в ЕС да прави такива празници, а в същото време навсякъде да работят. Комуникациите са прекъснати, другите работят, ние почиваме”, каза Божинов.
“В момента нашата държава е блокирала”, каза Божинов. По думите му в двата работни дни е имало малко хора в държавните институции - “само по един човек”.

Какво е вашето мнение за тези дълги почивни дни които се събраха. Трябва ли да се почива толкова дълго или само по един ден на 1 и 6 май е достатъчно. Наистина ли на хората толкова много им се работи че да не искат почивни дни. На мен лично много добре ми се отразяват почивните дни Simple Smile
При вас как е?

# 1
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Против с две ръце! Crossing Arms

Първо, качила съм две кила, второ, децата ме побъркват, трето задължително едното се разболява точно по празниците и мъжа ти заминава на предвидената почивка сам  Mr. Green, четвърто харча два пъти повече отколкото като ходя на работа и пето, времто задължително се разваля и се чудиш къде да се разнообразяваш.

Сега сериозно- за магазините за битова техника и моловете може и да е добре, макар че доста народ се изнесе по родните места, но за останалия бизнес е катастрофа, особено като се има предвид, че на запад няма такова понятие като десет дена почивка- 29 и 30- ти не ги броя по обясними причини  Grinning

# 2
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 198
абе, как, бе. даже са ни малко! то така всичко е наред в тая държава, че ни се полага поне още толкова почивка... Peace

# 3
  • Мнения: 212

Е кажи поне с две думи защо си против. Аз не познавам човек който да не обича да си почива... Или всички тук се изкарахте големи работяги и едва ли не работохолици. Айде холан няма нужда... Шефът ви не чете тук...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Aз винаги съм ЗА почивните дни! Peace

# 5
  • Мнения: 98
За!Почивам си много добре, филми, релакс, разходки,не мисля за нищо...
За килцата съм съгласна,от утре съм на диета Wink

# 6
  • Мнения: 4 965
Против! Липсва ми работата, екшъна, срещите, всичко - умирам за работата. Да, почивам си перфектно и що-годе активно, но...
Пък и ми остава прекалено много време да мисля над глупости и да усещам болката в сърцето...
Още съм луда, а уж някои мили съфорумци ме убеждавах, че до 10-тина дни ще ми мине...

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 22:37 от azaf

# 7
  • Мнения: 4 289
Против съм! Нищо не работи, супер много се дразня. Искам аз да почивам, а всички други да работят.  Sunglasses

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как пък да не съм против Crossing Arms
При положение, че до преди два месеца бях на такава работа, в която се почиваше доста(основно ваканции), сега ми е направо носталгично по дългите отпуски и почивки.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
За почивните дни съм. Така децата могат да си починат малко и цялото семейство да се събере за повече от няколко часа вечер.
А относно работата в частния бизнес, любопитно ми е как повечето компании обезщетяват работниците си за труда през празниците.

# 10
  • Мнения: 1 763
Аз в момента съм в майчинство, но по принцип съм за много почивни дни от време на време. В повечето частни фирми се работи много, не достига персонал, а прекалената умора убива амбицията и работата започва да се върши през пръсти. Иначе във фирмата, в която работя, се работи по време на празниците и моето мнение е, че това по-скоро вреди на бизнеса. Все пак човешкият ресурс е най-важен за успеха на която и да е компания.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нямам нищо против всяка седмица да работя 3 дни и да почивам 4 Simple Smile

# 12
  • Мнения: 212
А относно работата в частния бизнес, любопитно ми е как повечето компании обезщетяват работниците си за труда през празниците.

Ами те да си кажат, но ми се струва че всеки който работи на празнични дни би трябвало да получава двойна заплата... Сигурно тези които работят през тези дни получават доста добри пари...

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако може по - често, моля!

# 14
  • Мнения: 3 694
Против! Naughty
Родих дъщеричката си през "почивните дни" в държавна болница и обичайния за такива места хаос беше в пъти по-голям. Да не говорим, че дежурни бяха само по-новите и неопитни лекари- слава богу, че раждането беше леко и бебето ми-здраво, иначе... newsm17

# 15
  • София
  • Мнения: 1 524
С две ръце и два крака съм ЗА.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Аз съм ЗА почивните дни. Няма нищо по-хубаво да си  със семейството си. Да на официалните празници и в нашата фирма се плаща 200 %, но с тези пари едва ли ще забогатея. По-добре да си почивам.

