Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 май 2008, 22:20 ч.

Кога проговори детето ви!!

• 1 239
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
Опитах с търсачката и не успях да открия тема, а съм сигурна че има. остана ми време, само колкото до 6 страница тук да стигна и пак нищо не намерих. Така, че ако не ви се пише пак наново дайте линкове към стари теми където е обсъждано....
За мой срам и позор не си спомням нормалната / в общи линии/ възраст на която бебето започва да говори. Имам син на 7 год. и тогава не обръщах внимание кога точно проговори, че всички казваха - момче е , те по-късно започват.
 Да ама сега бебека- момиченце е вече на 1г. и 2 м. и казва единствено ам-ам и не проявява желание да повтаря след мен когато се опитвам да я науча на някаква думичка. Иначе всичко разбира- носи ми каквото и кажа, кагато кажа да не се качва някъде, тя много целенасочено започва да се катери с пълна сила и да гледа през рамо дали идвам и когато наближа сяда и замръзва Laughing. Мисълта ми е , че е нормално жизнено момиченце, но нито казва как прави кучето, нито котето, абе никакъв интерес към животните, само нейното ам-ам, е вярно, че то е най-важно за нея на този етап, но вече си мисля, че трябва и други думички да казва. А пък може и излишно да се притеснявам....или пък не.....

# 1
На 1 г. и половона. Преди това и "ам" не казваше  Laughing За 3 м. направи огромен речник. Явно си е чакал момента.

# 2
Първо да кажа,че за мен проговаряне,означава да го разбират всички останали.
Това се случи,когато навърши 2г и 8м.
Сега е на 3г и половина и си говори спокойно!

# 3
И моето момиченце е на година и два месеца и е същата работа - вече разбира доста и реагира адекватно на дадени реплики (но се е научила и да се прави на ударена Mr. Green), но произнася само няколко получленоразделни срички и даже когато се опитам да я накарам да повтори точно тези срички, млъква и почва да гледа хитро Simple Smile.  А когато иска нещо, сочи с ръка и казва Ъ-ъ-ъ. Аз на това му викам полувербална комуникация Laughing. Всички ме успокояват, че е нормално и ще си каже първата истинска дума, когато й дойде времето. И ме съветват аз да й говоря повече, ама аз така или иначе не спирам по цял ден - накъде повече... Thinking

# 4
Опитах с търсачката и не успях да открия тема, а съм сигурна че има. остана ми време, само колкото до 6 страница тук да стигна и пак нищо не намерих ...

Не знам как си я ползвала, но натискаш , пишеш "проговориха", маркираш Майки (бъдещи и настоящи) и Нашите деца и излизат:

Кога проговориха децата ви?
Кога проговорихте?
Кога проговориха вашите деца?

Още полезни:
НА КАКВА ВЪЗРАСТ ДЕЦАТА ВИ ПРОГОВОРИХА РАЗБИРАЕМО?
Как да помогна на детето да проговори истински?
Учи ли се "говоренето"

Приятно четене  Simple Smile

# 5
След годинката казваха разни думички, но истински проговориха /т.е. разбираемо/ чак между 2,5 и 3 г. После наваксаха много бързо и сега не можем да им затворим устите.

# 6
Мойта е на 1г. и 2м. Казва само някои думички като "мама" "дяди". Реагира адекватно на нещата, които разбира и прави опити да повтаря по-лесни и кратки думички. Но да проговаря, мисля че е още рано. В момента тя попива като гъбичка Joy.Когато и дойде времето ще проговори. Децата обикновено започват на 2г. и половина към третата.

# 7
След година почна да използва думи.
От как навърши две години казва всичко,прави смислени изречения ,но все още някои думички са неправилни и много сладки.Съответно сега е периода ,в който зарязах фотоапарата и  снимам постоянно с камерата ,защото някои думи са уникални и бързам да запазя спомени за тях,преди да почне да говори напълно вярно.

# 8
Дъщеря ми на 1,2 месеца се опитваше да прави изречение от 2-3 думички.На 1,7 месеца ходеше на ясла и се опитваше да пее песнички,но хубаво и разбираемо започна да говори на 2,5 месеца/до колкото си спомням/

# 9
Ние сме на половин годинка и отскоро казваме "мама", сега вече и "баба", но това не важи за проговаряне, тъй като е неосъзнато все още. Просто повтаря това, което най- често чува, без да знае смисъла.  baby_neutral

# 10
  Наш Марти ще става монтьор. Първата му дума беше абревиатура от Автомобилна Газова Уредба. Сега владее Гъз, Боклук, Свиня мръсна, Идиот и други подобни. Издебва те и с радостна усмивка те нагрубява, после бяга, щото знае какво го чака.

# 11
  • Варна
Мина вече 2г., ама няма много смислен речник. Говори си на неговия си език и то без да спира. Владее около 1--15 думички (или поне разбирам горе-долу какво иска). То после като вземе да дрънка ще се чудя къде му в volume-то Mr. Green

# 12
  • Sofia
До година и половина казваше само няколко откъслечни думички, след това проговори сякаш изведнъж и то доста разбираемо.

# 13
Опитах с търсачката и не успях да открия тема, а съм сигурна че има. остана ми време, само колкото до 6 страница тук да стигна и пак нищо не намерих ...

Не знам как си я ползвала, но натискаш , пишеш "проговориха", маркираш Майки (бъдещи и настоящи) и Нашите деца и излизат:

Кога проговорихте?
Кога проговориха вашите деца?

Още полезни:
НА КАКВА ВЪЗРАСТ ДЕЦАТА ВИ ПРОГОВОРИХА РАЗБИРАЕМО?
Как да помогна на детето да проговори истински?
Учи ли се "говоренето"

Приятно четене  Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт