Секцио по желание - как бихте постъпили на мое място?

  • 10 088
  • 181
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 217
Никога през живота си не съм искала да раждам нормално,даже като малка все се заканвах,че вместо да раждам ще си осиновя бебе.Е родих секцио по желание,първо заради очите,второ заради огромния страх ,който изпитвах още от малка.Не съжалявам,възтанових се за 2-3 дни.
А всъщност добре ,че ми направиха секциото,защото в последствие се оказа тесен таз и голямо бебе-4200кг.
Според мен избора ти е успешен с оглед какво си преживяла,аз даже нямаше и да се замислям.
Възхищавам се на майките родили нормално.

# 16
  • Мнения: 2 197
Я не се вслушвай в чужди мнения!
За мен е абсолютно нормално да предпочетеш 40-минутна операция пред неясно колко дълго нормално раждане свързано с много болка.
Аз съм родила със секцио и не мисля, че това ме прави по-малко майка. Възстановяването ми е било абсолютно нормално. Като се изключи факта, че един месец не съм носила тежко не мисля че има някаква разлика. Да не говорим, че в болницата имаше жени с много тежки раждания и с доста шевове. Не съм убедена, че те на третия ден са били същите както преди раждането.
Пожелавам ти късмет и не се притеснявай излишно!

# 17
  • Мнения: X
Имам две секциа - по медицински причини и двете. Много съм доволна, че стана така, възстанових се много бързо, при второто още по-бързо и от първото. Никога не съм съжалявала - да, гаранция няма, но за мен секциото е по-добрия вариант.
Нямам опит с нормално раждане, но съм видяла, че легендите, дето се носят за секциото колко е тежко, как боли и как видиш ли няма възстановяване и си едва ли не инвалид, са не само далеч от истината, но и важащи по-скоро за нормалното раждане.
Това са моите наблюдения.

# 18
  • Мнения: 1 062
Я не се вслушвай в чужди мнения!
За мен е абсолютно нормално да предпочетеш 40-минутна операция пред неясно колко дълго нормално раждане свързано с много болка.
Аз съм родила със секцио и не мисля, че това ме прави по-малко майка. Възстановяването ми е било абсолютно нормално. Като се изключи факта, че един месец не съм носила тежко не мисля че има някаква разлика. Да не говорим, че в болницата имаше жени с много тежки раждания и с доста шевове. Не съм убедена, че те на третия ден са били същите както преди раждането.
Пожелавам ти късмет и не се притеснявай излишно!

Никой не твърди, че родилите секцио са по-малко майки - това е смешно твърдение  Peace. Но за мен не е напълно нормално, защото моето възстановяване не беше никак лесно и кратко след операцията. А и при всеки е различни, аз след второто си раждане мога да твърдя, че след часове си бях в кондиция и се чувствах добре. Индивидуално е. А и авторката вече е решила.

# 19
  • Мнения: 953
Аз за себе си лично съм твърдо за нормалното раждане - болките бяха точно 2 часа и това беше. Видях си веднага бебето, не бях замаяна и което беше от значение за мен имах известен контрол върху родилният процес, което няма как да стане при секцио. Нямам лоши спомени, боли доста, но не е нещо което организма да не може да понесе.
Ти след като си толкова наплашена и изстрадала от първото раждане, не се тревожи вземи решение което е най-добро за теб. Ако мислиш че това е секцио ОК.
Страхът и паниката по време на хода на  нормално раждане могат да донесат доста проблеми за бебето и майката. Най-важното е ти да си спокойна, каквото и да избереш.

# 20
  • Мнения: 702
Мисля,че си взела възможно най доброто решение!
Аз съм в почти същото положение,родих преди 3г много трудно със форцепс голямо бебе 4.200 при не много широк ханш детето ми беше много измъчено нагълтано с води,аз се възтанових много трудно,въобще беше кошмар,този път ще раждам планово секцио 2лекари с които съм се съветвала ми препоръчват операцията за да се избегнат отново усложнения,но дори и да трябваше да решавам сама на 100% бих избрала секциото!
Мисля,че при проблемно първо раждане това е най добрият вариант!
Леко раждане и бързо възтановяване!

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми тръгна  нормално, след 10 часа мъки ме срязаха.Мога да кажа, че усетих и двете (нормалното почти) и сега съм с планирана дата за секцио.Още повече, че при теб е имало такива гадни последствия.Не бих се поколебала и за миг.Моят избор е секциото
Успех с решението.Леко раждане ти желая и дано този път всичко мине по план Hug

# 22
  • Мнения: 378
В този случай,бих избрала и аз секцио Peace

# 23
  • Мнения: 126
Аз родих секцио по мед. причини и се възстанових много бързо без никакви проблеми по време на операцията и след това, но имаше момичета с много проблеми след операцията като загниване на раната и т.н.
Същото е положението и с нормалното раждане - едни раждат за 20 мин. без да кажат ох, други се мъчат по цяло денонощие с куп гадости след това /също като теб/.
Няма правилен избор, никой не знае какво ще се случи, затова щом си решила секцио - давай. Пожелавам ти леко възстановяване както беше при мен и накрая едно сладко бебче. Успех!!!

# 24
  • Мнения: 2 956
Със секцио вероятноста всичко да завърши както си мислиш е огромна.Докато с нормално раждане не знаеш нищо.Нито колко и как ще продължи,нито как ще завърши.В крайна сметка нормалното може да завърши със секцио, но след часове мъки.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 260
Ще раждам със секцио по медицински причини, но дори и да ги нямаше ... пак така щях да родя. Доста прочетох и стигнах до извода, че нормалното раждане е по опасно от секциото.
Все пак сама си прецени.
Но щом питаш за мнение Simple Smile секцио

# 26
  • Мнения: 1 428
Моята майка ме е родила по същия начин,по който ти си родила първото си дете.Нужни са и били 3 месеца да се възтанови  #CrazyНо след това е родила още две деца по нормалния начин лесно и бързо.Все пак ти сама трябва да решиш.Аз родих секцио но не по желание.След 8 часа родилни болки ме оперираха.Просто се наложи.Възтанових се след 5 дена.

# 27
  • Мнения: 4 753
Много труден избор.... Особено след като така се е случило първия път... а няма гаранция, че секциото ще протече нормално... Но пък и това е вярно....
Със секцио вероятноста всичко да завърши както си мислиш е огромна.Докато с нормално раждане не знаеш нищо.Нито колко и как ще продължи,нито как ще завърши.В крайна сметка нормалното може да завърши със секцио, но след часове мъки.

Ако нямаш намерение да си имаш трето дете по-добре секцио....  Peace

# 28
  • Мнения: 4 335
В твоито положение бих избрала секцио Peace

# 29
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз родих секцио и много се радвам за изборът си.
аз също! не бих родила по друг начин. Peace

Общи условия

Активация на акаунт