# 17
  • Мнения: 3 537
Много ясно,че ЗА ! Колкото повече-толкова по-добре! Забравям тотално за шефове и работа ,отделям времето на семейството ми , по-добра релаксация от това не виждам Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 544
Аз съм против, защото така или иначе не работя и ми е по голяма почивка когато децата са на градина,а през тези почивни дни единственото хубаво е ,че няма никой в София и движението по улиците е повече от приятно  Grinning иначе ме дразни това ,че всички хотели навсякъде са претъпкани и въобще не ми се струва готино да съм някъде там в тълпата ,а тук ми е малко скучно  Rolling Eyes
Еиййй няма угодия бе  Joy

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Аз съм ЗА почивните дни. Няма нищо по-хубаво да си  със семейството си.

Peace Peace Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 2 623
С 2 ръце ЗА, особено точно сега  Simple Smile
Дюшеш ми дойдоха  Hug
Няма случайни неща на този свят -
за кой ли път се уверих  Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 1 074
Смятам, че ако позволим да ни отнемат традициите и вижданията със семейството, ще си заслужаваме всички злини на света.

Това не са просто "почивни дни", а дни, изпълнени с важни социални контакти и дейности, които не се извършват през ваканции и отпуски, най-малкото, защото всички почиват по различно време. Абсолютно необходимо е да има именно дълъг празник, който да заздрави връзките между хората и да им припомни, че не са товарни мулета, обречени да превиват гръб на някоя мутра, каквато имаше онази хилеща се гад, когато разправяше, че било и за работниците, видиш ли, добре. Защото получавали малко, а така си харчели всичките пари на куп. Това е цинично. Вдигнете заплатите на хората, предложете им в почивните дни двойна и тройна надница, те сами ще останат на работа, но да се отнемат подобни дни е връщане назад, от времената на робството и по-зле.

# 22
  • Мнения: 393
ПРОТИВ!!!!!
И аз съм в майчинство и имам доста време,а мъжа ми има частен бизнес и той си работи,щото никой не го интересува,че в Бг са почивни дни-те си искат работата свършена в срок.Ама май ме яд,че банките не работят #2gunfireНе може така:ако е за сметки и данъци и извънредно висят да ти съберат парите,ама ако ти трябва нещо -ееее,твой проблем Close
  Да не говоим(пу-пу-пу)ако се разболееш  тези дни-загинал си,особено тук в провинцията.Народа,лекари и зъболекари,масово се е изнесъл ..Родих дъщеря си на 02.01 само от страх ,че на 01.01 всички са махмурлии и да не направят някой сакатлък(а трябваше ден по рано,ама  Naughty)
 И още мога да нареждам,ама ..ми се приспа

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
От една страна все ми е тая, защото за мен няма почивни дни. Няма празници. Няма отработване. От друга пък ми е кофти, защото домочадието си е вкъщи, когато графикът ме задължава да работя. Абе не съм против, като виждам какво спокойствие и сладка нега цари, когато се прибера от работа. Мъжът ми полегнал на дивана, а децата щастливи играят навън. Май се получи досто противоречиво мнение.

# 24
  • Мнения: 9 865
Тема с абсурдизми, честито!
Подкрепям Занда Курсик.

# 25
  • Мнения: 537
Обичам да почивам ама с мярка, тази седмица обаче е мнооого дълга и ми идва в повече.
За сметка на това София е празна и мога да й се любувам както когато бях дете.

# 26
  • Мнения: 1 938
Добре ми се отразяват!  Peace

# 27
  • Мнения: 2 122
против, трябва да се измисли по-компактен вариант, не после да се налага да се отработва, аз избрах да работя и на 1 май

# 28
  • Мнения: 3 458
Добре ми се отразяват!  Peace
И на мен  bowuu

# 29
  • Мнения: 1 447
Ами аз съм в майчинство така,че ми е все едно.Но ако бях на работа добре биха ми се отразили толкова почивни дни

# 30
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Смятам, че ако позволим да ни отнемат традициите и вижданията със семейството, ще си заслужаваме всички злини на света.

