Отговори
# 30
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Смятам, че ако позволим да ни отнемат традициите и вижданията със семейството, ще си заслужаваме всички злини на света.

Това не са просто "почивни дни", а дни, изпълнени с важни социални контакти и дейности, които не се извършват през ваканции и отпуски, най-малкото, защото всички почиват по различно време. Абсолютно необходимо е да има именно дълъг празник, който да заздрави връзките между хората и да им припомни, че не са товарни мулета, обречени да превиват гръб на някоя мутра, каквато имаше онази хилеща се гад, когато разправяше, че било и за работниците, видиш ли, добре. Защото получавали малко, а така си харчели всичките пари на куп. Това е цинично. Вдигнете заплатите на хората, предложете им в почивните дни двойна и тройна надница, те сами ще останат на работа, но да се отнемат подобни дни е връщане назад, от времената на робството и по-зле.

 Peace Peace Peace

# 31
  • Мнения: 5 940
"За". Мъжът ми трети ден не може да се нарадва на малкия, малко отпуск от майчинството и за мен.

# 32
  • Мнения: 5 140
За мен са си работни, аз не почивам.

# 33
за почивните дни стига да имам възможност да почивам с удоволствие бих напуснала града за да сменя бстановката Grinning

# 34
  • Мнения: 478
Твърдо за. Само през такива почивни дни мога да си почина. Отпуск ми е трудно да ползвам. Работи ли фирмата, работя и аз.

# 35
  • видин
  • Мнения: 358
работата ми е такава, че няма делник и празник - дневна, нощта, две почивка и пак така.
хубави са почивните дни, но трябва да се обмисли добре кои институции да почиват и кои да работят, макар и с намалено работно време и състав. а така , сякаш бомба е паднала. не зная как е уреден въпроса и с лекарите - дано не се налага.  имам позната зъболекарка, която ще си работи - просто не може да остави пациентите си за след празниците.
като премисля хубаво - по коро съм против. нали затова са отпуските. който иска почивка ,да се вземе отпуск, а не да блокират цялата държава, а после да се отработва. някак нелогично ми е.
но това си е моето мнение.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ами тъй де, какви са тия празници, ама ха. Я всички на работа и на Коледа, и на Влекден, и на Нова година! К'во сте се отпуснали такива?! Който иска да почива, ще го стори след години под земята, сега труд, труд и само труд, нямате право на празници, че някой сега се е сетил, че му дотрябвала банката, щот' преди това изобщо не е знаел, че и тя ще почива. На съд всички, които са се осмелили да празнуват националните ни празници.

# 37
  • Мнения: 6 990
Няма делници, няма празници. Висим тука до откат, *псув псув*. Добре че се разболях в края на април, 5 дена болнични+5 почивка по график - добре ми дойдоха. Хич не ми дреме за техните двойни заплати и дни компенсация, искам да почивам, когато другите почиват. За какво ми е да ми дадат някакъв ден, в който и мъжът ми, и приятелите ми, и нашите ще са на работа?!
Иначе по принцип съм за дългите почивки Laughing

# 38
  • York
  • Мнения: 826
Не почивам, но и не ми пречи. И без това постоянно вали и духа силен вятър. (поне тук)
А и моите клиенти нямат много работа, което означава, че нямат и проблеми, които да разрешавам.  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 1 074
Извинявайте, но що за безумие е това. Аз не почивам, за какво и другите да почиват?!!? Що за изказвания са това. На едната мъжът й бил някакъв шеф и на него му пречело, че ги няма работниците. Повечето работят и през тези дни... И аз работя, но какво значение има това. Въпросът е дали ще си защитим като народ правото на празници или всичко за всички ще се превърне в един вечен тъмен делник и превиване за нечий чужд хатър.

# 40
  • Мнения: 11 607
И да, и не! Зависи......

Тези почивни дни обаче, приятелите ни се изнесоха нанякъде, а ние си останахме тук и ми е тъпо...Чакаме отново да се завърнат познатите ни....

Обаче ...ако бяхме отишли и ние нанякъде - нямаше да ни е така тъпо....

Всеки кой както сам си го направи!

В интерес на истината чакам нещо по пощата и не съобразих,че се събират повече почивни дни за да реагираме по друг начин и сега си чакам пратката вече 10 дни!

# 41
# 42
  • Мнения: 56
Разбира се че ДА. Няма по-хубаво нещо да си почиваш и да прекараш повече време със семейството си.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 011
Твърдо "за". София е прекрасен, спокоен град тези дни.

# 44
  • Мнения: 419
А след тези празници какъв безкраен низ от делници се задава  ooooh! две поредни работни съботи  #2gunfire.

Общи условия

Активация на акаунт