Това не са просто "почивни дни", а дни, изпълнени с важни социални контакти и дейности, които не се извършват през ваканции и отпуски, най-малкото, защото всички почиват по различно време. Абсолютно необходимо е да има именно дълъг празник, който да заздрави връзките между хората и да им припомни, че не са товарни мулета, обречени да превиват гръб на някоя мутра, каквато имаше онази хилеща се гад, когато разправяше, че било и за работниците, видиш ли, добре. Защото получавали малко, а така си харчели всичките пари на куп. Това е цинично. Вдигнете заплатите на хората, предложете им в почивните дни двойна и тройна надница, те сами ще останат на работа, но да се отнемат подобни дни е връщане назад, от времената на робството и по-зле.

 Peace Peace Peace

# 31
  • Мнения: 5 940
"За". Мъжът ми трети ден не може да се нарадва на малкия, малко отпуск от майчинството и за мен.

# 32
  • Мнения: 5 140
За мен са си работни, аз не почивам.

# 33
за почивните дни стига да имам възможност да почивам с удоволствие бих напуснала града за да сменя бстановката Grinning

# 34
  • Мнения: 478
Твърдо за. Само през такива почивни дни мога да си почина. Отпуск ми е трудно да ползвам. Работи ли фирмата, работя и аз.

# 35
  • видин
  • Мнения: 358
работата ми е такава, че няма делник и празник - дневна, нощта, две почивка и пак така.
хубави са почивните дни, но трябва да се обмисли добре кои институции да почиват и кои да работят, макар и с намалено работно време и състав. а така , сякаш бомба е паднала. не зная как е уреден въпроса и с лекарите - дано не се налага.  имам позната зъболекарка, която ще си работи - просто не може да остави пациентите си за след празниците.
като премисля хубаво - по коро съм против. нали затова са отпуските. който иска почивка ,да се вземе отпуск, а не да блокират цялата държава, а после да се отработва. някак нелогично ми е.
но това си е моето мнение.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами тъй де, какви са тия празници, ама ха. Я всички на работа и на Коледа, и на Влекден, и на Нова година! К'во сте се отпуснали такива?! Който иска да почива, ще го стори след години под земята, сега труд, труд и само труд, нямате право на празници, че някой сега се е сетил, че му дотрябвала банката, щот' преди това изобщо не е знаел, че и тя ще почива. На съд всички, които са се осмелили да празнуват националните ни празници.

# 37
  • Мнения: 6 990
Няма делници, няма празници. Висим тука до откат, *псув псув*. Добре че се разболях в края на април, 5 дена болнични+5 почивка по график - добре ми дойдоха. Хич не ми дреме за техните двойни заплати и дни компенсация, искам да почивам, когато другите почиват. За какво ми е да ми дадат някакъв ден, в който и мъжът ми, и приятелите ми, и нашите ще са на работа?!
Иначе по принцип съм за дългите почивки Laughing

# 38
  • York
  • Мнения: 826
Не почивам, но и не ми пречи. И без това постоянно вали и духа силен вятър. (поне тук)
А и моите клиенти нямат много работа, което означава, че нямат и проблеми, които да разрешавам.  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 1 074
Извинявайте, но що за безумие е това. Аз не почивам, за какво и другите да почиват?!!? Що за изказвания са това. На едната мъжът й бил някакъв шеф и на него му пречело, че ги няма работниците. Повечето работят и през тези дни... И аз работя, но какво значение има това. Въпросът е дали ще си защитим като народ правото на празници или всичко за всички ще се превърне в един вечен тъмен делник и превиване за нечий чужд хатър.

# 40
  • Мнения: 11 607
И да, и не! Зависи......

Тези почивни дни обаче, приятелите ни се изнесоха нанякъде, а ние си останахме тук и ми е тъпо...Чакаме отново да се завърнат познатите ни....

Обаче ...ако бяхме отишли и ние нанякъде - нямаше да ни е така тъпо....

Всеки кой както сам си го направи!

В интерес на истината чакам нещо по пощата и не съобразих,че се събират повече почивни дни за да реагираме по друг начин и сега си чакам пратката вече 10 дни!

# 41
# 42
  • Мнения: 56
Разбира се че ДА. Няма по-хубаво нещо да си почиваш и да прекараш повече време със семейството си.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Твърдо "за". София е прекрасен, спокоен град тези дни.

# 44
  • Мнения: 419
А след тези празници какъв безкраен низ от делници се задава  ooooh! две поредни работни съботи  #2gunfire.

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен ме топли мисълта, че остава само един месец училище на децата. А като свършат поне няма да мислят за уроците и на мен ще ми е по-леко.

# 46
  • Асеновград
  • Мнения: 1 549
Аз съм за.

# 47
  • Мнения: 4 362
По принцип се дразня,че се насъбраха толкова почивни дни и нито една институция не работеше цяла седмица,но пък що да не,все пак са празници.

# 48
  • Мнения: 1 668
категорично против! Само в Бг ги събират така. 1-ви май е почивен ден в цял свят и не се сещам за някоя държава, която да си е сляла дните, освен нашата... И понеже сме много добре - та затова... Чудно ми е тези от вас, които биха останали без работа, защото фирмата им е в не добро състояние заради толкова празници дали ще са толкова въодушевени като не си вземат заплатата  Laughing. Също така много от фирмите в бг са международни. Мислите ли, че на някой примерно в Германия му пука, че нашата държавица е решила да съедини дните. И не разбирам логиката на деня на труда да не се работи  Joy, още повече на гергьовден ква е логиката да се почива също ми убягва. Защо не почиваме на петровден или на свети константин и елена  newsm78. Военните имали празник - няма лошо - да почиват те, ама общинския чиновник защо?

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, как пък все се получава, че на чужденците не им пука, независимо дали са на своя или на наша територия, а на нашенци винаги трябва да им пука и да се съобразяват с чужденците! Това вече на нищо не прилича. Не е работа на работника да се грижи за фирмата на собственика - ако е така, то би трябвало работникът да е съдружник или акционер. Соца свърши и фабриките не са на народа. Затова и всеки да си знае правата и задълженията. Точно затова тук много хора работят извънредно, защото не смеят да си потърсят правата.

# 50
  • Мнения: 2 152
Е, как пък все се получава, че на чужденците не им пука, независимо дали са на своя или на наша територия, а на нашенци винаги трябва да им пука и да се съобразяват с чужденците! Това вече на нищо не прилича. Не е работа на работника да се грижи за фирмата на собственика - ако е така, то би трябвало работникът да е съдружник или акционер. Соца свърши и фабриките не са на народа. Затова и всеки да си знае правата и задълженията. Точно затова тук много хора работят извънредно, защото не смеят да се опънат и мислят, че са длъжни винаги да се съобразяват с началника.

абсолютно съм съгласна  с написаното

и по темата против съм

# 51
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Мислите ли, че на някой примерно в Германия му пука, че нашата държавица е решила да съедини дните.

Ами ние затова сме на този хал, защото сме се надупили на всички и само мислим какво ще си помислят те.

още повече на гергьовден ква е логиката да се почива също ми убягва. Защо не почиваме на петровден или на свети константин и елена  newsm78. Военните имали празник - няма лошо - да почиват те, ама общинския чиновник защо?
А ти знаеш ли колко празници - католически - има в Германия, на които се почива /не говоря за Коледа и Великден/ и хич не им пука какво мислят другите държави.

... Чудно ми е тези от вас, които биха останали без работа, защото фирмата им е в не добро състояние заради толкова празници дали ще са толкова въодушевени като не си вземат заплатата  Laughing.


Защото ако почнем да гледаме така на нещата, я да видим колко фирми спазват правата на работниците, почивките им, отпуските, осигуровките и т.н.
То е много лесно само да се каже колко работниците ощетяват фирмата /в частност шефа/

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
категорично против! Само в Бг ги събират така. 1-ви май е почивен ден в цял свят и не се сещам за някоя държава, която да си е сляла дните, освен нашата... И понеже сме много добре - та затова... Чудно ми е тези от вас, които биха останали без работа, защото фирмата им е в не добро състояние заради толкова празници дали ще са толкова въодушевени като не си вземат заплатата  Laughing. Също така много от фирмите в бг са международни. Мислите ли, че на някой примерно в Германия му пука, че нашата държавица е решила да съедини дните. И не разбирам логиката на деня на труда да не се работи  Joy, още повече на гергьовден ква е логиката да се почива също ми убягва. Защо не почиваме на петровден или на свети константин и елена  newsm78. Военните имали празник - няма лошо - да почиват те, ама общинския чиновник защо?
Фирмата, в която работя, работи предимно с Австрия, Франция и Италия. И им пука на нашите партньори, защото те уважават(за разлика от теб) нашите национални празници, както и ние техните. Всяка държава си има такива и трябва да си ги съхранява, а не да храчи срещу тях, каквото ти си сторила с поста си. И лятото цял месец няма да работим и чужденците ще се съобразят от ново с правото на работниците на почивка.

Гергьовден - Ден на храбростта и Българската армия
Денят на храбростта започва да се чества в Българската армия още с нейното създаване.
Празникът е официално учреден на 9 януари 1880 г. с указ № 5 на княз Александър I Батенберг. По-рано на 1 януари с указ № 1 е учреден и военният орден За храброст - отличие, с което се удостояват извършилите подвизи на бойното поле.
През 1946 г. комунистическото управление прекъсва традицията на празника, която е възстановена на 27 януари 1993 г. с постановление № 15 на Министерския съвет.

И ти искаш този празник да го изтрием?

# 53
  • Мнения: 654
против дългите почивни дни.няма да напиша защо,че сте стане една.отсега се измества темата с изказването на Радостина.

# 54
  • Мнения: 576
ПРОТИВ !!!

По-добре да удължат почивните дни през лятото отколкото сега да слагат някаква безумно дълга почивка.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 074
категорично против! Само в Бг ги събират така. 1-ви май е почивен ден в цял свят и не се сещам за някоя държава, която да си е сляла дните, освен нашата... И понеже сме много добре - та затова... Чудно ми е тези от вас, които биха останали без работа, защото фирмата им е в не добро състояние заради толкова празници дали ще са толкова въодушевени като не си вземат заплатата  Laughing. Също така много от фирмите в бг са международни. Мислите ли, че на някой примерно в Германия му пука, че нашата държавица е решила да съедини дните. И не разбирам логиката на деня на труда да не се работи  Joy, още повече на гергьовден ква е логиката да се почива също ми убягва. Защо не почиваме на петровден или на свети константин и елена  newsm78. Военните имали празник - няма лошо - да почиват те, ама общинския чиновник защо?

Тези с фирмите работят, ако не си забелязала. Почиват държавните учреждения.

# 56
  • Мнения: 152
Работодателите се тревожели за бизнеса си... хахахахахахахаха  Joy
а тревожи ли го факта, че дава на баща на две деца по 400-450 лв заплата?
При положение, че се плаща ток, вода, телефони...все неща необходими. А да не говорим за храната!
'бал съм ги работодателите!

# 57
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз съм твърдо против да се събират накуп толкова почивни дни.
Първо, така се размазваш, че после ти трябват поне 2-3 дни да влезеш в работен ритъм.
Второ, по-важното, отработването през съботните дни е най-голямата простотия, практикувана, доколкото аз знам единствено в България. Close

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 702
Естествено че съм за!
Според мен против може да е само човек, който не работи (и не иска разни там деца и тем подобни да му се мотаят в краката) или пък тези, които работят за себе си. (тях няма какво да ги жалим)

И не е вярно, че такава обща дълга почивка няма по света. Има една страна, в която всички, по едно и също време,  почиват всяка година около една седмица в началото на май. Седмицата се нарича "златната седмица", а страната е.....изненада!..........Япония   Grinning

пс. Би трябвало на работещите при непрекъснат цикъл да им е все едно, но някои предпочитат, щом те не могат да почиват, и другите да не могат  Tired

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Твърдо съм против! Обърква се цялата работа в седмицата преди и в седмицата след празниците, а като няма работа, откъде чакаме заплати? Не сме на държавната хранилка.

Освен това после трудно се влиза пак в ритъм.

Който иска да почива - има нещо, наречено отпуска. Не виждам смисъла цялата държава едновременно да спре работа.

Евгения, интересно ми стана, защо не трябва да жалим тия, дето работят за себе си? При тях парите сами ли идват, без усилия, без риск да останат без доход?

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 702
Веднага ти отговарям: защото при тях нещата стоят така, както те ги поставят. Докато неамният работник няма възможност за избор на вариант. Обикновено този който работи за себе си, има защо да го прави и имайки предвид колко му носи един работен ден, нормално е да предпочете да го работи, а не да го почива. Докато на другия в масовия случай му се плаща колкото да си поеме месечните сметки и едно от малкото хубави неща, които могат да му се случат, е  да му се събере извънредно по-дълга почивка.

# 61
  • Мнения: 137
Да, но този, който работи за себе си сам си го е направил това да не чака на заплатка.  Peace

И на работодателите сигурно им се почива, хората си имат семейства, деца, не всички ламтят само за пари  Grinning

# 62
  • Мнения: 2 381
Офф:
 Колко почивни дни са се събрали и за кои празници? 28 април - Великден и 6 май се сещам аз (разликата между тях е 1 седмица).

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 702
Да, но този, който работи за себе си сам си го е направил това да не чака на заплатка.  Peace

И на работодателите сигурно им се почива, хората си имат семейства, деца, не всички ламтят само за пари  Grinning

Ами да почиват, тогава! Кой ги спира? Аман от превземки в тая тема! Мойте наблюдения показват, че не само почиват, ами даже и не отработват: няма по-спокоен за банката ден от съботата, в която се отработва.  Peace

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Против съм ,защото не мога да разбера що за щура идея е да почиваш тези дни,пък да ги отработваш после.

# 65
  • Мнения: 14
Не е много по темата,ама за да не пускам нова да ви питам дали утре личните лекарки ще работят? Thinking Thinking Thinking

# 66
  • Мнения: 137
Да, но този, който работи за себе си сам си го е направил това да не чака на заплатка.  Peace

И на работодателите сигурно им се почива, хората си имат семейства, деца, не всички ламтят само за пари  Grinning

Ами да почиват, тогава! Кой ги спира? Аман от превземки в тая тема! Мойте наблюдения показват, че не само почиват, ами даже и не отработват: няма по-спокоен за банката ден от съботата, в която се отработва.  Peace

Ха-ха! В банката все пак работят хора на заплатка!

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е много по темата,ама за да не пускам нова да ви питам дали утре личните лекарки ще работят? Thinking Thinking Thinking
Личните лекари, затова са лични, да се разбирате лично с тях. Моята може и да не е на работното си място, но по всяко време, ако се наложи, мога да я открия или да ме изпрати при някого друг, ако отсъства от града.



Тези с фирмите работят, ако не си забелязала. Почиват държавните учреждения.
Фирмата, в която работя е частна, но почиваме както всички държавни - всички във фирмата.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 702
Да, но този, който работи за себе си сам си го е направил това да не чака на заплатка.  Peace

И на работодателите сигурно им се почива, хората си имат семейства, деца, не всички ламтят само за пари  Grinning

Ами да почиват, тогава! Кой ги спира? Аман от превземки в тая тема! Мойте наблюдения показват, че не само почиват, ами даже и не отработват: няма по-спокоен за банката ден от съботата, в която се отработва.  Peace

Ха-ха! В банката все пак работят хора на заплатка!


Топлата вода ли откриваш или се опитваш да кажеш нещо  newsm78

# 69
  • Мнения: 6 990
Офф:
 Колко почивни дни са се събрали и за кои празници? 28 април - Великден и 6 май се сещам аз (разликата между тях е 1 седмица).
1,2+събота и неделя+5,6
1 е ден на труда и е празник

# 70
  • Мнения: 2 381
Благодаря Ео  Simple Smile

# 71
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Абсотютно - ЗА! Времето, което прекарах с детето беше прекрасно. Аз съм от мамите, които не ги свърта вкъщи дълго време. Издържах удома само пет месеца след раждането и още ме гони съвестта за това. Сега всеки ден прекаран с малчо ме изпълва с енергия - точно толкова, колкото ми трябва, за да продължа напред.

Общи условия

Активация на акаунт